• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WOJTYLAE.D.C., tašky, batohy, urban tacticool , urban survival, urban gear, jak přežít v džungli velkoměsta i výlet k babičce
    NELLI
    NELLI --- ---
    TIMA: jup, potvrzuju, mám teda tu desert verzi bez goratexu, ale nohy jsou jak v pelíšku. Vynikající boty.
    Dělají mimochodem i nízkou verzi.
    TIMA
    TIMA --- ---
    STEPNI_VLK: Nevím, jestli je to už moc vyské, ale mám tyhle a jsou fantastické. Běhání po lese v terénu celý den naprosto bez problémů, dokonce žádný puchýř, i když byly nevyšlápnuté. Pohodlné a lehké jako bačkory.

    Švů je tam hodně, ale to řeší goráč.
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    STEPNI_VLK: Ja budu shodou okolnosti porizovat neco podobnyho, ty cobry si urcite vyzkousim protoze mi prave prijde dobry ze se do nich daj zastrcit kalhoty a neurousaj se. Treba Lowa dela vylozene nizky boty (taky na ty strance jsou), kozeny s goretexem, ale presto vazej skoro dvojnasobek, takze na "behani" bych to moc nevidel.
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    STEPNI_VLK: Ok, me prisly prave nizsi nez ty modely pro armadu :)
    Tak nizsi se tam daji najit taky, na ty strance maji i jiny vyrobce.
    STEPNI_VLK
    STEPNI_VLK --- ---
    BLOWUP: Vždyť píšu, že vyšším bych se raději vyhnul. A tyhle jsou tedy echt vysoké..
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    STEPNI_VLK: Ty black cobra jsou jenom pulkilovy a vodotesny
    STEPNI_VLK
    STEPNI_VLK --- ---
    BLOWUP: Děláme letové ukázky s dravými ptáky pro školy a školky a to ponejvíce na hřištích. Když kolem cca dvou hodin chodíš a běháš v rose, tak je to znát. Přemýšlel jsem spíše o nízkých, kvůli tomu běhání a třebas i motání vábítkem. Řekl bych, že budou jednak lehčí, jednak lépe ovladatelné, jestli se to tak dá říci. No, a poté, co mne vcelku zklamali vyšší kožené boty s koženou vnitřní stélkou od Hanwag (psal jsem tu o tom dříve), tak bych se rád vyhnul kůži vevnitř, pročež může být i ten Goretex, ale dle mého není nezbytný. Svršek může být kůže, nubuk nebo jakýkoliv hi-tec materiál, který má šanci udržet (nejspíš po impregnaci) tu vlhkost co možná nejdéle mimo vnitřek boty..
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    STEPNI_VLK: Dobry dela skoro ve vsech provedenich Meindl, ale prave zalezi na spouste parametru, treba hledas neco jinyho.

    MEINDL
    http://www.trooper.ch/de/army-shop-polizeibedarf-security/einsatzschuhe/meindl.html
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    STEPNI_VLK: Hmm, o jakej druh prace se jedna? Myslim tim ze je rozdil jestli jsi treba na stavbe, nebo v lese, nebo se pres to staveniste jednou projdes jako obcas ja. Musej bejt spis vyssi, nebo nizky? Kozeny nebo latkovy? Goretex?
    STEPNI_VLK
    STEPNI_VLK --- ---
    Vyhlašuju pátrání po pracovních botách. Vzhledem k tomu, že je budu nosit den co den, jedná se de facto o EDC. Požadavky?
    • Pohodlnost
    • Odolnost vůči vlhkosti (hlavně ranní rosa v trávě) - tedy čím méně švů, tím lépe
    • Vhodnost k běhání
    • Vhodnost pro řízení vozidla
    • Kvalitní a - vzhledem k výše uvedenému - pokud možno neklouzavá podrážka
    • V neposlední řadě dobrý vzhled (byť to je tedy ryze subjektivní záležitost)

    Nějaké tipy?
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    Nedavno jsem dostal od pritelkyne "blackout" a i kdyz clovek vi o co jde, tak neni od veci si to precist, clovek vidi spoustu veci jinak. Ona sama si to cist odmitla, rekla ze mi duveruje ze vsechno promyslim za ni, ze chce radsi zit v iluzich :-)

    BLACKOUT - Morgen ist es zu spät Buch portofrei bei Weltbild.ch
    https://www.weltbild.ch/...SrmobvkdhgbcAjDZIbCqNd5gMpjcgZmH7fb-CMchoCK8rw_wcB&origin=pla&wea=2225124
    LINROOT
    LINROOT --- ---
    Někdo na Idnes se kouknul na doomsday preppers:-D

    Preppeři nečekají na konec civilizace. Oni už mají plán, jak přežít - iDNES.cz
    http://hobby.idnes.cz/...7_hobby-domov_bma#utm_source=sph.idnes&utm_medium=richtext&utm_content=top6
    WICKING
    WICKING --- ---
    CENOBIT: Rhino je zajimavej kousek... Neporidil bych si ho, ale zajimavej je :)
    CENOBIT
    CENOBIT --- ---
    WICKING: Jeden čas jsem nosil Morana DP od Spyderca, podélně vzadu na opasku, ale je to moc velký, poslední dobou vážně pošilhávám po Böker Rhino, zakoukal jsem se do něj na první pohled, G10 samozřejmě...
    WICKING
    WICKING --- ---
    LORD_WANG: Pravdu dis, kazdopadne diky za uprsneni. Ondyno jsem to nasel na rozpad.cz, ale uz jsem se do toho znovu nechtel poustet :)
    LORD_WANG
    LORD_WANG --- ---
    WICKING: nemas s temi "subkanaly" pravdu, pravda, nemam konkretne baofeng, ale vsechny tyhle cinsky dualbandy (Puxing, Wouxun, Baofeng atd.) imho maji CTCSS a DCS signalizaci.
    jen u PMR to konkretne v pripade CTCSS byva uvedeno jako "subkanal" 1-38, ve skutecnosti jde o neslysitelny ton, ktery je vysilan na pozadi. tyhle tony, konkretne 50 ruznych, zpravidla mivaji i ty icinske dualbandy a je to pak kompatibilni s temi "subkanaly", ale musis vedet, jaka frekvence tonu odpovida kteremu "subkanalu" 1-38
    melo by to u vetsiny vyrobcu byt takhle:
      1 : 67,0 20 : 131,8
      2 : 71,9 21 : 136,5
      3 : 74,4 22 : 141,3
      4 : 77,0 23 : 146,2
      5 : 79,7 24 : 151,4
      6 : 82,5 25 : 156,7
      7 : 85,4 26 : 162,2
      8 : 88,5 27 : 167,9
      9 : 91,5 28 : 173,8
      10 : 94,8 29 : 179,9
      11 : 97,4 30 : 186,2
      12 : 100,0 31 : 192,8
      13 : 103,5 32 : 203,5
      14 : 107,2 33 : 210,7
      15 : 110,9 34 : 218,1
      16 : 114,8 35 : 225,7
      17 : 118,8 36 : 233,6
      18 : 123,0 37 : 241,8
      19 : 127,3 38 : 250,3

    "subkanal" zamerne uvadim v uvozovkach, protoze pokud nemas na PMR vysilacce zadny nastaven, slysis na kanale vsechny relace na danem kanale, bez ohledu na to, jaky subkanal ma kdo nastaven. a kdyz subkanal nastaven mas, tak sice neslysis ostani relace a mas jakoby klid, ale tvoje vysilacka je prijima, jen ti je nepousti. takze te snadno muzou ostatni ucastnici zahltit.
    DCS kody funguji podobne, jen jde o digitalni signalizaci a umi je jak modernejsi PMR, tak cinske dualbandy. problemy jsou, pokud vim, stejne, ale DCS jsem nikdy nepouzival.
    a jinak to patri do jineho klubu, sorry za offtopic, citil jsem potrebu odpovedet
    WICKING
    WICKING --- ---
    GILDARIUS: to bys byl za frajera :)
    GILDARIUS
    GILDARIUS --- ---
    WOJTYLA: už jsem jednu udělal, ale furt se ne a ne rozhoupat udělat další.. ach jo jdu nakupovat na jatagan :-D
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    GILDARIUS: vyrob si je to strasne snadny...
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    OK :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam