• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXDealextreme - laciné gadgety a spousta dalšího z Číny
    MVEK
    MVEK --- ---
    WOLFGAR: Ano, k tomu dospívám pomalu taky, asi jsem pořád moc slušný, i když tvrdě jsem to už zkusil a napsal jsem, že buď chci tolik a tolik a nebudu negativně hodnotit, nebo budu muset otevřít dispute. Ale nezaslouží si to, když se mě snaží přesvědčit, že několik mm rozdíl velikosti je přece v souladu s jeho upozorněním na e-shopu, ale ono jde o jiný rozměr závitu u spojky hadic:-D.

    Ale jinak co vidíš špatného na prodlužování, to přece pořád je vstřícný krok zadarmo. Jediné, co bych viděl jako tabu, je překročit lhůtu pro otevření dispute.
    WOLFGAR
    WOLFGAR --- ---
    MVEK: Zakladni pravidlo je neztracet cas se samotnym obchodnikem a na nic nepristupovat, necekat, neprodluzovat lhuty a tak dale. Co se tyce komunikace s obchodem tak mam vazne dobre zkusenosti jen s Gearbestem kde se vetsinou snazi vyjit vstric obcas i nad ramec toho co museji jinak je nejlepsi napsat obchodnikovi jen jednu strucnou zpravu pres paypal/ali a kdyz vam neodpovi, posle nejaky podobny nesmysl, prosby o prodlouzeni a tak dale tak rovnou eskalovat na pp/ali. Jeste se mi nestalo, ze by mi to v takovem pripade u nedorucenych/poskozenych zasilek pp nebo ali stiznost zamitli, do tydne jsem mel vzdy penize zpatky na uctu. Jen reklamace (v pripade ze vec dorazila v poradku a potom se rozbila) jsou trochu jiny pripad, z fotek/videa se tezko pozna jestli je zavada vyrobniho charakteru nebo si ji zpusobil sam zakaznik a navic evropska zarucni doba neni ve svete nijak obvykla a v US je bezna zarucni doba jen 90 dni a tim se ridi i vetsina prodejcu a paypal.
    MVEK
    MVEK --- ---
    Uch, proč si ti Číňani tak vymýšlejí? Po delší debatě kvůli pár blbostem dodaným jiným nebo nedodaným, mi řekl toto:
    felix wang: hi dear,sorry for brings you the inconvenience,Please open a dispute to ask 3.8$ to your refund. And please choose the reason “personal reason” or “easy return” (it will not affect your reputation). Then we will accept it. Have a nice day

    To je zase blbost, co? To, co chce, znamená požadovat vrácení, ne refund. To bych si asi naběhl. Takže asi nezbyde než být asertivní a dát pravdu, tedy u jednoho, že nedorazilo a u druhého, že není jako popsané (nebo damaged aspoň) a ignorovat jejich nářky... Stačí, že jim nebudu reklamovat ještě špatnou kvalitu ostatních.
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    ZUZU, PISTA1, MUXX: začíná Vánoční špička
    mě těd šel balík 5 dnů Čína - Ruzyň (skvělý) a pak 22. Ruzyňe, 25. opustil Poštu 120 a od té doby žádný update

    PISTA1: nejlepší je, když se to ztratí a pak zas někde vynoří
    jednou mi takhle přišla po měsíci a půl se známkama s Turecka (tam je nenapadlo nic lepšího než přelepit všechny papíry na zásilce) :))
    HANZO
    HANZO --- ---
    Nemáte někdo zkušenost s nějakým levným projektorem?
    MUXX
    MUXX --- ---
    ZUZU: china post mi sla minulej mesic 30 dni.
    Sledování zásilek - Česká pošta, s.p.
    https://www.postaonline.cz/trackandtrace/-/zasilka/cislo?parcelNumbers=LF213560287CN%0D%0A
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    ZUZU: prostě "někde"
    mě teď vraceli prachy za zásilku která 29.8. vzlítla z pekingu ale v ČR nikdny nepřistála.
    ZUZU
    ZUZU --- ---
    ahoj, mám na cestě zásilku, 2. října asi "nasedla" do letadla a od té doby ani vidu ani slechu. níže screenshot z trackingu, to o té czech post se tam objevuje každý den s datumem daného dne. na české poště mi tvrdí, že to znamená, že to do čr zatím nedorazilo, ale já jim nevěřím. kde je to zatoulaný? na trase čína-čr nebo v čr? co myslíte?


    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    Já mám rekord 8 dní cca před 3 lety. Baterka do notebooku z eBay přes Singapore post
    MVEK
    MVEK --- ---
    Wow, jedna zásilka za 4 dolary teď přišla z Ali za 12 dní!
    MATT
    MATT --- ---
    nejakej tip na auticko na dalkovy ovladani? ;)
    MATT
    MATT --- ---
    ach ta mládež :D
    KOC256
    KOC256 --- ---
    OMNISLASH:
    me napadlo to same :D
    MATT
    MATT --- ---
    OMNISLASH: na odhalování estébáků ;))
    OMNISLASH
    OMNISLASH --- ---
    MATT: k cemu je to dobre, krom toho, ze to vypada jako nejaka analni pomucka? :)
    QUIP
    QUIP --- ---
    WOLFGAR: Pokazde to jde necim jinym. Neco mi taky chodi pres PostNL, neco pres Svedskou, neco klasickou Cinskou postou. Zalezi hodne na prodejci.

    QWWERTY: 17track znam a pouzivam, ale stve me, ze se tam neda zadat nejaky popis k tomu baliku a ulozit si to (do bookmarku), protoze kdyz tam mam 15 baliku najednou, tak fakt nevim, co kterej je.

    Na androidu pouzivam tohle https://play.google.com/store/apps/details?id=com.metalsoft.trackchecker_mobile
    WOLFGAR
    WOLFGAR --- ---
    QUIP: Zajimave a pouzivas cinskou postu? Ja pouzivam uz tak rok vyhradne PostNL.
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    ad. tracking - predpokladam ze znate, ale stejne to sem hodim
    ALL-IN-ONE PACKAGE TRACKING | 17TRACK
    http://www.17track.net/en
    proste tam nahazete libovolny cisla a ono si to vytaha udaje o zasilkach z patricnych post, takze nemusite manualne obchazet vsechny weby
    (ofc presnost dat odpovida presnosti poskytovane postou)
    QUIP
    QUIP --- ---
    WOLFGAR: Mozna zalezi, jakou postou to zrovna jde v tom zahranici, ale me se temer u vsech baliku z AliExpressu a GearBestu (pokud maji mezinarodni tracking number) zobrazuje na webu CP informace uz v dobe odeslani, pak treba tyden nic a pak az info, ze je to v CR.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam