• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    MIKULAS
    MIKULAS --- ---
    EATHAT: ty už to máš asi vychytaný, ale jak jsi dospěl k optimálnímu nastavení parametrů tisku? Máš nějaký testovací objekt, který zkoušíš?
    SPM
    SPM --- ---
    Zkoušel už někdo něco stavět z 2020 profilů? Hledám to teď na jeden (ne úplně tiskový) projekt a zarazila mě tam jedna věc. Když pominu, že většina eshopů za ten profil chce nějakou úplnou nesmysl, tak jsem našel aluteckk, co tu postoval ANDY_WARHOL a pak ještě někde z FB marek.eu, kde ty 2020 profily stojí nějaký příčetný částky. Nicméně co mě zarazilo je, že oba dva tyhle profily mají mít 5mm drážku a když jsem hledal na aliexpressu moje oblíbené T matice (co se strčí do drážky a při utahování se otočí a kousnou), tak je mají i pro M5 šrouby. Což mi tak nějak nevychází, pač jestli ta drážka profilu má 5mm, tak už tam nezbývá prostor na tělo té matky, aby se do ní vešel M5 šroub :-) Tak mě jenom zajímalo, jestli někdo z těch 2020 už něco stavěl a zkoušel do toho ty čínské matky cpát - jestli tam vůbec jdou fyzicky narvat.
    MIKULAS
    MIKULAS --- ---
    QWWERTY: jak jsem psal, ten efekt je ve skutečnosti celkem zajímavý, sametový, určitě by to šlo nějak tunit, hrát si patterny, ale není to podstatné

    Btw display není přímo pod tímto rámečkem, ale ještě uvnitř další kapsy, která má okolo hrany pixelů jednu vrstvu filamentu - aby se předešlo false-touch situacím, když tam je metalický rámeček
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    MIKULAS: nevypadalo by lip udelat vetsi Z korekci a prvni vrstvu vic rozplacnout? (za predpokladu ze to co mas na fotkach se tiskne na bed jako prvni)
    vrstvy by zustaly priznany a jejich linky by byly videt, ale vytvorilo by to jednotlity povrch
    MIKULAS
    MIKULAS --- ---
    MRAKY: my naopak ty vrstvy priznavame, v praxi to vypadá líp než na fotce (vrstvy jsou ve skutečnosti méně kontrastní a mění vzhled podle úhlu světla), tady je zrovna filament Galaxy Black


    MRAKY
    MRAKY --- ---
    FARIN: jj . je to pekne. sezenu a budu to pouzivat.
    FARIN
    FARIN --- ---
    MRAKY: tady jeste detail (ale asi uz jsi neco nasel sam na webu), je to fakt uplne krasne cisty

    ImgBB — Upload Image — Free Image Hosting
    cover
    MRAKY
    MRAKY --- ---
    FARIN: zajimavy.. sezenu plat a vyzkousim. diky
    FARIN
    FARIN --- ---
    MRAKY: koukam na kryt displeje na Prusa Mini a tim ze je to tisknute na zrnity plat tak tam vubec zadne vrstvy z pohledove strany nejsou videt, natoz nejaky ramecek
    MRAKY
    MRAKY --- ---
    MRAKY:zapomel jsem dodat... mam jen fdm tiskarnu...
    MRAKY
    MRAKY --- ---
    zdravim, kdyz tisknete neco co ma mit displey - je nejaky osvedceny designovy postup jak se vyhnout viditelnemu ramecku? Napriklad prekryt predni stranu nejakou tmavou pruhlednou folii? Prijde mi, ze to uz nekdo musel resit.

    (obrazek je jen ilustracni)

    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    SPM: Bude to pevný jak svině, pokud to správně natočíš, například rohový díl špičkou nahoru
    SPM
    SPM --- ---
    ANDY_WARHOL: jo, to je taky pěkný... ikdyž všechny tyhle organizéry jsou poměrně drahý, takže v tomhle případě mě alespoň hřeje, že ten 3D tisk byl tak na stejno a nebylo to úplný vyhazování peněz :-D :-D jinak nejhorší na organizérech je, že vždycky dojdou :-( Já tohle přidal k pár šuplíčkům, které jsem tisknul už kdysi... a už se mi zase ten spojovací materiál tam nevejde :-D
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    SPM: taky sem chtěl něco takového tisknout, ale nakonec sem našel tenhle system
    Plastový organizér, 4 boxy - MW1804 | ahprofi.cz
    https://www.ahprofi.cz/plastovy-organizer-4-boxy-mw1804

    Jsou tam různé boxiky a dá se to spojovat do stěny
    SPM
    SPM --- ---
    PUNJAB: je to celý vytištěný :-) Modely jsou z thingiversu :-)

    SPM
    SPM --- ---
    ZED42: nepamatuju si teď z hlavy, ale některý ty desky přes 500mm bohužel určitě šly :-/ Ale díky :-)

    ANDY_WARHOL: Jop, na ten jeden roh jsou dvě (stejné spojky). Přišlo mi, že ten tištěný díl, když bude přes roh, stejně nebude mít nějakou pevnost. Ten přesah a zkosení je v podstatě akorát kvůli estetice, aby to navazovalo.
    PUNJAB
    PUNJAB --- ---
    SPM: Zaujal mě ten šuplíkový systém vpravo na stole. To je něco kupovaného nebo výroba na 3D tiskárně?
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    SPM: chapu to spravne, ze je nemas vytisknuty cely, ale jen ty strany a pak to skladas ? na ty fotce to vypada v rohu jako jeden dil ale jsou to tredy tri a v tom mezidilu jsou tedy dva ?
    ZED42
    ZED42 --- ---
    SPM: Pěkný! Jak velký jsou ty polykarb. dílce? Pokud bysme se vešli do rozměru 500x300 tak ti s tím dokážu pomoct. Zn. Praha Západ. Kdyžtak DM.
    SPM
    SPM --- ---
    ANDY_WARHOL: Rohový dílce jsem si kreslil sám, ale jestli jsem nezapomněl na nějaký update, tak je to tady :-) https://github.com/spamik/printer_home/tree/master/3D_models/rack_brackets
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam