• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXDealextreme - laciné gadgety a spousta dalšího z Číny
    BOAR
    BOAR --- ---
    QUIP: jasne, ja to posledni dobou porovnavam ... nekdy je to o neco drazsi, treba o 3 - 6 usd, ale
    1. neresim clo celnici a tak dale
    2. je to tu driv
    3. kdyz je to tu pozde, tak je to zadarmo.

    ad 3. opravdu, kdyz to doleze na tech 20(25) days tak otevru dispute (nekdy pockam, nez se objevi ze to prebralo dpd) a napisu, ze nebylo doruceno do 20 dni, a ze chci penize. Shop vetsinou rika, at pockam,a snazi se to zavrit. ale to odmitnu, a pak to za cca 3 dny zavre aliexpres, a vrati mi prachy (nezavisle na tom, zda zbozi dorazi, dorazilo, nebo ne). Ani nemam cerny svedomi, protoze tam jasne pisou:

    QUIP
    QUIP --- ---
    BOAR: OK. Tam, kde jsem ja videl moznost si vybrat z ruznych skladu, byly ty EU sklady drazsi. Vyssi cena za polozku a k tomu jeste i nejake postovne, zatim co z ciny to bylo levnejsi a free shipping. Takze tam by me fakt nakrklo, ze to nekdo poslal z Ciny, kdyz jsem si to za vetsi penize objednal z EU.
    BOAR
    BOAR --- ---
    QUIP: Hele jak u ceho, sou veci, ktere z ciny stojej sstejne, jako z EU skladu (vcetne dobpravy)
    1ks z ciny:
    F238F 3.5" SAS Caddy Tray For Dell Poweredge T310 T410 T710 R510 R710 R720 R810|HDD Enclosure| - AliExpress
    https://www.aliexpress.com/item/1005003253591970.html
    vs 2ks z eu (francie)
    (2Pcs) 3.5Inch Hard Drive Caddy Tray For DELL Poweredge R310 R320 R410 R415 R510 R515 R610 R710 T610 T710 F238F|HDD Enclosure| - AliExpress
    https://www.aliexpress.com/item/1005003219570210.html

    Navic tam maj 20 or money back

    Pripadne tady:
    Train Track Toy Remote Control Electric Car Children Gift Simulation Model Electric Train Toy Birthday Gift|RC Trains| - AliExpress
    https://www.aliexpress.com/item/1005002982666086.html
    cina 14,51 - 75 dni doruceni, vetisnou ceska posta, problemy z celnici ...
    EU 17,45 - 20-25 dni doruceni, vetsinou PPL.
    takze to za to u nekterych veci stoji
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    nabizi se otazka, jestli se jeste vyplati brat z EU skladu

    afaik jedina vyhody EU skladu, resp. obhajoba vyssi ceny
    1. slo to "v ramci Evropy", takze CLO i DPH uz bylo vyreseny (imho DPH bylo prave duvodem vyssi ceny, ale to je jenom moje uvaha)
    2. rychlejsi dodani, neslo to z Ciny

    bod 1 uz se dneska resi jinak ... chtelo by to srovnat, jestli EU cena = Cina + VAT
    a bod 2 neplati - jednak to zbozi chodi zjevne z Ciny i tak a navic se zrychlila doprava z Ciny (aspon posledni dobou u mych zasilek)
    QUIP
    QUIP --- ---
    BOAR: A neni to tak trochu fraud, kdyz to z tech EU skladu vetsinou stoji vic, nez z cinskeho skladu?
    BOAR
    BOAR --- ---
    tak opet: obednano z FR skladu, ale tracking rika:

    BOAR
    BOAR --- ---
    QWWERTY: podle me soustu z tech nonCN skladu je fakt z ciny. vetsinou tam maj 20 - 25 days delivery ... tak popckam,, az to vyprsi, a nechavam si vratit penize
    obcas to stihnoiu, je to tak 50:50. ted mam klasicky asai 3 zasilky z EU skladu, a u vsechn je PPL, a pipse, ze ceka na poslani zasilky. takze pockam 20 dni, az to budou mit sklaadem, tak otevru dispute.
    obcas se mi stalo, ze mi dali shipipng number, a rtam jasne stalo, ze to jde z ciny.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    QWWERTY: poslední dobou jsem toho objednával naprosté minimum, ale co jsem objednal to přišlo a to poměrně rychle, do měsíce. Odkud to jde popravdě u drobností moc neřeším, takže z jakého skladu to šlo nevím, ale český sklad to spíš nebyl.
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    btw nevim jak vy, ale posledni dobou mam na Ali cim dal horsi zkusenost s EU sklady
    2x jsem bral Polsko - 1 neprisla vubec a druha sla stejne z Ciny
    ted 1x Spanelsko a zase nic neprislo - podle trackingu byla zasilka dorucena nekde ve Francii. myslel jsem, ze treba prekladiste, ale mezitim stihli prijit i baliky z Ciny, takze nevim, kde to ztratili
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    HELLENKA:
    a) nic jako "preposlani pres sklad v EU" se nikam nezadava ... proste jsem to na Ali objednal z Cinskyho skladu
    b) situace co popisujes by to stejne neresila, protoze do CR to sice dojde z HU skladu, ale pro HU sklad je to porad import mimo EU

    proste Ali neni blby, aby si odrizl EU trh, takze uctuje VAT a cely procleni probiha automaticky v ramci IOSS, viz [QWWERTY @ Posta 120, clo a DPH aneb kde je kua muj balicek?]
    HELLENKA
    HELLENKA --- ---
    QWWERTY: tak clo a dph jsi ale neplatil diky tomu, ze byla zasilka dopravena do skladu v EU a z neho teprve tobe do CR, ne ? Jsi tam nekde zadaval , ze to chces poslat nejdrive do EU, nebo jak jsi to udelal ?

    Me ta povinnost prohlaseni k procleni cehokoli pres eidentitu ted dost odrazuje od objednavani z Ciny, aby se cena treba i jen z par desitek Kc nevysplhala kdovikam :/
    MATT
    MATT --- ---
    nechodi to ted nak pres liberec? uz mesic cekam balicek a ted mi ohlasili neco z liberce.. nic jinyho necekam.. nebo naka pokuta? ;))
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    tak aktualni zkusenost s IOSS, Aliexpressem, dph, clo a Posta 120 po 1.10.

    4 zasilky z ruznych Ali shopu zkombinovany v ramci combined delivery za cca 1700,-
    podavatel: Sinotrans (Ustni n.L.) dorucujici pro Cainiao

    je to rychly!
    2021-10-06 15:30 - Budapest-Linehaul Arrival:Arrived Budapest
    2021-10-07 16:17 - Arrive attransit country or district.
    2021-10-07 16:42 - Import clearance start
    2021-10-07 19:55 - Import clearance success
    2021-10-11 16:05 - Prague-Item received at OE in the destination country:21
    2021-10-13 08:43 - telefon, ze dorucovatel stoji pred domem

    zadny kontakt s celni postou, zadny zastupovani, zadna deklarace pres eObcana
    MVEK
    MVEK --- ---
    MUXX: Vida, třeba mi takto dorazí jedna zásilka z června, která visí podle sledování Ali na výstupu celníků u nás už dva měsíce a podle České pošty byla zaregistrována, ale dosud nepodána. Ale refund přišel, tak to neřeším, když tak budu mít navíc hračku pro nějaké děti:-).
    MUXX
    MUXX --- ---
    Tento tyden mi prisla zasilka objednana 10.5.
    Podle nalepek cestovala Cina > Litva > Rakousko > Cesko

    Posledni zaznam je 26.5. na vystupu z celni posty v “destination country”. Zajimalo by me, kde se cely leto valela.
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    https://twitter.com/KralZbynek/status/1444000946254712840?s=09
    lze případné proclení jednoduše a zdarma provést z Portálu občana přes "aplikaci" Celní správy ČR. Vyzkoušeno, funkční a bez výpalného České poště.
    QUIP
    QUIP --- ---
    Tak maly update ohledne QUIP: Aniz bych ja neco udelal, tak po par dnech mi prisly penize zpatky na ucet. Nasel jsem si to zbozi u jineho prodejce, objednal, zaplatil a za par dnu mi opet prisel refund na ucet, aniz by mi prodejce napsal jakoukoliv zpravu. Oba dva maji dal to zbozi v nabidce, ale evidentne ho nikdo z nich neumi / nechce poslat. WTF? (je to pitomej nahradni naramek k MiBand 1s)
    QUIP
    QUIP --- ---
    DRIZDIK: Taky slusny. Hned by mel nepekny hodnoceni.
    V tom mem pripade to nakonec dopadlo tak, ze i kdyz jsem nic neudelal, po necelem tydnu mi vratili penize na ucet. Koukal jsem na ten shop znovu a tu polozku maji dal v nabidce, ale za vyssi cenu.
    DRIZDIK
    DRIZDIK --- ---
    QUIP: Pro mě zatím nejlepší zpráva tohle, dají nízkou cenu a pak chtějí přidat:
    Dear customer,
    Thank you for your trust and order.
    Due to the effect of coronavirus pandemic, all the freight cost increased a lot and many logistics channels been cancelled.We really lose a lot for your order.
    Really sorry to tell you that could you kindly pay us a little extra shipping fee of 0.5 USD ?So that we can cover our basic cost to send this item .
    You can pay from here :
    0.5| | - AliExpress
    https://www.aliexpress.com/item/1005003180996386.html
    We will still ship your item ,although we don't have any profit.
    We are really helpless for it.Just hope you can understand us.
    Thank you in advance.Have a nice day.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam