• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXDealextreme - laciné gadgety a spousta dalšího z Číny
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    btw nevim jak vy, ale posledni dobou mam na Ali cim dal horsi zkusenost s EU sklady
    2x jsem bral Polsko - 1 neprisla vubec a druha sla stejne z Ciny
    ted 1x Spanelsko a zase nic neprislo - podle trackingu byla zasilka dorucena nekde ve Francii. myslel jsem, ze treba prekladiste, ale mezitim stihli prijit i baliky z Ciny, takze nevim, kde to ztratili
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    HELLENKA:
    a) nic jako "preposlani pres sklad v EU" se nikam nezadava ... proste jsem to na Ali objednal z Cinskyho skladu
    b) situace co popisujes by to stejne neresila, protoze do CR to sice dojde z HU skladu, ale pro HU sklad je to porad import mimo EU

    proste Ali neni blby, aby si odrizl EU trh, takze uctuje VAT a cely procleni probiha automaticky v ramci IOSS, viz [QWWERTY @ Posta 120, clo a DPH aneb kde je kua muj balicek?]
    HELLENKA
    HELLENKA --- ---
    QWWERTY: tak clo a dph jsi ale neplatil diky tomu, ze byla zasilka dopravena do skladu v EU a z neho teprve tobe do CR, ne ? Jsi tam nekde zadaval , ze to chces poslat nejdrive do EU, nebo jak jsi to udelal ?

    Me ta povinnost prohlaseni k procleni cehokoli pres eidentitu ted dost odrazuje od objednavani z Ciny, aby se cena treba i jen z par desitek Kc nevysplhala kdovikam :/
    MATT
    MATT --- ---
    nechodi to ted nak pres liberec? uz mesic cekam balicek a ted mi ohlasili neco z liberce.. nic jinyho necekam.. nebo naka pokuta? ;))
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    tak aktualni zkusenost s IOSS, Aliexpressem, dph, clo a Posta 120 po 1.10.

    4 zasilky z ruznych Ali shopu zkombinovany v ramci combined delivery za cca 1700,-
    podavatel: Sinotrans (Ustni n.L.) dorucujici pro Cainiao

    je to rychly!
    2021-10-06 15:30 - Budapest-Linehaul Arrival:Arrived Budapest
    2021-10-07 16:17 - Arrive attransit country or district.
    2021-10-07 16:42 - Import clearance start
    2021-10-07 19:55 - Import clearance success
    2021-10-11 16:05 - Prague-Item received at OE in the destination country:21
    2021-10-13 08:43 - telefon, ze dorucovatel stoji pred domem

    zadny kontakt s celni postou, zadny zastupovani, zadna deklarace pres eObcana
    MVEK
    MVEK --- ---
    MUXX: Vida, třeba mi takto dorazí jedna zásilka z června, která visí podle sledování Ali na výstupu celníků u nás už dva měsíce a podle České pošty byla zaregistrována, ale dosud nepodána. Ale refund přišel, tak to neřeším, když tak budu mít navíc hračku pro nějaké děti:-).
    MUXX
    MUXX --- ---
    Tento tyden mi prisla zasilka objednana 10.5.
    Podle nalepek cestovala Cina > Litva > Rakousko > Cesko

    Posledni zaznam je 26.5. na vystupu z celni posty v “destination country”. Zajimalo by me, kde se cely leto valela.
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    https://twitter.com/KralZbynek/status/1444000946254712840?s=09
    lze případné proclení jednoduše a zdarma provést z Portálu občana přes "aplikaci" Celní správy ČR. Vyzkoušeno, funkční a bez výpalného České poště.
    QUIP
    QUIP --- ---
    Tak maly update ohledne QUIP: Aniz bych ja neco udelal, tak po par dnech mi prisly penize zpatky na ucet. Nasel jsem si to zbozi u jineho prodejce, objednal, zaplatil a za par dnu mi opet prisel refund na ucet, aniz by mi prodejce napsal jakoukoliv zpravu. Oba dva maji dal to zbozi v nabidce, ale evidentne ho nikdo z nich neumi / nechce poslat. WTF? (je to pitomej nahradni naramek k MiBand 1s)
    QUIP
    QUIP --- ---
    DRIZDIK: Taky slusny. Hned by mel nepekny hodnoceni.
    V tom mem pripade to nakonec dopadlo tak, ze i kdyz jsem nic neudelal, po necelem tydnu mi vratili penize na ucet. Koukal jsem na ten shop znovu a tu polozku maji dal v nabidce, ale za vyssi cenu.
    DRIZDIK
    DRIZDIK --- ---
    QUIP: Pro mě zatím nejlepší zpráva tohle, dají nízkou cenu a pak chtějí přidat:
    Dear customer,
    Thank you for your trust and order.
    Due to the effect of coronavirus pandemic, all the freight cost increased a lot and many logistics channels been cancelled.We really lose a lot for your order.
    Really sorry to tell you that could you kindly pay us a little extra shipping fee of 0.5 USD ?So that we can cover our basic cost to send this item .
    You can pay from here :
    0.5| | - AliExpress
    https://www.aliexpress.com/item/1005003180996386.html
    We will still ship your item ,although we don't have any profit.
    We are really helpless for it.Just hope you can understand us.
    Thank you in advance.Have a nice day.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    NAVRY: ale my tady zbox máme, ale doručuje do něj jen mironet. Alza i CZC ho ignoruje.
    jinak ty tvoje rady jsou funkční, no
    NAVRY
    NAVRY --- ---
    RATTKIN: tak to pak nehledáš eshop, který to má, ale bližší whateverbox. A skoro mi přijde, že čas doteď strávený výzkumem převyšuje cenu PPLky nebo tak něčeho.

    anebo, nyxí rada na závěr, se přestěhuj blíž civilizaci.
    Anebo ještě líp, paradoxně, promluv s nějakým svým voleným zástupcem a na vykecej mu do hlavy díru, že nějakej box nebo point tam v tý vaší řiti potřebujete. V naší řiti to přesně takhle (hladce) proběhlo. a Zásilkobox je pro výsměch přímo naproti poště :P
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    NAVRY: dal jsem si do košíku na zkoušku pastu na chladiče, ale na alze se mi nenabízí žádný z-box v okolí 50km, vím alespoň o dvou. tak asi jižní čechy mají smolíka
    NAVRY
    NAVRY --- ---
    RATTKIN: Kdysi jsem si s tím taky lámal hlavu, ukázalo se, že v objednávce bylo zboží nekompatibilní (VELKÉ) s jakýmkoli boxem.
    BOAR
    BOAR --- ---
    QUIP: já jsem dělal cancel, že nemůžou dodat zboží. A doufal jsem. Že jim za to jde taky rating dolu
    QUIP
    QUIP --- ---
    BOAR & D4NIX: Diky za info

    PISKVOR: Taky jsem si rikal ,ze za to asi dostavaji nejaky trestny body. Lezi mi v tom jen $3, tak mam skoro chut jim to nechat expirovat az na dispute, kdyz nabizeji zbozi, co pak nejsou schopni dodat.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    QUIP: Za cancel z jejich strany mají automaticky rating dolů, pokud se nemýlím.
    BOAR
    BOAR --- ---
    QUIP: ahoj, tohle mi parkrat udelal shop, co to mel shipovat z EU. Jeden po tom,m co jsem mu udella dispute, ze mi zbozi nedoerazilo do 14 dnu, a chtel jsem vratit penize, a pak nejaky, ktery meli nejlevensi cenu z toho eshopu. Proste podle me lakaj, a kdyz pouzijes, tak se cukaj.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam