• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BOUCHIAutorské právo v 21. století
    KLDR
    KLDR --- ---
    GANDHI: já myslím že by to šlo pravě přes ten net ..jen tomu dát nějakou formu řád ...a hlavně trochu času po tom co se odstaví ty pijavice který vysavaj z autorů jejich invenci a z lidí za to peníze ..

    to je jako proč platit poplatek bordelmama kdyz stejne praci prove prostitutka a ona ti je vlastně jen nabídne .

    omluva za drsne prirovnaní
    GANDHI
    GANDHI --- ---
    KLDR: at si umelci vykašlou na organizace a najdou si zpusob jak dostat svoje věci mezi lidi sami
    a pak už nebude důvod aby za vaše práva nškdo schovával cenzuru
    na tomhle je kus pravdy, bohuzel to ale tak proste neni...koneckoncu o tom, uy tu nekde dole FIN mluvil
    PIZI
    PIZI --- ---
    REINITA: Ne. Ukázalo se maximálně, že patenty vývoj nezastaví. Vývoj probíhá i s patenty. Zda by bez nich probíhal pomaleji (patenty pomáhají), nebo rychleji (patenty škodí), to se neví.
    KLDR
    KLDR --- ---
    FIN: tak argumentuj piratům ...ja obyčejný člověk za to nemůžu ale ACTA se nevzthuje jen na piraty ale na všechny lidi .

    tak to je a řeším to v danem kontextu věci ,tam to speje a nebudu se tvárit že to tak možna nedopadne .pak bude pozdě .

    je mi líto že nas chtějí cenzurovat a aut. prava jsou tou zaminkou .
    takže je nutno to vidět v širším kontextu než vas umelcu .

    at si umelci vykašlou na organizace a najdou si zpusob jak dostat svoje věci mezi lidi sami
    a pak už nebude důvod aby za vaše práva nškdo schovával cenzuru .

    a tak to prostě je .
    KLDR
    KLDR --- ---
    PATISLAV: no když jsme se už shodli tak když šmejdi tak jsou stejný všude ..naše prava nemuzeme vymoci ...takže tim to končí

    ten zbytek co se tu chystá je hnus a osobní svobody poctivých lidí jdou do háje .
    FIN
    FIN --- ---
    KLDR: co celou dobu nechápeš na "to přesně ti autoři taky nechtějí, ale zároveň a taky prostě nechtějí, abyste se nekontrolovaně užívali jejich dílo nikoliv na základě jejich souhlasu/nesouhlasu, a omlouvali si to odporem proti actě"?
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    PATISLAV: V hypotetickém 100% příkladu, kdy zcela jistě VÍM, že člověk, který si knihu ode mě stáhl, přečetl a nekoupil, nemám problém říct - to je zloděj. S tím souhlasím, ale to bych musel říct jmenovitě - Franta Novák, co si stáhl, přečetl a nekoupil mou knihu je zloděj! Nemůžu ovšem TOTÉŽ říct obecně na všechny, jako to tu někteří dělají - a proto taky nemůžu říct, že kopírování je krádež, ani to srovnávat s kradením v obchodě.
    REINITA
    REINITA --- ---
    BORGDOG: to je druhá věc.

    SHINIGAMI: ok, velmi podstatně zpomalil. spokojenost?
    PATISLAV
    PATISLAV --- ---
    REINITA: což je velmi dobrá připomínka. Podívejme se, jak kultura "vzkvétá" v zemích, kde autorské právo neexistuje nebo není vůbec nijak vymahatelné.
    KLDR
    KLDR --- ---
    GANDHI: co je odborného na tom abych pochopil že mi někdo bude kontrolovat PC pod zaminkou ochrany práv kohosi ,koho jsem nikdy nevidel ,neslyšel a nečetl a nikdy nebudu ..
    pro jistotu zkontrolujem všechny

    to je cenzura ...omlouva za neodbornost všem dokalým zde na diskuzi .
    už je to jako včera..dojdou argumenty tak si budeme hrat a IQ tykve a vy nejste nic a ukažte co jste dokazali .
    REINITA
    REINITA --- ---
    PIZI: dobře, tak jinak - ukázalo se, že patentová ochrana pokroku pomáhá. v praxi. v realitě. naší. v rozvinutých zemích.
    a pak tu máme státy, kde to tak nefunguje. a to jsou některé rozvojovky.
    na to není potřeba mít stroj času.
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    imho kdyby se nemohlo stahovat, tak by se financni situce autoru moc nezlepsila, ze na kulturni vyziti ma normalni clovek urcity budget, za ktery chodi do kina/na koncerty, kupuje si knihy, filmy muziku + nad to stahuje veci neoficialni cestou. kdyby to neslo, tak si najde jinou zabavu + ta jina zabava muze spusobit to, ze ho to zacne vic bavit, tj zacne zmensovat rozpocet na kulturu a davat do do nove zabavy. Takze autori by na tom celkove mohli i prodelat
    SHINIGAMI
    SHINIGAMI --- ---
    REINITA: a to, ze bez ochrany by se rozvoj zastavil ad absurdum neni?
    FIN
    FIN --- ---
    KLDR: tím jako myslíš "nechceš platit, tak neber a nech bejt"? tak tos mě rozesmál, na to má právo i ten nejspolednější chudák, když něco vyrobí.
    PATISLAV
    PATISLAV --- ---
    KLDR: tak se konečně někam dostáváme. Jsem rád, že uznáváš, že v principu má autor právo na zaplacení své služby. Rozdíl mezi tvým byznysem a umělcovým byznysem je bohužel právě v tom, že spousta lidí je čím dál tím víc přesvědčena o tom, že autor toto právo nemá vůbec. Zatímco v tvém byznysu tě okrádají lidi, kteří moc dobře vědí, že platit mají, ale jsou to prostě šmejdi. A takoví šmejdi budou vždycky všude, tomu se člověk nevyhne. Jde jen o to, aby se jinak poctiví lidé chovali poctivě ve všech oblastech života a nevyhrazovali si jednu oblast, kde je najednou v pořádku ignorovat práva druhých.

    BORGDOG: Ano, máš pravdu. Dokud se ztráta pohybuje mezi 1% - 99%, je obtížné obě situace konkrétně srovnávat z hlediska čistě nominálního. To lze jen u hypotetické 100% ztráty, jak jsem uváděl níže. Bavíme se tu ale i o hledisku principiálním, k jehož pochopení právě slouží onen hypotetický 100% příklad. Co si o něm myslíš?
    BOUCHI
    BOUCHI --- ---
    PATISLAV: Jsou tri skupiny:
    1) Stahne, kdyby nemohl tak si koupi nebo aspon pujci v knihovne - vznika skoda
    2) Stahne, kdyby nemohl, tak si nekoupi ani nepujci - zadna skoda
    3) Stahne a diky tomu si koupi (nebo doporuci znamym a ti si koupi) - profit

    Jeste vedet jak velke ty skupiny jsou.
    GANDHI
    GANDHI --- ---
    BORGDOG: vtip je v tom, mit alespon zakladni pravni povedomi a znalost pojmu, nez se zapojim do diskuse na pomerne odborne tema.
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    REINITA: Máš pravdu, na druhé straně, asi nikdy v historii se nevedly tak směšné "patentové války" jako dnes třeba v IT oboru. To už opravdu svádí k zamyšlení, zda se původně prospěšná věc v tu "brzdu pokroku" nezměnila až v současnosti "nově."
    KLDR
    KLDR --- ---
    FIN: hele holé zadky ma spousta lidí co poctive makaj každej den ...jde mi jen o to že se tu snažíte si vydobít něco ,co nikdo nemá .
    to je fakt
    PIZI
    PIZI --- ---
    REINITA: Historie za pravdu dát nemůže. Máme jen tu jednu historii ve které patenty existovaly, nemůžeme ji porovnat s tou druhou, kde patenty neexistovaly.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam