• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    GOSHEWAN: Muj ty janku. Ok hele.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    Jak ikam, zalezi na davce, ale prave proto je pro nas takovej benzin mnohem nebezpecnejsi.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    GOSHEWAN: Jo tak, ono se tomu rika tak pryskyrice, dekuju.
    GOSHEWAN
    GOSHEWAN --- ---
    BIDAK: http://www.euro.who.int/__data/assets/pdf_file/0018/123066/AQG2ndEd_5_12Styrene.pdf
    WHO rozhodne netvrdi ze je neskodnej, to je dost zcestna interpretace.

    Nevidim duvod se o tom dal dohadovat, zaver by mel byt ze pokud chce nekdo tisknout z ABS, tak by mel mit tiskarnu uzavrenou s odvetravanim a ne treba v obyvaku.
    GOSHEWAN
    GOSHEWAN --- ---
    BIDAK: Vygoogli si SAN chytraku.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    AKA_THE_A: Promin, ale nic jako styrenova pryskyrice neexistuje. Asi myslis epoxidovou pryskyrici, ktera zas neobsahuje styren.
    Lidi, lidi.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    GOSHEWAN: Zkusis to nejak duveryhodne dolozit? Protoze WHO tvrdi, ze je neskodnej. Tedy zalezi na davce.
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    BIDAK: vdechvat ho je ještě horší :P
    Když jsem v rámci praxe na škole dělal poskoka pro BOZP oddělení jedný nejmenovaný společnosti, tak se dával takovej ten levnej kombi-test na drohgy chlapíkovi, co trvale dělal se styrénovou pryskřicí (prototypy ze sklolaminátu)...
    Ten test opakovaně vyšel pozitivní na včechno :D
    QYDO
    QYDO --- ---
    SPM: Jj to taky tisknu... Jen prostě si furt říkám že to abs vychytam
    GOSHEWAN
    GOSHEWAN --- ---
    BIDAK: To neni vubec pravda. Klidne si to mysli, ale zkus o tom nepresvedcovat ostatni.
    SPM
    SPM --- ---
    QYDO: Pak se to ještě dá tisknout z PETG :-) Z toho co jsem zatím vyzkoušel, tak výtisk se chová jako ABS, ale narozdíl od ABS se nezvedá z podložky a nepraská...
    QYDO
    QYDO --- ---
    QYDO: tak ted je to fakt mnohem lepsi, ale zas se mi vic projevuje jinej problem - v nekterych rozich to jakoby "kyne"... v rohu se hromadi matros a prelejza to do vejsky, tryska v tom reje atd...
    To je "nadextruze", mam tam trochu pridano, protoze predtim jsem mel zas nektery tisky prusvitny a bylo jasne videt ze tam je toho proste malo
    ONDREJCERVINKA
    ONDREJCERVINKA --- ---
    BIDAK: o jakejch teplotach se bavime? nepomohlo by zavrit do neceho tiskarnu?
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    BIDAK: PLA to dělat nebude anelace nebo acetonové páry výrazně pomůžou.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    ONDREJCERVINKA: Delaminace je bohužel u vyšších tisků u ABS častá. Jediný způsob jak to 100%vyřešit je vyhřívaný celý tiskový prostor.
    ONDREJCERVINKA
    ONDREJCERVINKA --- ---
    tisku na prusa i3 mk2 ABS a vyssi tisky mi napraskavaj, nevite nekdo cim to je? tiskarna nevynechava, nebo neco podobnyho, tisk je pekne rovnej a cistej. tisku podlozku 90-100 stupnu, tryska 240, fillament od fillamentum.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    GOSHEWAN: Styren je neškodnej, pokud ho nežereš.
    GOSHEWAN
    GOSHEWAN --- ---
    BIDAK: smrdi jako rakovina neni daleko od pravdy... http://pubs.acs.org/doi/pdf/10.1021/acs.est.5b04983
    QYDO
    QYDO --- ---
    BIDAK: já to mám na salámu... gluten-free kolegyně už je na tom hůř :)
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    QYDO: ABS smrdí jako rakovina. Se s tim smiř.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam