• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    No mám tu nějakou dobu rozstavěnou poslední trojku (v krabici ještě full zabalený mmu2) a právě přemýšlím co s tím.
    Protože rozdíl mezi zcela novou čtyřkou a zlevněnou trojkou je pořád skoro půlka kompletního update packu…
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    ANDY_WARHOL: ja chapu upgrade jako moznost si postavit mnohem vetsi verzi :)
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    RAINBOF: taky o tom přemýšlím, ale až časem. Koukal jsem na upgrade a moc se nevyplatí. Stoji o 6k míň než stavebnice.
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    ACID: to uy je jen natoceni pohledu, ten jde natocit jakkoliv, nikoliv zmenene smery os
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    Tak co kdo mate uz MK4 ?
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    CASTER: proto taky uvažuji o upgradu
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ZVIRATKO: mmu2 nůž na ořezávání filamentu ma
    CASTER
    CASTER --- ---
    QWWERTY: tak zrovna ten blikajici interface se ma hodne vylepsit v MMU3, a snad i MMU2 novym firmwarem, ze bude vsechno komunikovat tiskarna pres displej
    SPM
    SPM --- ---
    SKAUT: já se bál toho zahloubení a asi i tak to byl primární důvod, proč to prasklo, protože ten šroubek při utažení tu díru vlastně roztahuje zevnitř ven. Kdybych nebyl línej koupit nějaký hex šrouby nebo něco s plochou hlavou a navrtat tam normální díru, tak to šlo utáhnout i na krev :-)
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    MAKROUSEK: jono, to je takovy klasicky MMU mor ... kvuli tomu mi u tiskarny lezi 50 cm filamentu, abych mel MMU cim prostouchnout, kdyz se to stane
    a nejhorsi je, ze jediny interface k tomu je ten splaseny blikajici semafor, ze kteryho nikdy nepoznam, co ma zrovna za problem
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    RAINBOF:
    no nakonec je to kratsi :)
    Sn-mek-obrazovky-po-zen-2023-04-04-07-50-19
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    QWWERTY: Jo, ja ji tam taky uz dlouho nemam. Ale pak se mi obcas MMU zasekne tak, ze hejbne tim vozikem kdyz ma v sobe filament, takze filament nejde vytahnout ani tam ani tam. Mnamka.
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    MAKROUSEK: btw my jsme treba tu ziletku vyhodili ven, protoze se stalo, ze se povolila, vypadla a posunem hlavy se zasekla mezi vrstvy plastu, takze krasny odpoledne straveny rozebiranim MMU :D
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    ZVIRATKO: MMU3S ma ziletku na strihani filamentu. Ale stejne nic moc, docela casto se zasekne, po par letech, co ho mam, uz vetsinou vim, ktery druh zaseknuti a jak ho odstranit, ale trvalo to tak 20-30 failed tisku, nez se to clovek nauci.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    ZVIRATKO: prilbu mandaloriana :)
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    ANDY_WARHOL: MMU2 ani MMU3 (AFAIK) nema nic jako je u bambu strihac na filament, nezkoumal jsem cim se to vlastne lisi jestli vubec, takze se to rado ucpava. Jestli tu nekdo MMU ma tak napiste jak vam to chodi. Nicmene BL AMS je zase prusvih v jinych ohledech :) moc bych si pral neco s IDEXem, ale to si asi pockame nez si to bude moct normalni clovek dovolit a nebude to kilovy bastl...


    RAINBOF: dvakrat mer a jednou rez, zapomnel jsem supporty a zjistil to az v 95% tisku po dvou dnech :-D dostatek filamentu, dostatecna adheze pro pripad ze neco upadne... co tisknes 160h?
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    Chystam se tisknout 160h tisk, vyjma ups neco na co dat bacha ? Pojedu z karty. Bezne ted delam 20h
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    SPM: Pokud to je Makrolon ( přímo onen materiál) tak ten celkem vydrží utažení sroubu.
    GINTA
    GINTA --- ---
    ANDY_WARHOL: Ams je MMU, akorat od Bambu - Automated Material System (AMS).
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ZVIRATKO: co bude s mmu3 průser? A co je ams? Blbý dotazy, ale vážně mě to zajímá, nejsem schopný identifikovat to ams, a o upgrade z mmu2 na 3 docela uvažuju, protože dvojka není nic moc a tak mě zajímá pochopitelně jestli to má smysl.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam