• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    MICA: Spis si vzpomen, cim si ho rozbil. Bezne v nem ukladani nastaveni funguje.
    MICA
    MICA --- ---
    Netušíte jak opravit Slic3r aby byl schopný ukládat nastavení? Nemůžu si vzpomenou co ten výblitek přivedlo zpět do funkčního stavu :(
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    ZELENY_CAJ
    ZELENY_CAJ --- ---
    AXTHEB: tak to vypada ze sem to vyresil. Odstranil sem ve sliceru z custom g-code before printing vsechny blbosti a uz mi to sazi vrstvy jak ma.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    Uka gcode
    ZELENY_CAJ
    ZELENY_CAJ --- ---
    Tak kdyz hybu osou Z manualne, vsechno odpovida meritku. Kdyz nastavim home presne, vsechno sedi, ikdyz s tim zajedu doprostred hotbedu. Kdyz zacnu tisknout, tak ta hlava pokazde sjede tak nizko, ze v podstate skrabe sklo - bez ohledu na to kolik mam nastaveno jak Z offset a bez ohledu na to, jak dobre mam nakalibrovany home atd. nekdo nejaky napad?
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    THEODORT: ono to uhlove rozliseni krokace je dalsi vec, vyrobni tolerance polu rotoru je kolem 10%, dale deleni kroku mikrokrokem se sice zjemni rozliseni, ale o tom kolik je pak jeden mikrokrok v uhlu natoceni hridele to tez moc nerika, nelze rict ze motor s 200 poly v mikrokroku s 3200 kroku na otacku se s kazdym krokem otoci o 360/3200 stupne, 2F krokace maji znatelne nerovnomerny mikrokrok, nerovnomernost je na hrideli pozorovatelna i pohym okem, staci do motoru poustet 10Hz aby byli pozorovatelne jednotlive kroky, fixou carka na hrideli a koukej jak se toci nerovnomerne. Pri prevodu sroubem to neni nijak zasadni, ale pri primem posunu osy remenem je ta chyba pomerne dost znatelna a dalsim mikrokrokem se to nezlepsi, je to proste obecna vlastnost 2F krok. motoru.

    trapezovy sroub poznas jednoduse podle toho, ze nema profil do spicky http://www.pab.cz/...6ab72bf-2e8d-46e9-ab17-5de67ffd756b&Filter=40be874e-33ea-4ce1-bb96-86bbe0f4ddf2

    na I3 neni ulozeni prakticky vubec zadne, takze proste nahrazeni metriky trapezem toho samo o sobe moc nevyresi. i ten trapez ma s jednoduchou matici znacnou vuli ve ktere se to pak muze rozkmitat, ale to uz se da resit
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    THEODORT: Vetsina tiskaren z rodiny reprapu pouziva na osu Z normalni zavitovky a bezne matky.
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    JVCNC: ok, v tom pripade tady asi vetsina lidi rika trapezovemu sroubu zavitovka. tzn. neznalost + nejsem strojar a nijak zasadne mi to nevadi ve spojeni s krokacem s uhlovym rozlisenim 0.12° az 0.06° se clovek dostane na jeste vetsi rozliseni, ale pri tloustce vrstvy 0.1mm mu vyskove rozliseni 0.05mm bohate dostacuje
    MICA
    MICA --- ---
    JENIIK: Hmmm, to abych si necal uříznout sklo
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    THEODORT: te zavitovce se cyklicky meni stoupani o mnohem vice nez o 0.01mm, nemluve o dalsich nepresnostech, to rozliseni 0.01mm je pouze takove virtualni cislo, tedy nejmensi a dale nedelitelna zmena vzdalenosti. o kolik se osa posune ve skutecnosti je vec uplne jina a s timto cislem nejak moc nesouvisi. takove veci se meri sklenenym pravitkem, necim takovym http://www.jirkaspol.cz/opticke-linearni-snimace-polohy-ka.html

    minimalne trapezovym sroubem ulozenym alespon na jednom konci v loziskach klidne i tech nejobycejnejsich za 10kc/ks, i ten trapez neni zadna hitparada pokud to je zase ten nejlevnejsi kram, porad ale i ten nejlevnejsi trapez je kvalitativne jinde nez metricka zavitovka
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    pro posuv v ose z s rozlisenim cca setinu milimetru (mereno 3d kamerkou) bych rekl ze je to pomerne idealni.
    JVCNC: pripadne jak bys to chtel resit jinak?
    JENIIK
    JENIIK --- ---
    MICA: nepoužívej kapton tabe, ale v acetonu rozpuštěnou trochu ABS, které naneseš na sklo.
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    ja to rikam porad, obyc metricka zavitovka je spojovaci material, nikoliv posuvovy sroub a nikdy jako posuvovy sroub poradne proste fungovat nebude a nikdo nikdy s tim nic neudela a vzdycky s tim budou prave tyhle problemy, ktere jde sice vice ci mene uspesne resit vazelinou, ale porad to je osetreni nasledku, nikoliv priciny, ktera je stale stejna,
    MICA
    MICA --- ---
    Netušíte jak je možné, že po pár tisknutích na nově nalepém kaptonu se začnou objevovat bublinky, i když při lepení se mi tam žádný nedostaly?
    Že by kapton z eBay měl nějaké mikrotrhliny a je nutné heatbed nalepit aspoň dvě vrstvy?
    MICA
    MICA --- ---
    VISOPIMUS: Snad radši silikonovym sprejem než WDčkem, kterej má akorát dobrej marketing :)
    VISOPIMUS
    VISOPIMUS --- ---
    AXTHEB: OK, prubnu, dik.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    VISOPIMUS: Namaz to a uvidis
    VISOPIMUS
    VISOPIMUS --- ---
    AXTHEB: jestli je zavitovka sama o sobe rovna, to nevim (jstli tam na ni nejsou naky krivince nebo tak) jsem to rovnal do roviny s tou druhou...
    Otazka je, jestli to mam nak resit, nebo jestli to nemam promazat tim tukem na kola a nechat bejt
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    VISOPIMUS: se mi osvedcilo nacpat tu zavitovou matici vazelinou..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam