• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JYRKAElektronické knihy - tvorba a příprava
    MARTY63
    MARTY63 --- ---
    NVT:
    Moc díky...
    NVT
    NVT --- ---
    MARTY63: Na zalomení stránky je tag <mbp:pagebreak />.
    Mimochodem, stránce mobipocket.com by to podle mého názoru slušelo v záhlaví.
    MARTY63
    MARTY63 --- ---
    Díky moc za vysvětlení.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    MARTY63: Já bych začal tím, že knižní formáty, pokud to vysloveně nechceš, stránky nezalamují.
    Je to proto, že si můžeš změnit velikost písma a tak jako není příjemné číslo kapitoly na konci stránky, není příjemné zalomení stránky na druhém, třetím, čtvrtém, ... řádku.
    I když stránky zalomené jsou, je v nastavení čtečky volba, toto ignorovat.
    Nejlepší představu budeš mít, když si ebook představíš jako zabalenou webovou stránku.
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    MARTY63: Nejsem si jistej, jestli si rozumíme, ale zřejmě požaduješ interní rozdělení souboru. ePUB je vlastně ZIP, který v sobě obsahuje mimo jiné html soubory - a každý z nich začíná na nové stránce. V Sigilu i Calibre editoru na to jsou funkce.
    MARTY63
    MARTY63 --- ---
    Ahoj, koupil jsem si ebook a někdy se stane, že číslo kapitoly ve čtečce začíná až třeba na konci stránky. Existuje nějaký tag, který bych zadal, aby to začínalo na nové stránce (jako zalomení stránky ve Wordu).
    Díky za tipy.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    NOVISEK: Odstraníš to zalomení. V zásadě takhle.
    <p class="calibre3">Na rozdíl od většiny příslušníků živočišné říše se člověk přizpůsobil velkému množství ekologických zón. Obydlel nejzazší sever, arktickou oblast, v níž se extrémní chlad střídá s obdobími horka v krátkém létě, kde většina jeho potravy se skládá z ulovené zvěře; jeho příbytek je vyráběn ze sněhových bloků nebo kůží, dopravu tvoři sáně tažené psy a oděv je vyroben z důmyslně šitých kožešin. Žije v tropickém deštném pralese a živí se smíšenou rostlinnou a masitou potravou či je nomádem na horké poušti. Žije v bažině, kde může pěstovat </p>

    Necháš tag na začátku odstavce (<p class="calibre3">) a k němu párový na konci odstavce (</p>)
    V textových editorech to jsou entry na konci řádku.
    V Calibre to lze nastavit jako volbu při převodu, nebo využít hledání a nahrazení, nebo to udělat v editoru.
    NOVISEK
    NOVISEK --- ---
    ERGOSUM: a napravím to jak?
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    NOVISEK: Tak je to jasné. Máš zalomené řádky a čtečka (správně) řádek nenaváže, ale udělá nový odstavec. Po kolika řádcích to bude rozkouskováno se mění velikostí písma. Takhle to vypadá ve zdrojáku toho epub.

    <p class="calibre3">Na rozdíl od většiny příslušníků živočišné říše se člověk přizpůsobil velkému množství ekologických zón. </p>
    <p class="calibre3">Obydlel nejzazší sever, arktickou oblast, v níž se extrémní chlad střídá s obdobími horka v krátkém létě, kde </p>
    <p class="calibre3">většina jeho potravy se skládá z ulovené zvěře; jeho příbytek je vyráběn ze sněhových bloků nebo kůží, dopravu </p>
    <p class="calibre3">tvoři sáně tažené psy a oděv je vyroben z důmyslně šitých kožešin. Žije v tropickém deštném pralese a živí se </p>
    <p class="calibre3">smíšenou rostlinnou a masitou potravou či je nomádem na horké poušti. Žije v bažině, kde může pěstovat </p>

    To zalomení ti tam zůstalo z pdf.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    NOVISEK: Můžeš někam dát vzorek? Čtečka má většinou volbu na nezalamování stránek, ale opravdu to vidím na chybu při převodu.
    NOVISEK
    NOVISEK --- ---
    ahoj, koupil jsem si PocketBook Basic 2 a krom knih, které stáhnu přímo ve formátu .epub, se mi všechny texty formátují špatně (po třech řádcích, prázdné stránky atd.).. čte špatně jak texty v .pdf, .doc a podobně, tak i texty, které jsem přeformátoval do .epub až po stažení. máte někdo radu, co s tím? díky
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    Narazil jsem na tohle
    Willus.com's K2pdfopt
    http://www.willus.com/k2pdfopt/
    Zkoušel někdo?
    MARTY63
    MARTY63 --- ---
    MARTY63: Tak vyřešeno díky Quintovi z EBF. Znaky nebyly v Unicode.
    MARTY63
    MARTY63 --- ---
    Mám teda Office 2013...
    MARTY63
    MARTY63 --- ---
    KRAMERIUS: Hm, to je divný. Proč to zobrazí správně v těch poznámkách, a ne při vyvolání té poznámky se slovy v řečtině.
    KRAMERIUS
    KRAMERIUS --- ---
    MARTY63: Mě to Word 2010 ukazuje správně:
    MARTY63
    MARTY63 --- ---
    Ahoj vespolek,
    opět se obracím na Vás s problémem.
    Mám dokument ve Wordu. V dokumentu jsou vytvořeny aktivní odkazy k jednotlivým poznámkám, které jsou umístěny na konci knihy. Problém je v tom, že některá slova v poznámkách jsou uvedena v řeckém písmu. Pokud si poznámky prohlížím na konci knihy, zmíněná slova se zobrazují. Pokud ovšem se chci na poznámku podívat z odkazu v dokumentu, slovo se nezobrazí.
    Neporadili byste mi co s tím?
    Předem díky.
    MARTY63
    MARTY63 --- ---
    Super, to nikdy nedělám.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    MARTY63: Určitě si zapni zachovat poměr stran obálky(kde to jde)
    MARTY63
    MARTY63 --- ---
    Aha, díky.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam