• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXDealextreme - laciné gadgety a spousta dalšího z Číny
    QUIP
    QUIP --- ---
    Nejak jsem mel za to, ze to clo i DPH ted vymeruje a obstarava primo AliExpress. Takze jak to tedy je v soucasne chvili?
    Kdyz koukam na zbozi na AE, ktere je posilane z Ciny, tak tam vidim "Price includes VAT".
    Takze zaplatim dan na AE a pak mi ji znovu vymeri cesky celni urad, kdyz to dorazi do CR a jeste clo a zpracovani?
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    MUXX: clo + řízení
    dával jsem kdysi takový papír že chci celní řízení mailem
    HELLENKA
    HELLENKA --- ---
    objednala jsem na Ali a prislo mi mailem :
    Please note:
    the importer of the product(s) may be subject to relevant customs duties and/or fees, should this order does not meet the duty exemption requirements of the importing country. Seller and buyer should check relevant laws and/or regulations of the importing country.

    takze se obavam, ze to clo taky budu muset resit :( prestoze VAT bylo zapocitany...
    MUXX
    MUXX --- ---
    Na webu celni spravy je zajimava informace:

    Pokud byla Vaše zásilka zakoupena na internetovém serveru AliExpress a číslo zásilky končí znakem „F“, pak není podání celního prohlášení vyžadováno. Uvedené zásilky jsou odesílány ze skladiště na území EU, kde je jim již vyměřena DPH a budou příjemcům doručeny v rámci intrakomunitárního (vnitrounijního) obchodu.
    MUXX
    MUXX --- ---
    RATTKIN: 190 za co? To je DPH?
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    RATTKIN:
    a) jistotu nemas, protoze pisou EU sklad a casto poslou taky z Ciny (viz nedavna diskuze)
    b) je divny, ze to po tobe chteli, protoze Ali by to mel mit podchyceny
    pokud jsi mel do objednavky pripocitany VAT, tak bych zkusil otevrit help desk ticket na Ali, ze jsi DPH zaplatil uz pri objednani, ale stejne si musel vyridit EU import
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    přišel mi balíček z číny, objednáno v srpnu, 190kč výpalné.
    Objednával jsem to (v tom srpnu) jako obvykle z čínského skladu

    Dotaz: když v ALI zvolím sklad v EU, mám jistotu že nebude žádné výpalné?
    POSEIDON
    POSEIDON --- ---
    POSEIDON: ted jsem si udelal novou datovku pro fyzickou osobu, diky prihlaseni pres eidentita.cz, takze se muzu konecne prihlaovat datovkou na celnici, bez posilani sms. :-)
    POSEIDON
    POSEIDON --- ---
    POSEIDON: tak jsem udelal ucet na eidentita.cz, autorizoval ho pres datovku, a pres nej uz to funguje. :X
    POSEIDON
    POSEIDON --- ---
    Tak zkousim https://cportal.celnisprava.cz/ a moc mi to nejde, protoze mam datovku jako podnikající fyzická osoba, pekna demence...

    "Vytvoření celního prohlášení
    Aplikace je přístupná pouze pro autentizované fyzické osoby. Pokud jste právnická nebo podnikající fyzická osoba, prosím, přihlaste se pod účtem pro fyzickou osobu."
    BOAR
    BOAR --- ---
    QUIP: jasne, ja to posledni dobou porovnavam ... nekdy je to o neco drazsi, treba o 3 - 6 usd, ale
    1. neresim clo celnici a tak dale
    2. je to tu driv
    3. kdyz je to tu pozde, tak je to zadarmo.

    ad 3. opravdu, kdyz to doleze na tech 20(25) days tak otevru dispute (nekdy pockam, nez se objevi ze to prebralo dpd) a napisu, ze nebylo doruceno do 20 dni, a ze chci penize. Shop vetsinou rika, at pockam,a snazi se to zavrit. ale to odmitnu, a pak to za cca 3 dny zavre aliexpres, a vrati mi prachy (nezavisle na tom, zda zbozi dorazi, dorazilo, nebo ne). Ani nemam cerny svedomi, protoze tam jasne pisou:

    QUIP
    QUIP --- ---
    BOAR: OK. Tam, kde jsem ja videl moznost si vybrat z ruznych skladu, byly ty EU sklady drazsi. Vyssi cena za polozku a k tomu jeste i nejake postovne, zatim co z ciny to bylo levnejsi a free shipping. Takze tam by me fakt nakrklo, ze to nekdo poslal z Ciny, kdyz jsem si to za vetsi penize objednal z EU.
    BOAR
    BOAR --- ---
    QUIP: Hele jak u ceho, sou veci, ktere z ciny stojej sstejne, jako z EU skladu (vcetne dobpravy)
    1ks z ciny:
    F238F 3.5" SAS Caddy Tray For Dell Poweredge T310 T410 T710 R510 R710 R720 R810|HDD Enclosure| - AliExpress
    https://www.aliexpress.com/item/1005003253591970.html
    vs 2ks z eu (francie)
    (2Pcs) 3.5Inch Hard Drive Caddy Tray For DELL Poweredge R310 R320 R410 R415 R510 R515 R610 R710 T610 T710 F238F|HDD Enclosure| - AliExpress
    https://www.aliexpress.com/item/1005003219570210.html

    Navic tam maj 20 or money back

    Pripadne tady:
    Train Track Toy Remote Control Electric Car Children Gift Simulation Model Electric Train Toy Birthday Gift|RC Trains| - AliExpress
    https://www.aliexpress.com/item/1005002982666086.html
    cina 14,51 - 75 dni doruceni, vetisnou ceska posta, problemy z celnici ...
    EU 17,45 - 20-25 dni doruceni, vetsinou PPL.
    takze to za to u nekterych veci stoji
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    nabizi se otazka, jestli se jeste vyplati brat z EU skladu

    afaik jedina vyhody EU skladu, resp. obhajoba vyssi ceny
    1. slo to "v ramci Evropy", takze CLO i DPH uz bylo vyreseny (imho DPH bylo prave duvodem vyssi ceny, ale to je jenom moje uvaha)
    2. rychlejsi dodani, neslo to z Ciny

    bod 1 uz se dneska resi jinak ... chtelo by to srovnat, jestli EU cena = Cina + VAT
    a bod 2 neplati - jednak to zbozi chodi zjevne z Ciny i tak a navic se zrychlila doprava z Ciny (aspon posledni dobou u mych zasilek)
    QUIP
    QUIP --- ---
    BOAR: A neni to tak trochu fraud, kdyz to z tech EU skladu vetsinou stoji vic, nez z cinskeho skladu?
    BOAR
    BOAR --- ---
    tak opet: obednano z FR skladu, ale tracking rika:

    BOAR
    BOAR --- ---
    QWWERTY: podle me soustu z tech nonCN skladu je fakt z ciny. vetsinou tam maj 20 - 25 days delivery ... tak popckam,, az to vyprsi, a nechavam si vratit penize
    obcas to stihnoiu, je to tak 50:50. ted mam klasicky asai 3 zasilky z EU skladu, a u vsechn je PPL, a pipse, ze ceka na poslani zasilky. takze pockam 20 dni, az to budou mit sklaadem, tak otevru dispute.
    obcas se mi stalo, ze mi dali shipipng number, a rtam jasne stalo, ze to jde z ciny.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    QWWERTY: poslední dobou jsem toho objednával naprosté minimum, ale co jsem objednal to přišlo a to poměrně rychle, do měsíce. Odkud to jde popravdě u drobností moc neřeším, takže z jakého skladu to šlo nevím, ale český sklad to spíš nebyl.
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    btw nevim jak vy, ale posledni dobou mam na Ali cim dal horsi zkusenost s EU sklady
    2x jsem bral Polsko - 1 neprisla vubec a druha sla stejne z Ciny
    ted 1x Spanelsko a zase nic neprislo - podle trackingu byla zasilka dorucena nekde ve Francii. myslel jsem, ze treba prekladiste, ale mezitim stihli prijit i baliky z Ciny, takze nevim, kde to ztratili
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    HELLENKA:
    a) nic jako "preposlani pres sklad v EU" se nikam nezadava ... proste jsem to na Ali objednal z Cinskyho skladu
    b) situace co popisujes by to stejne neresila, protoze do CR to sice dojde z HU skladu, ale pro HU sklad je to porad import mimo EU

    proste Ali neni blby, aby si odrizl EU trh, takze uctuje VAT a cely procleni probiha automaticky v ramci IOSS, viz [QWWERTY @ Posta 120, clo a DPH aneb kde je kua muj balicek?]
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam