• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    používání, stavba, zkušenosti, rady, nápady, prostě cokoliv této technologie budoucnosti.
    rozbalit záhlaví
    MIKULAS
    MIKULAS --- ---
    EATHAT: dotaz nejspis na tebe - mas nejakou zkusenost s tiskem single-part na SLA? Potrebuji vyrobit jednoduchy otocny knoflik, ale nejsem si jisty, jestli to vubec na tehle technologii lze. Tzn. dve soucastky, ktere jsou volne spojene, ale nejdou rozebrat...
    Nic zajimaveho jsem nevygooglil.
    EATHAT
    EATHAT --- ---
    jojo tak ja si taky prihodim...pak jsem jen trochu brousnul rty a povrchova uprava ready :)
    Imgur: The magic of the Internet
    https://imgur.com/8yHEKmC
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    AXTHEB:
    Nebo mozna plnili pytle jinou technologii nebo z jiny casti nasypniku...
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    AQUARIUS: Jo, tak to jsem měl na sušení a prach žádnej, asi jiná značka.
    AQUARIUS
    AQUARIUS --- ---
    AXTHEB: ne, silikatovy (takovy pruhledny krystaly)... mimochodem, kdysi jsme ho zkouseli pro kocku a vysledek nebyl nic moc, dostavalo se ji to do tlapek a podle toho, co delala za pohyby, nez se toho zbavila, ji to moc prijemny nebylo... ale ~5kg za ~250kc je rozhodne lepsi cena, nez original silica gel :)
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    AQUARIUS: Jako normální hrudkující kočičí stelivo?
    AQUARIUS
    AQUARIUS --- ---
    AXTHEB: je to kocici stelivo, trochu prachu z toho je... ale ne moc
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    ROMANICAK: Je to silikagel, neprasi
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    Je tam mnoho chyb, ale i tak to velmi predcilo ocekavani.
    Hlavne me teda stvou ty malinky dirky v external perimeters. Asi jsem nemel nechat nastavenou tu defaultni retrakci.





    AQUARIUS
    AQUARIUS --- ---
    ROMANICAK: zatim to tam mam chvili, ale nevidim duvod, proc by to melo prasit, kdyz se s tim nehejbe. Navic to mam v bavlnenejch saccich. Statickou elektrinu neresim, ale uz jsem uvazoval, ze bych na konec tech teflonovejch trubicek dal nejaky pruzny uzemeni
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    AQUARIUS:
    Neprasi to stelivo a neusazuje se to na filamentu?
    Resil jsi nejak statickou elektrinu?
    AQUARIUS
    AQUARIUS --- ---
    AQUARIUS: Jinak dneska jsem zkusil drybox vystlat ~400g kociciho steliva, ktery jsem predtim 90 minut susil v troube... vlhkost se drzi kolem 15%, takze za me tahle lowcost verze silica gelu funguje velmi dobre...

    NEPHIRUS
    NEPHIRUS --- ---
    BOZA: Asi nemusí, ale ničemu to nevadí. Spíš mi přijde důležitá ta prázdná cívka jako kladka, bez ní se mi filament drbal o rám.
    AQUARIUS
    AQUARIUS --- ---
    BOZA: podle me to nutny neni, mam tenhle drybox s 10cm PTFE trubickama a cestovat to vazne nemusi... jinak PTFE 2/4mm jsem nakoupil 5m z Aliexpressu za necelejch 10 dolaru.
    BOZA
    BOZA --- ---
    NEPHIRUS: Diky za info. Ma fakt smysl, aby ta dira pro filament cestovala z prava doleva? Fakt se to tak deje?
    BOZA
    BOZA --- ---
    Kdyz uz jsme u te vlhkosti a filamentu. Netusite, jestli se da provozovat box na filamenty bez tech PTFE trubicek v tech vystupech? Nebo to bez trubicek drhne a je to nepouzitelne? To je jedna varianta.

    A proc se tam davaji v jine variante ty prechodky na trubicku? To je pro ty pripady, kdy z boxu vede bowden az do extruderu? Mam Prusu MK3 tak se bowdenum zatim uspesne vyhybam a rad v tom budu pokracovat a obejdu se bez nej co to pujde. Obrazek jen ilustrativni.
    VLADDRACUL
    VLADDRACUL --- ---
    ROMANICAK: je to v6, ale objednej ho radsi od e3d. Cinani delaj vlastni v6 s trochu jinymi rozmery a muze se stat, ze ti nebude sedet. +co mam zkusenosti s temi cinskymi, tak se mi po case dotrhaly
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    BOUMRY:
    U me to vypada podobne. Cim vic nastavuju, tim hur toi tiskne. Default sice neni dobrej, ale furt se zda byt nejlepsi ze vseho.

    Pls tusite nekdo kterej ten silikon pasuje na MK3S?

    Silicone Sock For E3D V6 PT100 MK7 MK8 MK9 MK10 Volnaco 1.75 3.0mm Silicone Socks Heated Block Heater Silicone Insulation Cover|3D Printer Parts & Accessories| - AliExpress
    https://www.aliexpress.com/item/32955405710.html
    BOUMRY
    BOUMRY --- ---
    Vlhkost a PLA.
    Laboroval jsem s jedním vláknem. Dělalo to přesně, co popisujete. Neodladil jsem ho ani nastavením, ani sušením. Odložil jsem ho přes zimu do dílny. Na jaře, když jsem udělal zakrytovani tiskárny a resetoval všechny "Fine tuning" nastavení, jsem sjel celou spulku bez problémů.
    Za mne zakrytovat tiskárnu.
    Jo a ještě jsem Endra předělal na direct drive.
    LIBANON
    LIBANON --- ---
    JVCNC: tabulka je jen rychle googleni pro prehled, abs netisknu, mam to tu normalne v obyvaku pri cca 50% a fakt to pomalu ale jistě tahne vodu, napred jen sem tam praskne az nakonec je to uplne hnusne, hrbate a chlupate. Petg plasty mladec
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam