• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WOJTYLAE.D.C., tašky, batohy, urban tacticool , urban survival, urban gear, jak přežít v džungli velkoměsta i výlet k babičce
    CENOBIT
    CENOBIT --- ---
    WICKING: Jeden čas jsem nosil Morana DP od Spyderca, podélně vzadu na opasku, ale je to moc velký, poslední dobou vážně pošilhávám po Böker Rhino, zakoukal jsem se do něj na první pohled, G10 samozřejmě...
    WICKING
    WICKING --- ---
    LORD_WANG: Pravdu dis, kazdopadne diky za uprsneni. Ondyno jsem to nasel na rozpad.cz, ale uz jsem se do toho znovu nechtel poustet :)
    LORD_WANG
    LORD_WANG --- ---
    WICKING: nemas s temi "subkanaly" pravdu, pravda, nemam konkretne baofeng, ale vsechny tyhle cinsky dualbandy (Puxing, Wouxun, Baofeng atd.) imho maji CTCSS a DCS signalizaci.
    jen u PMR to konkretne v pripade CTCSS byva uvedeno jako "subkanal" 1-38, ve skutecnosti jde o neslysitelny ton, ktery je vysilan na pozadi. tyhle tony, konkretne 50 ruznych, zpravidla mivaji i ty icinske dualbandy a je to pak kompatibilni s temi "subkanaly", ale musis vedet, jaka frekvence tonu odpovida kteremu "subkanalu" 1-38
    melo by to u vetsiny vyrobcu byt takhle:
      1 : 67,0 20 : 131,8
      2 : 71,9 21 : 136,5
      3 : 74,4 22 : 141,3
      4 : 77,0 23 : 146,2
      5 : 79,7 24 : 151,4
      6 : 82,5 25 : 156,7
      7 : 85,4 26 : 162,2
      8 : 88,5 27 : 167,9
      9 : 91,5 28 : 173,8
      10 : 94,8 29 : 179,9
      11 : 97,4 30 : 186,2
      12 : 100,0 31 : 192,8
      13 : 103,5 32 : 203,5
      14 : 107,2 33 : 210,7
      15 : 110,9 34 : 218,1
      16 : 114,8 35 : 225,7
      17 : 118,8 36 : 233,6
      18 : 123,0 37 : 241,8
      19 : 127,3 38 : 250,3

    "subkanal" zamerne uvadim v uvozovkach, protoze pokud nemas na PMR vysilacce zadny nastaven, slysis na kanale vsechny relace na danem kanale, bez ohledu na to, jaky subkanal ma kdo nastaven. a kdyz subkanal nastaven mas, tak sice neslysis ostani relace a mas jakoby klid, ale tvoje vysilacka je prijima, jen ti je nepousti. takze te snadno muzou ostatni ucastnici zahltit.
    DCS kody funguji podobne, jen jde o digitalni signalizaci a umi je jak modernejsi PMR, tak cinske dualbandy. problemy jsou, pokud vim, stejne, ale DCS jsem nikdy nepouzival.
    a jinak to patri do jineho klubu, sorry za offtopic, citil jsem potrebu odpovedet
    WICKING
    WICKING --- ---
    GILDARIUS: to bys byl za frajera :)
    GILDARIUS
    GILDARIUS --- ---
    WOJTYLA: už jsem jednu udělal, ale furt se ne a ne rozhoupat udělat další.. ach jo jdu nakupovat na jatagan :-D
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    GILDARIUS: vyrob si je to strasne snadny...
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    OK :-)
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    BLOWUP: Protože ho mám rád :)
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    proc na edc pevnou?
    GILDARIUS
    GILDARIUS --- ---
    WICKING: já přemejšlim že bych si vyrobil nějakou malou finku, ale to už bych byl asi fakt za úchyla :(
    WICKING
    WICKING --- ---
    AXTHEB: :)

    STENNY: pěknej, ženě jsem pořídil cold steel micro tac

    já jsem chvíli nosil pevnou čepel, ale je to prostě dost robust na mě...
    STENNY
    STENNY --- ---
    WICKING: Přesně toto.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    WICKING: zas tak strašný to není. Když je za opaskem tak se vejde do kapsy, ale většinou ho nosím v brašně.
    WICKING
    WICKING --- ---
    AXTHEB: a nosíš taky na zádech nabo podélně na opasku? Jak máš tohle řešený?
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    WICKING: Malinko. Občas se lidi leknou, ale imho je to nejmenší nůž co v pohodě ukrojí chleba :)
    WICKING
    WICKING --- ---
    AXTHEB: Troch krokodyl dundee ne?
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    WICKING: jo, ale s drevenou ruckou.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    WICKING: Jo, Muellu Navajo.
    STENNY
    STENNY --- ---
    WICKING: Jo, CRKT Folts Minimalist. Maličký, ale velmi řezivý a velmi sheeple-friendly.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam