• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    používání, stavba, zkušenosti, rady, nápady, prostě cokoliv této technologie budoucnosti.
    rozbalit záhlaví
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    KARADUM: DIMOUSE: tak stejne ...
    DIMOUSE
    DIMOUSE --- ---
    KARADUM: já osobně zpravidla zde: https://www.thingiverse.com
    KARADUM
    KARADUM --- ---
    Mohl bych se zeptat, jak ci kde hledate modely na 3d tisk? Dekuji.
    GRAGAGROGOG
    GRAGAGROGOG --- ---
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    Na vyhrivanej pas ma Makerbot/Stratasys patent, tohle muze dopadnout docela nedobre
    SELECTOR_IX
    SELECTOR_IX --- ---
    GRAGAGROGOG: chudák Benda :)
    GRAGAGROGOG
    GRAGAGROGOG --- ---
    GIOMIKY: Tada musim říct moje první reakce je: LOL :D Trololololo muhuehehehehe.

    Ale ok, má to neomezeně velký tisk v jednom směru a nepotřebuje to lidskou ruku pro sundavání(to šlo zautomatizovat i bez pásu, ale tohle je elegantnější řešení), jen pod to hodíš bendu a jedeš... Not bad.
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    Black Belt 3d printer

    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    BLACKBELT 3D PRINTER by Stephan Schürmann / CEO BlackBelt 3D BV —Kickstarter
    https://www.kickstarter.com/projects/814534542/blackbelt-3d-printer

    We are launching a truly disruptive 3D printer. A new 3D technology, allowing series production of specific shapes and geometries.

    -- prumyslovy (?) 3d tisk na kickstarteru
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    TADEK: A tisk na 3dhubs
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    TADEK: Mrkni na thingivese, tam něco bude.
    TADEK
    TADEK --- ---
    ahoj, shanim nekoho s 3D tiskarnou, kdo by mi mohl vymodelovat neco ve 3D (detska hracka, pejsek, velikost cca 20cm) a pak i vytisknout. prosim posta. diky.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    NAVITAS: Tak to jsem naštěstí neměl pravdu.
    NAVITAS
    NAVITAS --- ---
    BIDAK: Nakonec se mi to podařilo dostat ven pomocí hrokovzdušný pistole a už to funguje dobře!
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    BIDAK: no id SPM psal ze v cadu nejde neco co v open scadu prorgamovanim jo
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    JVCNC: Jako s profi nástrojem to tu snad ani nikdo nesrovnává.
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    SPM: to obvykle dela funkce kopirovani nebo kruhove/ctvercove pole, muzes si nastavit i vynechani prvku, zmeny pak prohlasis za variantu atd. a cokoliv kdekoliv kdykoliv v celem retezci operaci zmenit, automaticky se vsechno pregeneruje, jen klikanim. doporucuju se kouknout co moderni cad vsechno umi (napr solidworks, pripadne invertor jsou asi nejynamejsi). openscad je sikovny nastroj, taky ho pouzivam, ale s placenym cadem bych ho tak uplne nesrovnaval.
    SPM
    SPM --- ---
    JVCNC: parametrizaci jo, ale ja tam prave treba kombinuju ty parametry pro vstup tech for cyklu. konkretne teda kdyz tam hodim kolik chci prepazek, tak on tolikrat na te prepazce udela vyrez. kolegovi jsem treba zase kreslil drzak na din listu na defakto odporovej delic pro arduino. teda v zasade malej tistak. Zase - vepisu do parametru na kolik rad a kolik sloupcu tech tistaku se tam ma vejit a vygeneruje se podle toho spravne velkej drzak.
    SPM
    SPM --- ---
    BIDAK: mrdnik mam na hromade na tom stole pod tim :-D tady se to snazim alespon castecne tridit :-) bridge by na ty pracovni tiskarne asi vysel... nicmene ja ty prvni kusy kreslil a tisknul na ty doma s tim cinskym PEEKem a na ni mi ty mosty zoufale nejdou :-(
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    SPM: dneska maji parametrizaci vsechny vyspelejsi cady, i bez psani kodu a tedy jeste rychlejsi (ale zase nejsou zadarmo)
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    sA teda jestli je tohle bordel, tak to já potom produkuju... superbordel. :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam