• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXDealextreme - laciné gadgety a spousta dalšího z Číny
    QUIP
    QUIP --- ---
    MARMOLAK: rekl bych, ze driv to fungovalo lip.
    3.2.2013 jsem udelal dve male objednavky po par polozkach. Same drobne blbosti. Za 2 dny prisel e-mail, ze nektere polozky nemaji na sklade a jestli je chci vymenit za jine podobne, nebo stornovat celou zaplacenou objednavku a nebo cekat na naskladneni... at jsem kliknul na jakykoliv odkaz v mailu, nikde jsem se nedozvedel, ktere konkretni polozky nejsou na sklade a mel bych si je pripadne vymenit za jine.
    Od te doby tam ty objednavky visi a cekaji na zpracovani... a cekat budou a budou a budou...
    MARMOLAK
    MARMOLAK --- ---
    Nezaznamenali jste nejake problemy s DX? Objednal jsem si 3 veci (2 baliky) a porad mi jen pisi, ze doplnuji sklad :(.
    VASAX
    VASAX --- ---
    FILTHY_SAD_EMO: Důkazní břemeno bohužel na tobě. Záleží jak posoudí tu danou zásilku. Buď tě požádají o čestné prohlášení, nebo budou chtít fakturu a jiný věci a pokud ti neuvěří, tak ti to přinejhorším nacení podle sebe. To je občas zlý překvápko, když to nacení podle sebe a ještě to nadcení, a přijde ti to jako zásilka s doplatkem...
    VASAX
    VASAX --- ---
    OTAKAR: J8 jsem to právě při té změně studoval skrz na skrz, abych našel nějakou skulinku :)
    Nejlepší skulinka je bohužel kamarád, co pravidelně cestuje mimo EU, ideálně třeba do USA :-/
    FILTHY_SAD_EMO
    FILTHY_SAD_EMO --- ---
    VASAX: jak funguje dokazování, že to opravdu gift nebyl?
    Důkazní břemeno na straně celní správy?
    OTAKAR
    OTAKAR --- ---
    VASAX: Ba jo, máš pravdu, Zákon o DPH §71 (3) osvobozuje zboží do 22 EUR bez nějaké další podmínky. Vyšší limit, 430 EUR, je pro dovoz neobchodního zboží, ale pouze v osobním zavazadle, což je úplně něco jiného, §71a. Nějak se mi to smíchalo. Pardon.
    VASAX
    VASAX --- ---
    OTAKAR: no tak to se domnívám že je to právě naopak. Standartně je to 22 EUR s tím, že pokud se věc podaří před CSČR obhájit jako gift, tak je ta taxa vyšší (musel bych se podívat).
    Pokud nemáš poštu pojištěnou, tak ti na to gift dá každý, takže to automaticky nevyřazuje zboží ze zájmu CSČR.
    OTAKAR
    OTAKAR --- ---
    On to musí být gift, respektive zboží neobchodní povahy, aby to vůbec mohlo být osvobozeno. Částka do 22 EUR je až druhá podmínka.
    VASAX
    VASAX --- ---
    Ono všechno chodí jako gift, je tam sice cena ale píše se tam třeba electronic, gadget, tool, atp... a je u toho nějaká nominální cena, odpovídajíví IMO fakt těm 30-60%
    ENDREW
    ENDREW --- ---
    FILTHY_SAD_EMO: Ted jsem objednal neco za 53 Dolaru, tak jsem zvedav, ale podle toho co pises to vypada pozitivne...
    FILTHY_SAD_EMO
    FILTHY_SAD_EMO --- ---
    ENDREW: mně to vždy přišlo jako gift s nějakou velmi trapnou cenovkou. ale je fakt, že jsem si nikdy neobjednával nic velkého.
    ENDREW
    ENDREW --- ---
    Zdravím chtel bych se zeptat jak z vasi zkusenosti funguje podhodnocovani zasilek na DX z duvodu placeni dane a cla, na jejich strankach pisou toto:

    How are customs and taxes issues handled?

    The customer is responsible for all customs and import issues including but not limited to knowing import laws and dealing with taxes, tariffs, and item seizures. Invoices are never included in the package.



    Hong Kong warehouse items are not subject to any export taxes. International warehouse items are not subject to any sales tax.



    For most countries, orders shipped with airmail use the product category for the description and a randomly generated value 30%-60% of the order total. Denmark, France, Norway are exceptions and use the real value.

    How are customs and taxes issues handled?
    http://cs.dx.com/FAQ/Detail/10

    Díky
    VASAX
    VASAX --- ---
    OTAKAR: Mě už se to párkrát stalo, že to bylo vadný nebo že bylo něco rozbitý. Ale většinou jsem se skrz tu jejich diplomatickou univerzální servilitu prokousal k uspokojivému řešení (poslat znovu/store credit)
    FILTHY_SAD_EMO: jo tak ebay HK, to pak sedí, no :)
    KOOTCHA
    KOOTCHA --- ---
    já nevim kdo je tady troll, když si myslíš, že se nějakej pepik ze zřejmě outsourcovanýho customer servisu zvedne a půjde ti testovat tvojí objednávku. Především v HK určitě upřednostňujou osobní přístup před kvantitou :)

    Chtěl jsem tim říct, že pokud obchoduješ s takovejhlema "existencema" tak je dost absurdní se pozastavovat nad tim, že ti tvůj kousek čehokoliv neodzkoušej před odeslánim. Předevšim v tomhle případě mě to zaráží, když ti to celkem férově vysvětlil.

    tududun tun
    FILTHY_SAD_EMO
    FILTHY_SAD_EMO --- ---
    KOOTCHA: Ne, je to reakce na žádost, aby mi ten kus přes zasláním otestovali. Byla to naivní žádost, ale občas to vyjde.
    (nebyl to DX, ale nějaký HK obchodník s free shipping na ebayi).


    KOOTCHA: obvious troll is obvious.
    OTAKAR
    OTAKAR --- ---
    KOOTCHA: No hele, já na DX nakupuju už pár let, pár desítek zásilek a ještě nikdy mi nic nepřišlo rozbitýho, když nepočítám obaly, který bejvaj maličko rozšlapaný. Jediný světlo mi po chvli přestalo fungovat. Nejlevnější, ano, noname, ne, (nějaký jména to mívá, byť jméno batterypacku, co mi naposled přišel, nedovedu ani přečíst), mrdky už vůbec ne, s kvalitou jsem naprosto spokojen.
    KOOTCHA
    KOOTCHA --- ---
    Si necháš posílat nejlevnější noname mrdky z hong kongu poštou přes půl zeměkoule a jsi překvapenej, že se něco rozbilo?
    KOOTCHA
    KOOTCHA --- ---
    a co tě tak pohoršuje? že ti poslali ohnutej nožík, nebo něco podobně frustrujícího? :)
    FILTHY_SAD_EMO
    FILTHY_SAD_EMO --- ---
    jak se řekne čínsky "jdi do hajzlu a nechej se překvapit, jestli to bude fungovat"?

    Thanks for your message and sorry for the trouble.

    We know that it's not honest to send defective items to customers. So our manufacturers and our quality inspector do test all of our products strictly before sending them out.

    But everything could happen in a tough international delivery. We just promise that we are willing to take our responsibilites as good businessman when neccessary.

    Again sorry for the inconvenience. Hope you can understand this matter.

    Best regards,
    Robert
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    XENOEKIE: hele nevim, ale vsimni si, ze tohle je primarne auditko o DX a dalsich suntech s ciny...
    VASAX
    VASAX --- ---
    HARVIE: Ne, tam je zkouší na zákaznících. :)
    XENOEKIE: ekie = fobie?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam