• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    používání, stavba, zkušenosti, rady, nápady, prostě cokoliv této technologie budoucnosti.
    rozbalit záhlaví
    MIKULAS
    MIKULAS --- ---
    VLADDRACUL: ok, souhlas, ale to je spíš na doladění těch násobků, když ti to nevychází na počet perimetrů

    RICHMOND42: kup 0.2 trysku za kilo, boční okénka (jestli mají být přesná) možná budou potřebovat drobné supporty, které bude opruz odstranit
    VLADDRACUL
    VLADDRACUL --- ---
    MIKULAS: Nemáš úplně pravdu - ve sliceru se dá nasstavit šířka extruze, která je u 0.4 trysky typicky 0.45 a není problém jí nastavit na jinou hodnotu. Už sem nějaké detailní věci tiskl na šířku extruze 0.3
    RICHMOND42
    RICHMOND42 --- ---
    Zdravím, řeším další takovou zapeklitou věc, na kterou asi znám předem odpověď, ale pro jistotu se chci zeptat kdyby nahodou někdo věděl jestli to půjde. Potřeboval bych vytisknout hodně jemnou strukturu viz. první obrázek. Jsou to krychličky skládané vedle sebe a stěna struktury je 0,25 mm, ty okna která jsou v každé řekněme buňce jsou taky 0,25x0,25 mm. První problém je že mi slicer vždycky vynechává jednu vrstvu (druhý obrázek) což jde obejít nastavením výšky stopy a trysky, pak už ta stopa tisku dává docela smysl, ale větší problém a hlavní otázka je, jestli jsem vůbez něco takového schopný vytisknout s tryskou 0,4.


    MIKULAS
    MIKULAS --- ---
    EATHAT: ten soft je asi dobrej, v pro verzí umí leccos, ale mě zatím stačí autogen supporty, abych zhruba věděl a pak to evnt. ladim ručně - intuitivně se ale snažím, aby jich bylo co nejméně (což nevím jestli je správné)
    MIKULAS
    MIKULAS --- ---
    EATHAT: vychytanejsi soft to nema, má to jiný formát pwsx což taky umí zatím je některé slicery
    Já používám "cloudovej" Lychee Slicer
    EATHAT
    EATHAT --- ---
    MIKULAS: na supporty a tisk doporucuju chitubox(prispusobis si tam daleko vic veci a supportu sekterejma pak muzes hejbat vic atd...)..je to daleko dal nez dodavanej soft od anycubic...akorat ja teda musim vzdy prezvejkat data tim jejich ofiko nastrojem pac chitubox neumi .pws ale jen .photon ale to uz bude na tom monu vychytane se vsadim...
    MIKULAS
    MIKULAS --- ---
    EATHAT: dík, já taky čekal až budou velký za ruzomnou cenu (hlavně na výšku je to super), byla za 600 USD v nějaký akci na Gearbestu, přišla asi za 3 dny z Německa, takže žádný daně ani poštovný

    Malá skvěle, zkazil jsem jen 1. tisk, páč jsem nepochopil problematiku orientace a supportů, ale vlastně s tím pořád trochu bojuju

    Tichá, rychlá, má to WiFi na kontrolu progresu a dá se za chodu měnit parametry, ale to mi přijde úlet

    Zatim mi vadí jen ten dekl, že je obouruční. Musím na to udělat nějaké rameno nebo pojezd.

    Výsledek třeba
    - kočka náušnice má 3cm, špatně jsem ji umyl
    - knob na rotary encoder, ten je bez supportů ok


    EATHAT
    EATHAT --- ---
    MIKULAS: novidis ty mas vlastne presne tu tiskarnu po ktery pokukuju :D dobre ty! to uz je volume ze kdyz udelas neco na dva dily tak mas celkem velkej objekt...blahopreju...dej pak vedet jak to maka...
    MIKULAS
    MIKULAS --- ---
    EATHAT: resin jsem u aliena kupoval jen z časově nouze, stroj bych tam taky nekupoval... Mam monochromaticke 4k, 190x120x245 build volume (to rozhodlo)
    EATHAT
    EATHAT --- ---
    MIKULAS: jj ten R_E_F_R soubor to umi...otazka je co firmware ty specificky tiskarny...fakt netusim...na dalsi printer zatim pockam az trochu opadnou ceny 4k printeru takze zatim sem rad ze tiskne to co tiskne ta moje...kterou jsem sehnal za 4500Kc novou od vyrobce...u alzy bych si od jisty doby nekoupil ani kafe...a to ani nemluvim o tom ze ten muj printer tam maj taky za 13000Kc za to mam ten 4k uz dneska :D rofl...
    MIKULAS
    MIKULAS --- ---
    EATHAT: tabulku mam (Mono X), lec jsem koupil na Alze creality resin, který tam zrovna není :) jiný mam na cestě

    Přemýšlel jsem, jestli jde kombinovat objekty s různým osvitem na zastřel, tohle vypadá dobře
    EATHAT
    EATHAT --- ---
    MIKULAS: taky jsem vlastne pouzival tenhle soubor viz video na youtube...je to jako nakej file co umozni mit nekolik nastaveni pro jeden tisk...typek ti to vysvetli ve videu:)
    no nasel jsem to vse na internettu cos cekal ? :D
    https://www.youtube.com/watch?v=DFKNs16fnc4
    EATHAT
    EATHAT --- ---
    MIKULAS: nasel jsem na diskuzich tabulku na google docs s nastavenim od jinych lidi co maj stejnou tiskarnu: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1crvzMnt_8NJXAsABinoIhcOjE8l3h7s0L82Zlh1vkL8/edit#gid=0
    to jsem pouzival jako startovaci point a potom podle potreby menil hodnoty mirne...ale vesmes se drzim ty tabulky...vsadim se ze podobna tabulka existuje i na tvuj printer nekde ;)
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    SPM: Tam se počítá s 6 mm drážkou, je tam dole i obrázek s rozměry.
    SPM
    SPM --- ---
    ANDY_WARHOL: to jo, ale já právě myslel na použití s těmihle maticemi: https://www.aliexpress.com/item/32814359094.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.47131426dlLW55&algo_pvid=7e016cd6-ad3e-4718-9378-fd11d7d0bc5f&algo_expid=7e016cd6-ad3e-4718-9378-fd11d7d0bc5f-0&btsid=0b0a187916205808939448987e034b&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_ a ty mají takový malý tvarovaný výstupek i v té samotné drážce, který právě způsobuje to, že při utahování se ta matice natočí do správného směru (a tam bych logicky čekal, že když má drážka 5mm a matice je na M5, tak už tam žádné místo na ten materiál okolo nezbyde :-) )
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    SPM: tak matice je až v tom profilu, kde se drážka většinou konickx rozšiřuje, ale hodně záleží na tvaru te drážky. Hledej přesný výkres toho profilu, pak se dá odhadnout, co se tam vejde
    SPM
    SPM --- ---
    LIBANON: no, vypadají pořád o něco dražší, než ty dva zmíněný tady v CZ, ale ta drážka může být podstatná :-) Teda, já tam nepotřebuju žádný pojezdy a podobně, potřebuju to akorát montovat do sebe, takže nacpat tam tu matici, ale M4 mi přijde malá a M5 se asi fakt do 5mm drážky nevejde :-D
    CYBERHIPPY
    CYBERHIPPY --- ---
    LIBANON
    LIBANON --- ---
    LIBANON: jo hlavní vec je, ze tam maji ty správné profily s v-drazkou 6mm
    LIBANON
    LIBANON --- ---
    SPM: profily jsem bral z polska v-slot.pl kde jsou levnejsi nez v cine, akorat dodani bylo pres 3 tydny, pac jsem si nechal rezat na miru. Nevyhoda je postovne 20eur, ale kdyz toho je vic, vychází to porad levneji nez tady
    MIKULAS
    MIKULAS --- ---
    EATHAT: ty už to máš asi vychytaný, ale jak jsi dospěl k optimálnímu nastavení parametrů tisku? Máš nějaký testovací objekt, který zkoušíš?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam