MEDDOG: Nádrž 1800 litrů jsem si nechával dělat v roce 2007 od souseda se svářečkou. Koupil 2x dno a plech, obtočil to a svařil. Pak to ještě ovařil okolo dalším plechem (nahoře a dole vystřihl z plechu mezikruží jako dno a strop) a tím vznikl plášťový výměník. Nakonec navařil 6 návarků pro připojení vody. Zkoušeli jsme to kompresorem na 8 atmosfér, provozuje se to na 1.6 atm. Dvakrát to musel přijít opravit, protože to ve sváru rosilo. Od té doby to slouží bez problémů. Cena byla cca 1/2 komerční ceny, vzal si 300 za hodinu (cca 10 hodin práce).
Zateplení jsem udělal pomocí palubek a dovnitř dal molitan. Je s tím dost práce, hlavně když se to opravuje, musel jsem kvůli tomu dvakrát rozdělat palubky, vytahat a vysušit molitan, snížit hladinu vody aby to mohl zase zavařit. Podruhé jsem zapomněl odpojit jeden kabel takže při svařování umřel regulátor za 2000 Kč. Takže dneska bych do toho už podruhé nešel, i když to bylo levnější. Na domácí výrobu je asi lepší beztlaká nádrž: Vezmi IBC kontejner (typicky 1 kubík), ponoř do něj spirálu z hadice na podlahové topení (podle požadovaného výkonu desítky metrů), tepelně ho zaizoluj, napusť vodou a máš hotovo. Voda, do které se akumuluje teplo, není součástí topného okruhu.
Když budeš chtít přidat další výměník např. na ohřev TUV, tak tam prostě přidáš další hadici. Když budeš potřebovat zvětšit akumulační objem, tak prostě dáš vedle (nebo na) další IBC kontejner a další metry hadice na podlahové topení. Není to dokonalé (je to pomalé, další výměna tepla znamená, že přijdeš o pár stupňů v akumulaci atd.), ale je to levné, totálně blbuvzdorné, nepotřebuješ tak velkou expanzku, je to bezúdržbové, když potřebuješ řešit odolnost proti zamrznutí tak utratíš mnohem méně za nemrznoucí kapalinu (samotný IBC kontejner může zmrznout plný vody, prostě se nafoukne a hadicím uvnitř se nic nestane) atd.