• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    TRUHLIK
    TRUHLIK --- ---
    RAINBOF: No, ja si dovedu predstavit, ze pro moment synchronizace to odpojis, to imho neni problem. Ale zajima me ta prvni cast o ktere pises: emulace mass storage, zkusim o tom pokecat s googlem.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    TRUHLIK: no
    v prvni rade je mass storage delany jako disk takze musi mit nejakou tu geometrii a filesystem coz musis emulovat. problem je ze to neni navrzeny jako neco pro pristup z vice nez jednoho mista takze kdyz budes defakto emulovat disk a zapisovat do toho z jineho mista nezli cist tak to bude problem pro tu tv ta totiz neni pripravena na to ze by se na disku z niceho nic obevovala data a modifikovala fat. vysledkem pak muze byt cokoliv. navic tu mame kolizni situace kdy telky bezne vytvari metadata na disku nebo na nej nahravaji takze klidne muzes zpusobit tezke poskozeni filesystemu v situaci kdy tam neco kopirujes a telka si ulozi napriklad nahled. (dojde k alokaci stejnych sektoru a nasledne k vicemasobnemu prepisu)
    TRUHLIK
    TRUHLIK --- ---
    TRAVIX: To je zajímavá myšlenka. Raspberry to neumí, nicméně obecně by mě zajímalo, zda jste někdo nezkoušel takovou věc emulovat - tedy jak nabídnout jakýkoliv storage přes USB v roli USB device. Jen se tedy obávám, že tohle bude mít USB chip natvrdo v obvodech a tím pádem to žádný SW neobejde. Nemá někdo zkušenost?
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    TRAVIX: xbmc na rpbi ne ? to je blbuvzdorne dost.
    TRAVIX
    TRAVIX --- ---
    MBR, MILAZAJICEK: I o téhle variantě jsem uvažoval, ale nechávám si ji až jako záložní.
    Zaprvé kvůli snadnějšímu ovládání (mám takovou ambici, aby to bylo ovladatelné i "nezasvěcenou osobou," tedy aby prostě otevřeli USB, jak jsou zvyklí, a nemuseli se zatěžovat s ovládáním Raspberry).
    Druhý, mnohem důležitější důvod je, aby to fungovalo obousměrně, tedy aby mohl v televizi nahrávat a pak si to mohl posílat na síť - což přes HDMI nepůjde.

    No, jinak z těch odkazů i z googlení jsem došel k závěru, že to (zatím) není možné. Existuje prý možnost, jak to udělat před GPIO konektor, ale tam je značně omezená přenosová rychlost, což může být u HD filmů trochu problém. No nic, budu hledat alternativní řešení, kdyžtak dám vědět.
    MBR
    MBR --- ---
    TRAVIX: proc nepouzijes raspi jako sitovy media centrum (raspbmc) a na ty telce to budes jen prehravat, a muzes tu telku navic pouzit jako zdroj napeti (z toho usb do raspi).

    Dokonce pres HDMI muzes to raspbmc ovladat ovladacem od tve televize (kazda tv co neni starsi nez 3 roky to podporuje)
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    PISKVOR: A tady linkují na USB-to-UART, takže by snad mělo stačit "jen" implementovat USB client mode nad touhle fyzickou linkou. Prace jak na kostele, ale vypadá to proveditelně.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    MILAZAJICEK: Well that's sort of the point, že to "samo od sebe" nepodporuje, a jestli by se to dalo nějak dobastlit.

    Jo, a nasel jsem toto: https://www.raspberrypi.org/forums/viewtopic.php?t=4938
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    TRAVIX: Raspberry se ti nebude tvarit jako massstorage pokud ho pripojis k te televizi. TV nema HDMI?
    TRAVIX
    TRAVIX --- ---
    RAINBOF: Abych byl naprosto konkrétní - to "cílové" zařízení je televize. Nemá síťové připojení, pouze USB. Moje myšlenka je taková, že k televizi připojím Raspberry, které se bude tvářit jako úložiště, a do něj pak budu přes síť nahrávat videa, obrázky... Které si pak pustím na té televizi.

    Vzhledem k tomu, že televize nemá "otevřený" software, nepřichází v úvahu, abych k ní připojil cokoliv, co se přímo netváří jako mass storage.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    RAINBOF: Android se umí tvářit jako UMS (nebo uměl, než to Google vyhodil z netechnických důvodů), tak předpokládám, že úplně specifický to nebude.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    TRAVIX: nebo do usb sitovku?
    TRAVIX
    TRAVIX --- ---
    KRISHNA: Teď úplně nevím, jak to myslíš. Nemůžu připojit microSD současně do Raspberry a současně i do čtečky... Nebo ano?

    RAINBOF: Problém je právě v tom, že to "cílové" zařízení není připojené na síť, má jenom USB port. Takže skutečně jediná možnost je "vymyslet" mass storage.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    TRAVIX: no mass storage je záležitostí usb a podobně. nestačí ti to namapovat jako síťovou složku?
    KRISHNA
    KRISHNA --- ---
    TRAVIX: No to bych si spíš za 100,- koupil microSD USB reader a tahal to společně s tim :))
    TRAVIX
    TRAVIX --- ---
    Zdravím. Napadlo mě z Raspberry udělat na síť připojený flash disk (prostě bych na ni přes FTP nahrával soubory, pak bych ji připojil do USB portu a mohl třeba prohlížet fotky). Nevíte někdo, jestli je možné, aby se Raspberry tvářila jako USB mass storage? Z různých diskuzí jsem pochopil, že to není možné, alespoň z napájecího portu, protože nemá fyzicky připojené datové piny. Ale jak jsem pochopil, jsou snad nějaké alternativní cesty...
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    TOOMIX: btw link uz funguje
    PINE A64, First $15 64-Bit Single Board Super Computer by PINE64 Inc. —Kickstarter
    https://www.kickstarter.com/projects/pine64/pine-a64-first-15-64-bit-single-board-super-comput
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    RAINBOF: tak jasně, je to tak nějak pointa crowdfundingu a koupil jsem takhle třeba i http://domino.io/ a do tohohle asi půjdu taky, protože to vypadá fakt lákavě :)
    ale u toho raspi mě to tehdy opravdu naštvalo, protože co jsem zkoušel u známýho, tak ten rozdíl 512 a 256 Mb je zvlášť u GUI poznat dost a ti co zaplatili ten crowdfunding mohli akorát tak smutně koukat
    MIKROM
    MIKROM --- ---
    kdyby někdo taky hledal rozdíly mezi webframeworky jako já tak nejlepší zdroje co jsem našel

    Bottle : smallest framework around (just one file). Best to use it for disposable tests, very small sites, etc. Fanstastique to teach and learn web programming.

    django : most famous python framework. You can do pretty much everything with it, the ecosystem is fantastic (there is a3rd party django app for every thing, it's crazy) , how ever there is much to be learn before you can be productive with it. Use it if you have a complexe web site to code, with a lot custom logic. You will have to learn it in the end if you want to be serious about web programming in python.

    flask : size is between django and bottle. Good for small to medium sites. Is now pretty well equiped with a lot of 3rd party plugins. Use it when you want to build a site with custom features but don't want to load the whole django thing.

    wep2py : try to compete with django AND flask, but provide a different philosophy and includes a lot of graphical tools. Honestly, I'm not a fan of it's style, but some collegues like it, and it's perfectly capable.

    cherrypy : a pure Python WSGI framework with very decent perfs without adding anything. But now that its server is available to be used separatly, I would recommand to just use bottle/flask/django with the server and forget about its framework part cause it's very verbose.

    pyramid : strongest competitor to django in terme of features, it is much less monolithic and much more flexible. You got control. However, django components intégration make things easier, doc is better and it has a way bigger ecosystem. So I prefer django. But you can do everything django does with pyramid, it's a matter of taste.

    twisted : asyncronous internet framework. You read it well : INTERNET framework, not WEB framework. You can do HTTP, of course, but also SSH, IMAP, FTP and so much more with it. Most powerful framwork of all, incredible performance, and the shittiest API ever. Learning/using twisted is like trying to fap with boxing gloves while saying the alphabet backward.

    tornado : asynchronous web framework. Basically the current only nodejs competitor in pure Python (so no gevent, no extension, etc). The API is not fantastic, but not too hard and perfs are good. Websocket works out of the box.

    cyclone : technically tornado running on the twisted event loop. Meaning you can use the easy tornado syntaxe for the web on a twisted setup, and still leverage tornado crazy tool box for other things. This is so advanced you should not even think about it.

    webpy : very old. Use it only if you like it's syntaxe that feels like you are talking HTTP directly, but with a nice Python wrapper.

    ---
    zde porovnání syntaxe: http://www.pythondiary.com/blog/Feb.14,2012/too-many-micro-webframeworks.html
    zde pros a cons všech vedle sebe: http://www.slant.co/topics/426/compare/~django_vs_flask_vs_web2py

    ---
    zatím jsem někde mezi web.py, cherrypy, bottle a flask
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    QWWERTY: no tak kickstarter musel pokryt znacne problemy s vyrobou... nicmene od toho ten kickstarter je.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam