• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    používání, stavba, zkušenosti, rady, nápady, prostě cokoliv této technologie budoucnosti.
    rozbalit záhlaví
    VISOPIMUS
    VISOPIMUS --- ---
    AXTHEB: dik, mrknu
    VISOPIMUS
    VISOPIMUS --- ---
    Kdyz uz jsme u tech trysek, jak doporucujete vycistit trysku, ve ktery bylo pouzivany jak PLA tak ABS? :)
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    AXTHEB: Ano, byl tam ňákej bordel.
    VISOPIMUS
    VISOPIMUS --- ---
    mladec (teda aspon abs, co mam doma), je rozhodne tenci nez treba PLA co mam od naky "Pro3D"
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    AXTHEB: Si ho nakalibruju a dám vědět.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    BIDAK: Mi přijde že ti špatně podává extruder (a mladeč víc podkluzuje). A asi maj tenší strunu.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    Vlevo Mladeč (přírodní, vpravo Filamentum (bílá). Tisknuto hned po sobě, Cura, stejné nastavení.

    BIDAK
    BIDAK --- ---
    VISOPIMUS: Počkej, hodím foto.
    VISOPIMUS
    VISOPIMUS --- ---
    BIDAK: v cem presne bys popsal ten rozdil?
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    Tak jsem zkoušel PLA Filamentum a Plasty Mladeč a rozdíl v kvalitě tisku je jasně vidět ve prospěch Filamenta.
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    to nemuseli vyvijet, staci do tehle uy existujici jen strcit papir :D http://www.solidmodelusa.com/
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    z jiného soudku: [ LUDO @ Dobyvani vesmiru a kosmonautika ]

    Planetary Resources & 3D Systems Reveal First Ever 3D Printed Object from Asteroid Metals | Planetary Resources
    http://www.planetaryresources.com/...stems-reveal-first-ever-3d-printed-object-from-asteroid-metals/
    It is the first part ever 3D Printed with material from outer space
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    Ok, dík za všechny odpovědi - mě jen zaujalo, že to tweetoval známý sci-fi autor, který se snažil "replikátor" (schopný podle všeho nakonec vytisknout třeba i člověka...) zamotat jako ústřední téma do min. jednoho svého pozdějšího sci-fi románu (ale tak úplně jsem to teda nepochopil, co byla pointa... asi že jsem to četl v angličtině)
    SPM
    SPM --- ---
    GRAGAGROGOG: tak jestli ty pelety stojí desetinu, tak se to vrací někdy při 12kg. To ještě je docela dobrá návratnost :-) Akorát že jestli ten výsledek fakt stojí za prd a lezou z toho zmetky, tak už to tak dobrej kšeft neni :)
    ZALI
    ZALI --- ---
    GRAGAGROGOG: to je věc spíš pro nějakýho kšeftaře nebo komunitu fanoušků. Snažit se to cpát ke každý tiskárně je podle mě z cesty. Většina lidí ti taky papír a petlahve nerecykluje doma :-)
    GRAGAGROGOG
    GRAGAGROGOG --- ---
    JVCNC: Mno což těch 7k ani tak moc neni ale když si vemu, že jsem za cca rok a půl spotřeboval 5kg materiálu to prostě nestojí za to.
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    AXTHEB: to je jedine dobre
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    JVCNC: tak viděl sem už pár pokusů na dobré cestě. Mezi DIY komunitou jsou i lidé, kterým to moc nepřijde.
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    obavam se ze se do toho mereni prumeru nikdo hrnout ani nebude, nejjednoduseji pomoci digitalniho uchylkomeru ze ktereho jde vytahnout po seriove lince zmerena hodnota je i ten nejlevnejsi kolem 2000kc a v okamziku kdy lidem pripada moc i tech 7000kc se s tim nikdo zabyvat nebude.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    A taky ten samodomo filament je dost napiču, má to hodně proměnný průměr. Nějaký slušný sensor tloušťky struny a tomu odpovídající úprava dávkování plastu by pomohla, ale nevím že by to někdo na DIY úrovni uměl dost dobře.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam