• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    BIDAK: vdechvat ho je ještě horší :P
    Když jsem v rámci praxe na škole dělal poskoka pro BOZP oddělení jedný nejmenovaný společnosti, tak se dával takovej ten levnej kombi-test na drohgy chlapíkovi, co trvale dělal se styrénovou pryskřicí (prototypy ze sklolaminátu)...
    Ten test opakovaně vyšel pozitivní na včechno :D
    QYDO
    QYDO --- ---
    SPM: Jj to taky tisknu... Jen prostě si furt říkám že to abs vychytam
    GOSHEWAN
    GOSHEWAN --- ---
    BIDAK: To neni vubec pravda. Klidne si to mysli, ale zkus o tom nepresvedcovat ostatni.
    SPM
    SPM --- ---
    QYDO: Pak se to ještě dá tisknout z PETG :-) Z toho co jsem zatím vyzkoušel, tak výtisk se chová jako ABS, ale narozdíl od ABS se nezvedá z podložky a nepraská...
    QYDO
    QYDO --- ---
    QYDO: tak ted je to fakt mnohem lepsi, ale zas se mi vic projevuje jinej problem - v nekterych rozich to jakoby "kyne"... v rohu se hromadi matros a prelejza to do vejsky, tryska v tom reje atd...
    To je "nadextruze", mam tam trochu pridano, protoze predtim jsem mel zas nektery tisky prusvitny a bylo jasne videt ze tam je toho proste malo
    ONDREJCERVINKA
    ONDREJCERVINKA --- ---
    BIDAK: o jakejch teplotach se bavime? nepomohlo by zavrit do neceho tiskarnu?
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    BIDAK: PLA to dělat nebude anelace nebo acetonové páry výrazně pomůžou.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    ONDREJCERVINKA: Delaminace je bohužel u vyšších tisků u ABS častá. Jediný způsob jak to 100%vyřešit je vyhřívaný celý tiskový prostor.
    ONDREJCERVINKA
    ONDREJCERVINKA --- ---
    tisku na prusa i3 mk2 ABS a vyssi tisky mi napraskavaj, nevite nekdo cim to je? tiskarna nevynechava, nebo neco podobnyho, tisk je pekne rovnej a cistej. tisku podlozku 90-100 stupnu, tryska 240, fillament od fillamentum.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    GOSHEWAN: Styren je neškodnej, pokud ho nežereš.
    GOSHEWAN
    GOSHEWAN --- ---
    BIDAK: smrdi jako rakovina neni daleko od pravdy... http://pubs.acs.org/doi/pdf/10.1021/acs.est.5b04983
    QYDO
    QYDO --- ---
    BIDAK: já to mám na salámu... gluten-free kolegyně už je na tom hůř :)
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    QYDO: ABS smrdí jako rakovina. Se s tim smiř.
    QYDO
    QYDO --- ---
    trochu to začlo smrdět plastem, ale jinak pohoda
    QYDO
    QYDO --- ---
    díky za brainstorming :))
    255°C, nižší rychlost, zavřený dveře a kolegové instruovaný, aby fakt zavírali, zdá se fungujou
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    QYDO: No, hlevní rozdíl je v tom, že ti na sobě budou míň držet vrstvy.
    QYDO
    QYDO --- ---
    BIDAK: jak rikam, mel jsem uz pred tiskarnou nacteno ze u abs nechladit... ale tak jak rikam, zkousel jsem obe varianty a nevidel jsem moc rozdil
    TRUBKYN
    TRUBKYN --- ---
    Za me taky ABS nechladit.... Dlouhe bridge moc nedalam, ale tam asi to smysl ma... ja donedavna nemel ovladany vetrak na chlazeni, poustel jsem jen na PLA v pripade potreby, az nedavno jsem dodelal spinany...
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    QYDO: Joo, na bridging ano. Tam chladit, co to dá a dáš i 10cm bridge.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    QYDO: U ABS nechladit, zpomalit tisk. Spěcháme někam? :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam