• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXDealextreme - laciné gadgety a spousta dalšího z Číny
    MUXX
    MUXX --- ---
    MATT: SPU by mel byt "sběrný přepravní uzel"
    MUXX
    MUXX --- ---
    MATT: To stejne tam mam uz tri tydny. Imho jedina vyhoda je, ze mas cislo se kterym muzes nahanet postu a pozadovat doruceni (nezkousel jsem). Za tri dny ti tam jeste naskoci automaticky hlaska kam muzes volat pro informace. Ale preju ti vic stesti a treba se dockas driv.
    MATT
    MATT --- ---
    MUXX: mě přijde, že to je nějakej výstupní bod tý celní pošty, viz celej výpis...

    5.12.2017 Vstup zásilky na SPU. 22200 SPU Praha 022
    4.12.2017 Výstup z vyměňovací pošty. 22000 Praha 120
    2.12.2017 Podací číslo zásilky přidělené v České republice: BAxxxxxxxxxxx.
    2.12.2017 Převzetí zásilky vyměňovací poštou. 22000 Praha 120
    29.11.2017 Odeslání zásilky do České republiky.
    29.11.2017 Zásilka převzata do přepravy.
    MUXX
    MUXX --- ---
    MATT: to jsou zasilky ktere celni posta naskenovala. tj vali se to u nas uz za terminalem odbaveny.
    MATT
    MATT --- ---
    nevite co znamena tohle?

    Vstup zásilky na SPU. 22200 SPU Praha 022
    FILTHY_SAD_EMO
    FILTHY_SAD_EMO --- ---
    WOLFGAR: já se o to nebojím, jsou to zase jen stovky korun. To mě bolet nebude. Mě spíš fascinuje, že i v té blbé Číně to jsou schopní trackovat, a u nás ne.
    A taky, že pošta je překvapená tím, že je před Vánoci větší frmol, a že mají málo lidí.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    to jsou zasilky ktere celni posta nenaskenovala. tj vali se to u nas ale jeste pred terminalem neodbaveny.
    WOLFGAR
    WOLFGAR --- ---
    FILTHY_SAD_EMO: Jsem na tom stejne se skoro vsema zasilkama vcetne tech ktere CP normalne trackuje, asi to blokuji aby nevypadalo blbe, ze jim to tam mesic lezi na prijmu. Ale nevzadaval bych to, ono to chodi jen misto trech tejdnu pocitej tak 6-10.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    REDSNAKE: některý tam jsou od cca 11.11., některý od cca 30.11.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    TOOMIX: mam to same, moje zasilky objednane na zacatku listopadu vzletely a jeste nepristaly. Asi je to trasa pres mesic a zpet.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    FILTHY_SAD_EMO: začíná tracking na LN? mám na cestě asi 9 věcí s tímhle tracking number a všechny končí opuštění Číny v letadle
    FILTHY_SAD_EMO
    FILTHY_SAD_EMO --- ---
    Já mám v dopravě magnetické alarmy do vitrín/oken. Je jich osm. Připlatil jsem si za nějakou lepší dopravu.
    Zkuste hádat, jestli před třemi týdny opustily Čínu, a od té doby "pro tento typ zásilek ČP tracking neposkytuje"...
    By mě zajímalo, k čemu jim na stodvacítce bude tolik alarmů. Když to tam zvládají rozkrádat sami.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    WOLFGAR: moc je neomlouvej. chaos tam maj porad na tom je to postaveny.
    WOLFGAR
    WOLFGAR --- ---
    MATT: Videl jsem ted nedavno v praci zaznam nakladky CP z bezpecnostni kamery a ty cinani jsou proti tomu jeste vrchol peclivosti. Kamarad byvaly zamestannec CP mi kdysi rikal, ze na prekladisti meli motto: "Baliky nehazeme, kdo by se ohybal kdyz do nich jde i kopat."

    Ale ten hlavni duvod proc to chodi z Ciny vetsinou v poradku jsou ty jejich genialni bublinkovy obalky. Natridi se do postovnich pytlu a ty pak putuji v celkem odolne kompaktni forme az k mistu urceni, je s tim mene manipulace nez s klasickymi baliky, lepe se poddaji a nejdou narvat na spodek palety a naskladat na ne dalsich 200 kilo krabic. Jediny problem nastava kdyz se je velmi odhodlana postacka snazi narvat do schranky bez ohledu na obsah. Ale jinak mi ted nedavno dokonce prisly bryle na kolo jen tak v bublinkove obalce, ani se neobtezovali je jeste obalit jednou vrstvou bublin, ja sam bych to tak nezabalil ani kdyby to melo jet jen na druhy konec Prahy a i tak nejakym zazrakem dorazilo v poradku. Jinak si bezne objednavam skla (nekolikacentimetrova, ne ozdobne lustry) ktera posilaji vetsinou zamotane do bublin a chaoticky omotane paskou a praskle dorazilo jen jednou jedno z nejakych +- 20-30 takze jich posta zvladne zlikvidovat mnohem mene nez pri beznem pouzivani ja.


    A perlicka nakonec, vcera mi prisel balik pohresovany 5 mesicu. Asi v tom chaosu ktery tam ted maji obcas omylem kopnou do spodnich vrstev.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    MATT: bych z toho nedělal nějakou specialitu číny...
    Deliveries gone wild
    https://www.youtube.com/watch?v=lM3SRG7D21Y


    Navíc z číny mi nikdy nepřišlo nic v nepořádku nebo poškozeného...Základ je platit přes paypal
    HANZO
    HANZO --- ---
    Máte někdo zkušenosti s proclením via DHL Express?
    ZUZU
    ZUZU --- ---
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    REDSNAKE: 3 switch Mode: high / low / strobe ...asi bych při tomhle výkonu potřeboval i ultra low, protože jestli si to někde v noci zapnu u xichtu, tak by mi to vypálilo oči :))
    WOLFGAR
    WOLFGAR --- ---
    ZUZU: Zajimave, i kdyz pokud to je od doby co ji postavili tak v soucasnosti pod tou vrstvou usedleho smogu, rzi a opryskaneho nateru uz asi modra moc nebude. Ale pobavilo, byl jsem tam asi desetkrat a jedine co mi utkvelo v pameti bylo barak pochybne komunisticke konstrukce. Kazdopadne to hodne vysvetluje o jejich zahadne schopnosti dorucovat oznameni o prichodu zasilky tyden po jejim vyzvednuti.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam