• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WOJTYLAE.D.C., tašky, batohy, urban tacticool , urban survival, urban gear, jak přežít v džungli velkoměsta i výlet k babičce
    Co sebou nosíte každý den? Tašky, batohy, kabelky a jejich obsah, Tacticool geeks, a US paka ...
    Rady ohledně batohů, tašek. Ukažte fotky toho, co s sebou taháte každý den...
    TABORACEK --- Vyhnete se vsemu na cem je jen trochu jmeno toho dementa beara gryllse
    ZDRAVOTNICKÝ KURZ ZDrSEM - TERMÍN KVĚTEN
    Přihlášení:
    KEMAL
    WOJTYLA
    ADITU
    HOLY_SEAL
    DIMS

    ODKAZY: http://www.maxpedition.com/ | https://www.511tactical.com/ | http://www.blackhawk.com/ | http://www.specopstech.com/ | http://www.crumpler.eu/ | http://www.jptt.cz/ | http://www.spartanstactical.cz/ | http://edcforums.com
    (Přidávejte další.)

    SPŘÍZNĚNÉ KLUBY: [ NOŽE - ] | [ Vybal to! aneb obsahy vasich kabelek ]
    rozbalit záhlaví
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    381007: mopžná spíš pošta...
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    381007: obhajoba hezká, lidsky pochopitelná, osobně sympatická, na věci naprosto nic neměnící...

    pokud je to jedna vec pro jednoho zákazníka, pak ok, zákazník je pán (do určitý míry). Pochopil jsem to jako že zavádíš do výroby...

    A může to bejt možná ne uplně super, ale mnohem lepší než to je (co se videa týče) stačí se neježit a neobhajovat se, nýbrž vyhledat pomoc, či radu, jak se daj vaci delat líp... KONOLáci jsou taky kováři a jaký maj pekný videa/fotky/prezentaci... cesty jsou... nehledej duvody proč to nejde, hledej zpusoby jak to udelat... a pokud máš v logu Superiority a nemaj to bejt jen kecy, tak na tom mákni... na všem... pokud ti budou nastavovat latku zákazníci a poramenouplácači, zustanejš v prumeru, latku musíš nastavovat sám sobě...

    rozhodně máš na to...

    a neber to prosimtě osobně...
    381007
    381007 --- ---
    WOJTYLA: Díky za podnětné názory. Něco k mé obhajobě: Maxpedition jsem v ruce nikdy neměl. Molle je šitý z Cordury, potisklé popruhy do ČR dostat je problém, použili jsme tuhle variantu. Cena je daná tím, že metr Cordury v potisku Kryptek Typhoon po přičtení dopravy a vššech chujovin okolo stojí tisícovku, na tašce je osum hodin práce, zip YKK a spona ITW Nexus (což jsou věci, které opět musíš dovézt). Tašku si objednal zákazník tak, jak je. Není to můj vynález. Zákazník si vyzkoušel tři, nebo čtyři tašky různých výrobců, následně si vymyslel, co ze které se mu líbí, co by kde vypustil, upravili jsme rozměry tak, aby mu vyhovovaly a přesně podle jeho požadavků jsem udělal střih a tašku ušil. Že je to něčemu dost podobné chápu - ale je to přání zákazníka a to akceptuju. Svoje vlastní designy vyvíjím, když dělám něco pro sebe, nebo když mám čas na vymýšlení novinek mezi standardíma zakázkama. I tak občas sáhnu k tomu, že nějaký nápad okoukám, protože je ztráta času vymýšlet už vymyšlené (samozřejmě se větššinou inspiruju u nějakého již existujícího výrobku, dám do toho nějaký nápad, vylepšení, úpravu...). Henry Ford vymyslel pásovou montážní linku - je to dobrý nápad a dnes to používají všechny automobilky a většina průmyslových podniků...

    Ke kvalitě videa: Jsem chlap, kterej pracuje na dvanáctihodinové směny (den-noc-víkend-svátek) ve fabrice za 90Kč/hodinu, doma mám ženu bez práce kvůli vážným zdravotním problémům práci nikde v malém městě nesežene. Místo abych se ve volném čase válel na gauči u televize, nebo odpočíval po nočních, tak šiju, vybavuju si dílničku na šití. Nejsem filmař, neoplývám filmařským vybavením, a ani zkušenostma. Nemám kvalitní kameru, ani studio, ani nikoho, kdo by mě natočil, nebo stříhal videa. Všechno prostě nemůže být úplně super.

    Že si Mil_pic dělá srandu ze své ženy... Bohužel nevím co, nebo kdo je Mil_pic... A je zajímavé, že něco kopíruju, když ani nevím, co to je. Nebeská jí říkám úplně běžně, stejně jako ona mě říká Čuňas. Je to u nás doma normální, není to nějaké divadlo pro diváky. Nemůžeš to, ale bohužel vědět, protože jsme se osobně nikdy nepotkali, rukou jsme si nepotřásli a mojí Nebeskou jsi neviděl jinde, než na pár fotkách, nebo videjích.

    Jak jsem psal v úvodu - tahle taška nevyšla z mojí hlavy, ale objednal si ji zákazník na míru. Plivat za litr je nemůžu, protože to není ani cena materiálu. Je mi líto, že tuhle akci bereš jako fail, ale těší mě ohlasy jiných lidí, kteří mi píší do PM tady i na FB, že by si tašku přáli podle svých potřeb, protože jim v nějakém ohledu MP nevyhovuje.





    BRABI
    BRABI --- ---
    kopie to je, o tom žádná, ale ...
    - předpokládám, že je možnost se s mistrem domluvit na customizaci finálního výrobku
    - pěkné "pouzdro" na teleskop!
    - radši podporovat "našeho" než zámořskou firmu
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    381007: čoveče, předesílám že jsem tvuj velikej fanoušek... nicméně celej ten projet ty tašky mi přijde padlej na hlavu... je to bohapustá nepříliš zdařilá kopie Maxpeditionu (a dfalších který kopírujou Maxpedition) Molle je hnusný, sití nejni rovný, napojení popruhu je vyloženě diskutabilní, navíc se to celý křiví.... k tomu cena která je řekněme rozhodně vysoká....

    osobně naprosto netušim proc by nekdo platil za blbě zkopírovanej Maxpedition 2x tolik než stojí originál???

    vyvíjej vlastní veci a designy... tam je cesta a tvoje síla...

    (navíc to video je strašný zvuk v hajzlu, neprofesionální (ano vim že Mil_pic si taky delá srandu ze svý ženy ale to zas kopíruješ, do toho uvádíš že "bylo designováno na nošení blabla" sorry bylo to prostě zkopčený...)

    takže za mě fail jak hovado... pokud bys je plival za litr tak OK kopie proč ne, asi si to nekdo koupí a nechá si to upravit nejak na míru. V týdle ceně je to ptákovina....

    ... a stále zůstávám tvým zarytým fanouškem!
    381007
    381007 --- ---
    WOJTYLA: Konkretizuj, prosím :)
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    381007: covece nevim nevim, vydavas se pro me trochu zvlastnim smerem.
    381007
    381007 --- ---
    Trochu se odpoutám od opasků. Dneska jsem na zahradě nafotil a natočil (konečně) tu EDC tašku Waspi :). Barevné obrázky i pohyblivé na mém FB: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.786700588110088.1073741929.225566094223543&type=1

    VACA
    VACA --- ---
    AUDIAC: a delaj i kalhoty: http://www.mammut.ch/en/productDetail/211001190_v_5189/Realization-Pants-Men.html
    Je pekny videt jak to maj udelany, maj to celkem zmaknuty, zda se... Ale designove to proste neni moc spolecensky, to uz mi zase prijde spolecenstejsi brute kobra v riflich s kosili, na to prihaknuti se "jen jako prevence padu" mi asi postaci i sama o sobe, ale je to vsechno otazka preferenci...


    Btw absolvoval sem par slaneni bez sedaku jako takovyho.. V improvizovanym uvazku primo z lana, a muzu potvrdit, ze to v zadnym pripade neni nic pohodlnyho...
    VACA
    VACA --- ---
    BLOWUP: prave ze ne, samozrejme.
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    TABORACEK: tedy abych byl uplne presny, ty pruvlaky jsem designovany na takhle siroky pasek, jsou samozrejmne sirsi. Pak jsou tu vsemozne takticke kalhoty, a tam uz se pocita s sirokym opaskem...
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    BLOWUP: ano, standardni sirka pruvlaku na civilnich kalhotach je prave 1 a 1/2".
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    VACA: Tak ja nevim jak casto peres kalhoty, ale blue jeans vicemene neperu skoro nikdy (ok, tak jednou za par mesicu) nejcasteji peru nejaky svetly chinos, to muze byt v lete i jednou za mesic. Ale protoze jich mam vic a stridam je, tak to je spis jednou za sezonu.
    A samozrejme z nich ten pasek pred tim vyndam - u toho kozenyho to je otazka vteriny. Chytis za sponu, zatahnes, fertig.
    Ale abych se priznal, nechapu jak to s tim souvisi - ty peres kalhoty s paskem? To si moc neumim predstavit, abych se priznal.
    VACA
    VACA --- ---
    BLOWUP: vlezla otazka: a to ty kalhoty peres i s paskem, nebo je proste za par dni rovnou vyhazujes? ;D
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    TABORACEK: Tak prave, ja mluvil o edc noseni a v takovym pripade na pasek nic nevesim, by si vsichni v praci mysleli ze jsem zesilel :)
    A jinak mam doktrinu "kdyz kupuju kalhoty, koupim k nim rovnou ten pasek kterej v nich zustane do te doby nez ty kalhoty vyhodim. Vyjimka je pouze kdyz do nich davam pasek z tech, ktere jsem vyhodil :)
    A k ty sirce: ta je dana kalhotama, resp. tema pruvlakama, ne?
    Dnes jsem si zkousel novy kalhoty na motorku a ponevadz jsem nemel zrovna nic jinyho po ruce, provlikl jsem tam jeden z tech s tou samosvernou sponou co nepouzivam - je to myslim z vyzbroje nejaky italsky special forces. A rovnou jsem si u toho zanadaval jak me ta manipulace s tim srala :)

    Ale jinak, kdybych chodil kazdej den do kancelare jako do valky, tak bych nejspis zmenil nazor, vo tom zadna :)
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    381007: Podivej se prosim sem: http://www.aresgear.com/...roduct_info&cPath=100_117&products_id=74&zenid=g2vo3tq0111klp7tfq9db57473

    jak je to udelany s malou prezkou. Na slanovani to neni, ale vybaveni to udrzi jakykoliv...
    AUDIAC
    AUDIAC --- ---
    VACA: nejsou to sice přímo kalhoty, ale kraťasy, každopádně Mammut udělal kaťata, ve kterých je všitý regulérní sedák: http://www.mammut.ch/en/productDetail/211001151_v_0121/Realization-Shorts.html
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    381007: Udelej navrh mansiho edccka prosim. Ja si vo ru nevzal presne z uvedenejch duvodu. Tu co jsem bral ta leti do Australie za brachou. Mimochodem poslu pak fotky z australie.
    381007
    381007 --- ---
    381007: Vzpomněl jsem si, když jsem se bavil s člověkem od Blackhawk! že mi povídal o kalhotech, co měl na sobě (nějaký taktický kapsáče), že když v nich je riggerbelt, že vydrží slaňování a jsou na to konstruovaný. On, že na tom nikdy neslaňoval, ale výborně mu to posloužilo v Dolomitech na ferratách, že nemusel chodit oblečenej v kšírech, který jsou na chůzi nepohodlný. Vždycky se přes smyčku zajistil a pak ji zase schoval do kapsy...
    381007
    381007 --- ---
    TABORACEK: Nikde jsem nenapsal: "Táboráčku, přestaň hanit můj belt" :D. Prosím, neber ten můj odstavec jako nějaký útok :).

    K bezpečnostnímu použití opasku: Každý denně neslaňuje, stejně jako každý denně na ulici nestřílí z pistole, nepřestříhá kilometry drátů multitoolem, neomotává miliardu věcí ducttape páskou, neošetřuje stovky zraněných pomocí tlakových obvazů a turniketů a nehází prasátka vyleštěnou survival card na vrtulníky MEDEVACu :). A přesto spousta lidí u sebe má slaňovací opasky, nářaďáky, nože, ducctape pásku namotanou na všem možným, medikárny plný TACMED věcí, teleskopy.... Všichni to nosí buď proto, že je to cool, nebo že je to tacticoool, nebo "pro případ, že by se to mohlo hodit" jsou prostě připraveni na spoustu scénářů. Pokud někdo chodí denně slaňovat, vezme si sedák. Ono není kdovíjak příjemné slaňovat na jakékoli improvizaci a sebelepší kaťata, která by to umožnila pravděpodobně způsobí přidrcení kulí, což není věc, kterou by si chtěl kdokoli dobrovolně opakovat. Je ale příjemný pocit vědět, že mám kolem pasu obruč, se kterou se třeba můžu přivázat kusem lana třeba na střeše, když jdu poštelovat anténu, když polezu na komín, na lávce s osvětlením v divadle, apod. Podobné opasky používají hasiči, ačkoli taky denně neslaňují, používají je jako jistící prostředek. Ber to tak, že mezi námi chodí lidé, kteří "pro případ" drží v batohu kosu se šesti rohlíkama a nosí dvě pistole se čtyřma šuplatama, a třeba nevycházejí bez balistické vesty... My jen máme pevný opasek :).

    Šířka 1-1/2" je cca 38mm. Cobru v tomhle rozměru jsem v ruce měl a není opticky o moc menší než ta pětačtyřicítka. Nevím, jestli by se použitím jí problém vyřešil. To bychom museli sáhnout po nějaké menší, ideálně v metrické šířce, tj. 25mm nebo 30mm. Tady ovšem opasek přestává být pohodlný, bude se zařezávat. Navíc jsme limitováni nabídkou vhodných popruhů od výrobců. Popruh na Cobry 45mm jsme museli nechat vyrobit, protože to není standardní evropská šíře. Dovoz popruhu z USA při současném kurzu dolaru je holý nerozum.

    Dalším možným řešením by bylo dát na větší opasek menší sponu, viz např.: http://www.evike.com/products/42029/


    SIRIUS: viz výše :)
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    VACA: To je naprosto v poradku, vzdyt pisu ze to kazdej potrebujem skoro porad zejo:)
    VACA
    VACA --- ---
    TABORACEK: "ruzne pojistne popruhy do vrtulniku a podobne kratochvile (coz nepochybe vetsina zdejsiho osazenstva take jiste dela"

    -jo, presne to je jeden z hlavnich faktoru kterej me na pavkovo pasku okamzite zaujal a nakonec rozhodl o jeho objednani. Sice nelitam vrtulnikem a mam civilni zamestnani, nezridka kdy se ale pohybujeme po ruznejch kulturnich zarizenich, divadlech ale i na venkovnich instalacich apod... Obcas potrebuju zajit i nekam "nahoru" neco vyresit a tahle featura je pro tyhle prilezitosti jako stvorena. Ne, ona je stvorena presne pro tyhle prilezitosti.. :)

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam