• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    DIDA: Jihlava je dost z ruky :-/ tak si počkáme... =) snad si zatím najdu čas udělat fotky i ostatních desek =)
    DIDA
    DIDA --- ---
    TEAPACK: Jsem z Jihlavy. Pohled termokamerou by mě taky celkem zajímal, vypadá to, že mají dost dobře vyřešený rozvod tepla do desky, protože se prohřeje rovnoměrně celá, včetně USB konektorů. Asi přidali nějakou vrstvu do desky navíc, která toto zabezbečí. Jinak by se podle mě procesor upekl.
    DIDA
    DIDA --- ---
    EDASX: Zítra vyzkouším. Odpoledne jsem ještě přehodil celý systém na SSD disk a bootuji z něj, zítra chci porovnat, jestli bude celkově práce se sytémem na SSD rychlejší. U starého RPI s USB 2.0 jsem moc zlepšení nepozoroval, chodilo to podobně jako z SDkarty. Tady je přenosová rychlost podstatně vyšší, tak už by to mohlo být docela znát.
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    DIDA: odkud jsi? přemýšlím, že než mi příjde to moje (taky 4GB verze, ale bůhví kdy to dojde), tak bych na to kouknul termokamerou... =)
    EDASX
    EDASX --- ---
    DIDA: kouknu vecer - myslim, ze mam taky extreme...

    Tohle je dobry test celkem - a snad pujde zreprodukovat - https://www.jeffgeerling.com/blog/2018/raspberry-pi-microsd-card-performance-comparison-2018
    DIDA
    DIDA --- ---
    EDASX: Testoval jsem to na SanDisk Extreme. Podle papírpově by měla mít 90MB/s čteční a 40MB/s zápis.
    EDASX
    EDASX --- ---
    DIDA: co mas za SD kartu?
    DIDA
    DIDA --- ---
    Ahoj, tak jsem zase dneska trochu trápil RPI 4. Zkoušel jsem přenosovou rychlost s připojeným SSD diskem v USB 3.0 Testoval jsem to na 10GB souboru, aby to bylo jakž takž reálné. Přenosová rychlost z SSD na ten samý SSD je cca 110MB/s. Přenosová rychlost po síti z tohoto SSD na synology NAS a zpět je cca 80MB/s. Přenosová rychlost z SSD na vnitřní kartu (zápis) je 30MB/s obráceně (čtení) je to 40MB/s. Tady je to možná dáno mou kartou, s jinou by to třeba chodilo rychleji. Měření není dělané žádným benchmarkem, jde o reálné kopírování 10GB souboru.
    ABE
    ABE --- ---
    EDASX: Taky mam 4G u PPLka
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    EDASX: jo to bylo rychlé. včera sem se tu dočetl, že to bude v září a dnes mi přišel mail, že už to předali pošťákovi
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    FATBOZZ: hardware a vykon? mozna ... komunita a dostupny resources (projekty, navody, distra, software, ..)? ne :)
    FATBOZZ
    FATBOZZ --- ---
    Myslíte že předčí RPI4 :) ?
    AML-S922X-PC (Le Lapin) – Libre Computer
    https://libre.computer/products/boards/aml-s922x-pc/
    EDASX
    EDASX --- ---
    DIDA: nebyla nedostupna, ale na preorder... taky mi to prislo o den pozdeji nez 2GB verze. Tu uz jsem testoval vcera.
    DIDA
    DIDA --- ---
    ANDY_WARHOL: Pokud to bude sloužit na práci nebo na multimédia, tak určitě. Ještě to zkusím s originílním displejem 7" 800x480, jestli se teplota nesníží.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    DIDA: minimálně bych tam dal pasivní hliníkovéj chladic
    DIDA
    DIDA --- ---
    NINE_OF_NINE: Topí to celkem dost. Při běřné práci se zobrazením 2560x1440 mi vcgencmd ukazuje 65 stupňů. Raspberry leží volně na stole, není v krabičce.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    Rpishop je dobrej, mě vyřídil reklamaci extrémně rychle, odeslal sem to na poště a asi za tři pracovní dny sem měl zpátky výměně kus.
    NINE_OF_NINE
    NINE_OF_NINE --- ---
    DIDA: Jak to topí?
    Na 2 co mám za televizí s Kodi je super že se chlazení nemusí řešit. Nicméně něco svižnějšího by se hodilo.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    Tyjo, to jsem necekal takovou rychlovku
    DIDA
    DIDA --- ---
    EDASX: Aha, tak jsi asi vychytal nějaké první kusy, protože když jsem to kupoval já, tak už byla 4GB verze nedostupná.
    EDASX
    EDASX --- ---
    DIDA: tak 4GB verze mi prave prisla z RPiShop.cz :-) Alespon se to pise na krabicce.


    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam