• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BOUCHIAutorské právo v 21. století
    SHIGORBIRDMAN
    SHIGORBIRDMAN --- ---
    Marne vzpominam, jestli v tehle cele divoke debate (kterou sleduju jen na pul oka, neni mozne sledovat ty tisice prispevku vsechny) kdy objevil nekdo, kdo by obhajoval fud Acta, pouze zastupci "svobody" s velkym nadsenim plivou na kazdeho kdo nesouhlasi stoprocentne se stahovanim, ze je velky fasista, ktery chce zavirat male deti s Actou...

    Na druhou stranu, cela tahle debata je opravdu prevazne zbytecna, mimo jine proot, ze to neni ani tak debata jako kazdy si mele svoje :)
    MARWIN
    MARWIN --- ---
    KLDR: Aniz bych chtel nejak obhajovat AZ nebo ACTA, pokusim se torchu vysvetlit/obhajit reakce autoru tady.
    1) vetsina z nich o tom vi houby - zvlaste lidi co delaji do knih, tak umi zapnout pocitac, umi napsat email, ale nikdy se do hloubky nezabyvali principy internetu, ani pocitacu obecne
    2) jde jim o zivobyti - Arlaune napsala ze musi prodat 3000 knih aby dosahla na prumerny plat (pokud si dobre vzpominam). A ted vidi: "100 000 stazeni" ma plne pravo byt vydesena, ze prijde o zivnost, ze priste tam bude 103 000 stazeni a cas a prace venovana dilu skonci v pr...
    1+2 = 3) snadno se jim da lhat, vydesit je jeset vic a nahnat do tabora zatvrzelych odpurcu jakekoli inovace.

    Tezko si v tomhle ustrasenem negativistickem state (at si taky zanadavam na cechy jak to nemam rad) nekdo kdo si mysli ze mu jde o zivobyti dovoli byt nad veci. Tezko udela to co Gaiman (ktery ma dost zdroju aby si nadhled mohl dovolit), a da aktualne prodavanou knihu online zdarma jenom aby overil jestli prodej klesne nebo stoupne. Navic logika 1stazeni=1neprodana kniha dava na prvni pohled perfektni smysl, a to ze to tak nefunguje uz vyazaduje aby ses uklidnil a zamyslel.

    PS treba se tam zitra potkame ;)

    PPS mne ted zivi de facto internetova reklama, obor stabilni asi tak jako Polonium
    SHINIGAMI
    SHINIGAMI --- ---
    BORGDOG: muzes pak zkusit skocit za nakladatelem, ze se ti poskodil nosic dusevniho vlastnictvi a ze bys rad jiny za rezijni cenu:).
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    HINTZU: priznam bez studu, ze film je zcela mimo mou oblast zajmu... nemuzem kazdej z nas delat vse ze? ;O)) pak bychom ve vsem byli jen lamersi vseznalkove plovouci na povrchu veci...

    ma oblast zajmu je kolem hudby (ted uz mene... drive hodne) a knizek. A u obeho si troufnu rici, ze jsem neco jako "odborne pouceny neprofesional" s letitou znalosti veci...
    cokoliv co se tyka filmu rad necham na tobe, opravdu mne ta oblast nezajima. V muzice a knizkach pak to co jsem rekl predtim plati, a za tim si stojim... samo nejsem neomylny jen predkladam analyzu s nejlepsi interpolaci jake jsem se svymi znalostmi schopen.. nic vic a nic mene...
    KLDR
    KLDR --- ---
    SIRLOON: a pochopil jsi to zle ...jako člověka co ma rodinu a podniká jste me přesvědčili o tom že ty mladý maj pravdu ..takže at kluci stahujou jak chtejí protože tem kvalitním autorům to nevadí a netají se s tím a ty který plačou na svým brakem stejne nikdo číst nebude . dál si budu kupovat jen knihy ale jak jsem zminoval radši zahraniční ...tady v cz jsou asi umelci co jim děti kradou na chleba a to podporovat radši nebudu.
    a jinak zítra hurá s rodinou na naměstí vyjádřit podporu NO ACTA!

    KLDR
    KLDR --- ---
    SIRLOON: já to nedelam ani ted , filmy jsou brak ...hry nehraju ..jediný co delam je že čtu knihy .. ale po 4 dnech tady s autorama začínam mít pocit že nestoji za to podporovat lidi kteri nechapou že nelze zavirat 15 letý deti za to že si stahli pisničku a nezaplatili poplatek . at si umelci najdou jinej system jak dostat svoje umeni k lidem a nestaví se tu za omezování svobod každeho jen pro to že by eventulne nelegalne stahoval ci psal neco nevhodneho .navic jako podnikatele me to sere protože oni tu pošlapavaj liskou práva jen pro výhody který na trhu nikdo nemá .
    chtejí mít zaručeno že každý každý zaplatí za jejich praci ..a to ma dneska kdo? proto z tohoto pohledu tu jen plakaj ..a klido me smažte
    SHIGORBIRDMAN
    SHIGORBIRDMAN --- ---
    BORGDOG: aplikoval jsem uz nekolikrat :)
    SIRLOON
    SIRLOON --- ---
    KLDR: da se to chapat tak, ze si prave prozrel a presel si na pravou viru, tj. nebudes stahovat knihy protoze to je brakove umeni a to ti nestoji za to, aby sis jim spinil harddisk a zkratka je to spatne?
    Zda se, ze prvni zatoulana ovecka se vratila zpet z cerneho lesa ovladaneho dredatyma zlobrama s vlajkou na triku a mame co oslavovat :)
    KLDR
    KLDR --- ---
    WITTGENSTEIN: jen mi dosla trpelivost s lidma jako ty . takže první opatření který zavedu že do budoucna vyřazuji ze sveho výběru cz autory ...bavit se s lidma který by kvuli poplatku nechali zavírat klidne 15 letý děti . ty a tobě podobní si strčte svoje umení za klobouk ..podle takových jako ty jsem stejně zlodej jenom protože mám počítač .a nenechas si to vysvetlit ani z obchodního hlediska že je to zvýhodnování jakési úzke skupiny pro me ted už dost podivných umelců .
    holt ty patříš do te skupiny co křičí že vas okradají a je i sposta tech kteří rikají že je to opačně ..tak z toho mi vychazí logicky že ty co plačou patří k té časti která produkuje brak .a ty budou plakat vždy a v každým oboru .
    MARWIN
    MARWIN --- ---
    The Pirates Aren’t So Bad?: Two Big Names Defending Them; Two Locals offer Their Two Cents on it. |
    http://saltyink.com/2012/02/03/the-pirates-arent-so-bad-two-big-names-defending-them-two-locals-offer-their-two-cents-on-it/

    Because if Russia has proven one thing to the world, lately, it’s this: Piracy is seemingly not hurting authors. Or publishers. Coehlo’s The Alchemist was Russia’s number 1 pirated book for several years there … and has sold a whopping 12 million copies to date.
    ALRAUNE
    ALRAUNE --- ---
    BORGDOG: Zkreslil jsi statistiky :)
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    ALRAUNE: To nezpochybňuji. Já sám to také dělal, až poslední dobou jsem dospěl. :-)
    ALRAUNE
    ALRAUNE --- ---
    BORGDOG: To může, ale myslím, že i k počtu prodaných knih nebude procento těchhle stažení tak velké, jako procentu stažení v rámci "letákového šílenství". "Je toho tady tolik a zadarmo, tak si to nastahuju, udělám si strejčka, kdyby něco..."
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    Mimochodem, teď jsem diskutoval na Legii a uvědomil si ještě jeden možný dobrý důvod pro stahování knihy: Uchování papírové. Například brožovaný "Prach snů" od Eriksona má přes 900 stran. Číst něco takového třeba ve veřejné dopravě nejen skoro nelze, ale hlavně se ta kniha rychle ničí. Takže je důvod, stáhnout si "duplicitně" ebook - a pokládat to za "kopii pro vlastní potřebu." :-) I když logicky i z takového stažení může OSA a podobné "vyčíslovat škodu."
    LARAINEMARGOT
    LARAINEMARGOT --- ---
    WITTGENSTEIN: ovšem přiznávám, že čtu i ebooky a to především pirátské, ale tento měsíc se konečně dostanu k nákupu čtečky a jako první krmivo bude podpora Brokilonu
    ALRAUNE
    ALRAUNE --- ---
    Jasně, umělec se nemá ohlížet na to, co lidi chtějí číst... ale to jsme znova u těch peněz.
    ALRAUNE
    ALRAUNE --- ---
    HINTZU: Neexistují... úžasné dílo nevznikne za tři měsíce, vyžaduje čas a vyžaduje emocionální vklad. Většina lidí při běžném provozu nic úžasného prostě nenapíše. Dokonce ani lidi, kteří mají potenciál, to nedokážou, protože to prostě není psychicky zvládnutelné. Dokonce i když jsem psala Dítě Skály, byla jsem pár měsíců na hovno máma a na hovno partnerka, představa, že bych takhle fungovala rok, je utopická. Našla jsem teď zajímavou látku, Norilsk a vyprodám to pod cenou v Tině. Jestli je pro lidi i Lota moc smutná, chtějí číst o gulagu?
    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    LARAINEMARGOT: Tak to se omlouvám, v kontextu diskuse jsi výjimka, všem ostatním je to tak nějak ukradené.
    LARAINEMARGOT
    LARAINEMARGOT --- ---
    WITTGENSTEIN: tak sem to nemyslela, myslím, že je smutné, že to Petra musí neustále připomínat, zrovna já jsem jeden z těch čtenářů, kteří ročně za knihy utratí nemalou částku
    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    LARAINEMARGOT: Spisovatelé by se samozřejmě měli živit rosou, jak jinak. A svítit by si měli sami, tím dobrým pocitem, že dělají něco povznášejícího pro lidstvo.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam