• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    používání, stavba, zkušenosti, rady, nápady, prostě cokoliv této technologie budoucnosti.
    rozbalit záhlaví
    EATHAT
    EATHAT --- ---
    MIKULAS: jj ten R_E_F_R soubor to umi...otazka je co firmware ty specificky tiskarny...fakt netusim...na dalsi printer zatim pockam az trochu opadnou ceny 4k printeru takze zatim sem rad ze tiskne to co tiskne ta moje...kterou jsem sehnal za 4500Kc novou od vyrobce...u alzy bych si od jisty doby nekoupil ani kafe...a to ani nemluvim o tom ze ten muj printer tam maj taky za 13000Kc za to mam ten 4k uz dneska :D rofl...
    MIKULAS
    MIKULAS --- ---
    EATHAT: tabulku mam (Mono X), lec jsem koupil na Alze creality resin, který tam zrovna není :) jiný mam na cestě

    Přemýšlel jsem, jestli jde kombinovat objekty s různým osvitem na zastřel, tohle vypadá dobře
    EATHAT
    EATHAT --- ---
    MIKULAS: taky jsem vlastne pouzival tenhle soubor viz video na youtube...je to jako nakej file co umozni mit nekolik nastaveni pro jeden tisk...typek ti to vysvetli ve videu:)
    no nasel jsem to vse na internettu cos cekal ? :D
    https://www.youtube.com/watch?v=DFKNs16fnc4
    EATHAT
    EATHAT --- ---
    MIKULAS: nasel jsem na diskuzich tabulku na google docs s nastavenim od jinych lidi co maj stejnou tiskarnu: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1crvzMnt_8NJXAsABinoIhcOjE8l3h7s0L82Zlh1vkL8/edit#gid=0
    to jsem pouzival jako startovaci point a potom podle potreby menil hodnoty mirne...ale vesmes se drzim ty tabulky...vsadim se ze podobna tabulka existuje i na tvuj printer nekde ;)
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    SPM: Tam se počítá s 6 mm drážkou, je tam dole i obrázek s rozměry.
    SPM
    SPM --- ---
    ANDY_WARHOL: to jo, ale já právě myslel na použití s těmihle maticemi: https://www.aliexpress.com/item/32814359094.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.47131426dlLW55&algo_pvid=7e016cd6-ad3e-4718-9378-fd11d7d0bc5f&algo_expid=7e016cd6-ad3e-4718-9378-fd11d7d0bc5f-0&btsid=0b0a187916205808939448987e034b&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_ a ty mají takový malý tvarovaný výstupek i v té samotné drážce, který právě způsobuje to, že při utahování se ta matice natočí do správného směru (a tam bych logicky čekal, že když má drážka 5mm a matice je na M5, tak už tam žádné místo na ten materiál okolo nezbyde :-) )
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    SPM: tak matice je až v tom profilu, kde se drážka většinou konickx rozšiřuje, ale hodně záleží na tvaru te drážky. Hledej přesný výkres toho profilu, pak se dá odhadnout, co se tam vejde
    SPM
    SPM --- ---
    LIBANON: no, vypadají pořád o něco dražší, než ty dva zmíněný tady v CZ, ale ta drážka může být podstatná :-) Teda, já tam nepotřebuju žádný pojezdy a podobně, potřebuju to akorát montovat do sebe, takže nacpat tam tu matici, ale M4 mi přijde malá a M5 se asi fakt do 5mm drážky nevejde :-D
    CYBERHIPPY
    CYBERHIPPY --- ---
    LIBANON
    LIBANON --- ---
    LIBANON: jo hlavní vec je, ze tam maji ty správné profily s v-drazkou 6mm
    LIBANON
    LIBANON --- ---
    SPM: profily jsem bral z polska v-slot.pl kde jsou levnejsi nez v cine, akorat dodani bylo pres 3 tydny, pac jsem si nechal rezat na miru. Nevyhoda je postovne 20eur, ale kdyz toho je vic, vychází to porad levneji nez tady
    MIKULAS
    MIKULAS --- ---
    EATHAT: ty už to máš asi vychytaný, ale jak jsi dospěl k optimálnímu nastavení parametrů tisku? Máš nějaký testovací objekt, který zkoušíš?
    SPM
    SPM --- ---
    Zkoušel už někdo něco stavět z 2020 profilů? Hledám to teď na jeden (ne úplně tiskový) projekt a zarazila mě tam jedna věc. Když pominu, že většina eshopů za ten profil chce nějakou úplnou nesmysl, tak jsem našel aluteckk, co tu postoval ANDY_WARHOL a pak ještě někde z FB marek.eu, kde ty 2020 profily stojí nějaký příčetný částky. Nicméně co mě zarazilo je, že oba dva tyhle profily mají mít 5mm drážku a když jsem hledal na aliexpressu moje oblíbené T matice (co se strčí do drážky a při utahování se otočí a kousnou), tak je mají i pro M5 šrouby. Což mi tak nějak nevychází, pač jestli ta drážka profilu má 5mm, tak už tam nezbývá prostor na tělo té matky, aby se do ní vešel M5 šroub :-) Tak mě jenom zajímalo, jestli někdo z těch 2020 už něco stavěl a zkoušel do toho ty čínské matky cpát - jestli tam vůbec jdou fyzicky narvat.
    MIKULAS
    MIKULAS --- ---
    QWWERTY: jak jsem psal, ten efekt je ve skutečnosti celkem zajímavý, sametový, určitě by to šlo nějak tunit, hrát si patterny, ale není to podstatné

    Btw display není přímo pod tímto rámečkem, ale ještě uvnitř další kapsy, která má okolo hrany pixelů jednu vrstvu filamentu - aby se předešlo false-touch situacím, když tam je metalický rámeček
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    MIKULAS: nevypadalo by lip udelat vetsi Z korekci a prvni vrstvu vic rozplacnout? (za predpokladu ze to co mas na fotkach se tiskne na bed jako prvni)
    vrstvy by zustaly priznany a jejich linky by byly videt, ale vytvorilo by to jednotlity povrch
    MIKULAS
    MIKULAS --- ---
    MRAKY: my naopak ty vrstvy priznavame, v praxi to vypadá líp než na fotce (vrstvy jsou ve skutečnosti méně kontrastní a mění vzhled podle úhlu světla), tady je zrovna filament Galaxy Black


    MRAKY
    MRAKY --- ---
    FARIN: jj . je to pekne. sezenu a budu to pouzivat.
    FARIN
    FARIN --- ---
    MRAKY: tady jeste detail (ale asi uz jsi neco nasel sam na webu), je to fakt uplne krasne cisty

    ImgBB — Upload Image — Free Image Hosting
    cover
    MRAKY
    MRAKY --- ---
    FARIN: zajimavy.. sezenu plat a vyzkousim. diky
    FARIN
    FARIN --- ---
    MRAKY: koukam na kryt displeje na Prusa Mini a tim ze je to tisknute na zrnity plat tak tam vubec zadne vrstvy z pohledove strany nejsou videt, natoz nejaky ramecek
    MRAKY
    MRAKY --- ---
    MRAKY:zapomel jsem dodat... mam jen fdm tiskarnu...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam