• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WOJTYLAE.D.C., tašky, batohy, urban tacticool , urban survival, urban gear, jak přežít v džungli velkoměsta i výlet k babičce
    Co sebou nosíte každý den? Tašky, batohy, kabelky a jejich obsah, Tacticool geeks, a US paka ...
    Rady ohledně batohů, tašek. Ukažte fotky toho, co s sebou taháte každý den...
    TABORACEK --- Vyhnete se vsemu na cem je jen trochu jmeno toho dementa beara gryllse
    ZDRAVOTNICKÝ KURZ ZDrSEM - TERMÍN KVĚTEN
    Přihlášení:
    KEMAL
    WOJTYLA
    ADITU
    HOLY_SEAL
    DIMS

    ODKAZY: http://www.maxpedition.com/ | https://www.511tactical.com/ | http://www.blackhawk.com/ | http://www.specopstech.com/ | http://www.crumpler.eu/ | http://www.jptt.cz/ | http://www.spartanstactical.cz/ | http://edcforums.com
    (Přidávejte další.)

    SPŘÍZNĚNÉ KLUBY: [ NOŽE - ] | [ Vybal to! aneb obsahy vasich kabelek ]
    rozbalit záhlaví
    VACA
    VACA --- ---
    SVORO: hele ten TRIAB mě taky moc zaujal, už před nějakým časem. Asi jsem se tu na něho ptal, ale bez odezvy....

    S tím zipem to ve mě taky budí obavy, ja bych věřil že bude kvalitní, ale bojím se, že je dole prostě moc na ráně vystavenej oděru a námaze při odkládání, když na něm vlastně budou sedět těžší věci...
    Jinak mě ten bagl ale vážně přitahuje, z toho co je u nás běžně dostupný... Jak kvůli možnosti transformace batoh/ side bag, kterou bych ja teda asi moc nevyužil bo si troufám tvrdit že tašku přez jedno rameno mám daleko vychytanější.
    Co mě ale zaujalo hlavně, je ta ergonomie přístupu v konfiguraci normální batoh právě díky tomu zipu přez spodek. Člověk jen vyvlíkne jedno rameno a batoh si zavěšen na druhém jen překlopí dopředu na břicho, kde je v tu chvíly vlastně vzhůru nohama, takže se do něj přez ten spodní roh fakt dobře leze... Slibuju si od toho že by to mohlo bejt dost pohotový řešení např pro těžší fotoaparát, kterej už je v tašce přez jedno rameno značně nekonfortní... (mám trochu obsesi ve starejch apárátech, železo a sklo, "větší formáty")
    Ale zas ten pocit jak říkáš, že bych třea jednou tu drahocenou věc vysipal krz ten spodní zip, kdepak, muselo by se využít tý vnitřní mole vazby, a tyhle věci mít v batohu nějak dodatečně zabezpečený, (extra pouzdry?) aby nemohly samovolně vypadnout... Jenže to je zase sčítání hmotností dalšíma kravinama....


    Z toho co u nás /bohužel/ běžně není k sehnáni či prohlédnutí mě hoodně moc zaujal TAD GEAR FAST PACK: VACA, DOTCOM ho má, něco o něm zmiňoval, a já jsem názoru že jsem zatim ještě nenašel lepší alternativu pro odolnej "low profile" batoh klasický koncepce... Jen je torchu teží sám o sobě, to je daň za nekompromisní řešení.


    Pak ještě stojí za zmínku batohy TACTICAL http://www.tacticalpro.cz/cz/katalog/batohy/ zejména ty menší dvacítky by tě mohli zaujmout, najdeš tu na ně vesměs pozitivní reference od vícero uživatelů... Sám o něm též uvažuji, ale celou záležito neustále odkládám, a tak jsem ho ještě ani neviděl na živo.. Snad se k tomu konečně dostanu, třeba na jaře.. :D

    PS: na ten direct action dust jsem myslim ze taky koukal, u kerberosa když byl ještě v praze, a musím říct že tam byl opravdu ohromnej skok v propracovaní oproti myslím že dragon egg, resp ten dust vedle dragon egg vypadal jakoby hodně levně, i ten chlapík v taktický sukni za pultem mě o tom celkem logicky přesvědčoval, a poukazoval na přidané hodnoty dragon eggu který si prej sami vybrali na soukromý užívání...
    Já tě nechci nijak rozptýlit od tvého závěru, ale pokud budeš mít možnost, určitě je ještě porovnej na živo...

    No a jestli jsi ještě neviděl, koukni na ten http://www.tacticalpro.cz/cz/katalog/batohy/batoh-tactical-20-ii/ mě se vlastně celkem i zamlouvá, jen mám obavy aby to nebylo moc "baňatý" nerad trčím do prostoru za sebou, pak mám tendeci tip opruzovat lidi... :D
    DOTCOM
    DOTCOM --- ---
    VACA: jj da se vyndat
    VACA
    VACA --- ---
    FROSTWOLF666; DOTCOM: hej, tak to je super kšeft!! děkujem vám za odkaz, ten by si zasloužil bejt v záhlaví...

    DOTCOM: díky za doplňující info k bagážím, všechno užitečný informace! ps a ta kovová opora zad, neni vyndavací?
    no tak či tak, stejně to vypadá že v týhle velikosti je ten batoh prostě asi nejdál...

    Introducing Our Reengineered FAST PACK Litespeed
    https://vimeo.com/109209376


    DOTCOM
    DOTCOM --- ---
    VACA: http://airsofttc.wgz.cz/us-army-stuff-airsoft/us-army-stuff/boty

    co s tyka baglu tak Tactical je dobre udelanej a vyrobce u nej zjevne dost premyslel aby to bylo prakticky udelany. U TADu si jeste navic dal zalezet aby dobre vypadal a tim ze ma takovou tuzsi konstrukci tak drzi tvar a vypada dobre at uz je prazdnej nebo plnej. Proto je ale asi taky tezsi. Navic oproti Tacticalu ma tusim uvnitr naky kovovy pasky ktery mu drzej zada, kdezto Tactical je nema. Jinak Tactical sem mel jako EDC rok a nepozoruju ze by se na nem neco lamalo nebo odiralo. Vzhledem k tomu jak je navrzenej tak kdyz ho nacpes tak to je boule, ale jinak se da stahnout docela dobre.
    no a na to clo se nepamatuju, vubec to kolik me to stalo sem se nak snazil spis vytesnit :o)
    VACA
    VACA --- ---
    Ješté mě teda taky zaujal henten TRIAB 18 co tu před nějakym tim rokem nahodil WOJTYLA...

    A to sice jednak svojí tenkostí (cca 17cm) kerou je na tom podobně temu TADu, i když širokej je víc, ale hlavně mi jde o to abych na zádech prostě neměl moc velkou bouli do prostoru... Ale i někerý jeho další featury mi nepřijdou uplně marný..

    Máte ho tu někdo, dostal ste se s tim někdo už do konfrontace?

    Že se otevírá odspodu by mi až tak nevadilo, když si vemu že bych ho měl v konfiguraci batoh a chtěl do něho lozit aniž bych musel sundat obě ramena a někam ho pokladat, tak by to mohla bejt i výhoda. Jen bych sundal jedno rameno a batoh spodem překlopil dopředu, mělo by pak do něj bejt dobrej vstup, u batohu s hornim vykem je tohle pruda a člověk je musí stejně někam odkládat aby se v tom pohrabal...

    Spíš bych se bál případnejch poruch zipu, to by pro tenhle batoh asi bylo dost fatalni i jen na nouzový donesení obsahu.. A taky toho aby ty poruchy neevznikly o to dřív, když v tom bude človek mit neco težšího/tvrdýho a třea s tim nějak víc řízne na zem, že to tam dole pak ten zip hrozně schytá... To jsou moje obavy aby vlivem pokaženýho či samovolně rozjetýho zipu člověk pak netrousil věci ven aniž by o tom věděl. Ztrácení věcí je moje noční můra, nesnášim to ze všeho nejvíc, když něco ztratim tak mě to sere víc než když se někomu povede mě okrást...

    Co si o triabu myslíte?
    VACA
    VACA --- ---
    DOTCOM; FROSTWOLF666: hele panove tyhle vysoky boty vypadaj fakt skvele, da se k tomu dostat i jinak nez prez facebook? Ja totiz nejsem uzivatelem fb ale ty moznosti nakupu henteho sortimentu by me rozhodne moc zajimali...

    DOTCOM: hele jeste bych se te rad zeptal jakozto majitele obou zminenych batozin.
    Pocitove, je tam velkej kvalitativni rozdil mezi tim TADem a tim Tactical 20? Sem koukal ze ted je uz 3-ti generace, a jako pomerne levna u nas dostupna varianta nevypada vubec zle... (Trea na preklenuti doby nez se dostanu k temu TADu, pac ten bych fakt chtel...) Ten tad asi bude tezsi z nejakyho duvodu, je to na nem nekde videt proc?

    Jinak ta celkova stihlost u TADu je pro me prave hlavni vec pro kterou me ten batoh fakt zajima. Je ten Tactical 20 v beznym provozu o hodne vetsi boule? Jak efektivne tam fungujou ty kompresni popruhy, da se z toho udelat. "Low profile" placka, nebo se stahnou spis jen kraje a ten prostredek ma tendenci stejne zustat vyboulenej? (Ono totiz udelat dobre fungujici kompresni popruhy podle me neni jen tak, velice zridka sem se setkal ze by kompresy fungovali podle mejch predstav)

    -jeste bych se te zeptal u toho TADu, vzpomenes kolik po tobe chteli clo? Ja jen jestli to hodnotej jako beznej textil, nebo to trea ma nejakou svoji podkategorii, protoze na textil je jinak jedno z nevetsich dovoznich cel..
    SWIST
    SWIST --- ---
    Mimochodem, na podzim jsem se tu ptal na boty.. na konec jsem pořídil Bennon Panther tak by se slušelo nějaké rychlé shrnutí.
    Pominu to, že od objednávky přes troje upomenutí, jestli ty boty už konečně budou, trvalo cca 2 mesíce než se ke mě dostaly, to beru spíš jako chybu Armedu.. Za tu cenu jsem od nich tolik nečekal a tak mile překvapili, dopředu říkám že nemám zkuššenostni s nízkými botamy dražší jak 1500,-.
    Zpracování šití je super - žádné párající se ani vylezlé nitě, zatím se mi nezbortila pata. Pro tkaničky nejsou klaciská oka, ale průvleky které jsou přinýtované zkrz kůži (pravdopodobně ještě zdvojenou), a místo posledního páru průvleků jsou háčky. Možná mi to jeno přijde nebo nevím, ale zdá se mi že díky tomu se dají boty více utáhnout. Jedna výhoda/nevýhoda je že když chcete mít zavázanou botu i přes háčky, tak se z nich nebo do nich nedostanu bez rozvázání. Decentní nevýhoda těch průvleků je, že odírají tkaničky - zrovna nedávno jsem musel měnit na druhý přibalený pár. Zatím co jsem nich pořádně nezmokl, ale těch pár dešťů, trochu sněhu atp vydrželi v pohodě a žádnou vodu nepropustili.

    Co by mohlo být lepší, je vnitřek boty, uvítal bych větší podporu pro klenbu nohy, po dlouhém stání začíná být trochu nepohodlná. A ač je podrážka akorát tak měká na chození po městě, tak co se týče protiskluzu, tak bych tomu moc nevěřil, alespoň na mokré dlažbě se mi nezdálo že by měla nějakou výraznou stabilitu.
    Ale celkově vzato a vzhledem k ceně to nebyla vůbec špatná koupě.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    TABORACEK: nechám ti jí, mne je ten výrazně statickou-elektřinu-generující vnitřní materiál hodně nepříjemný :)
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    TABORACEK: jo a kdyby to nekoho zajimalo, tak je to tahle

    Takze si ji prosimvas nikdo nekupujte, kdyby sme se nahodou nekde potkali at to nevypada jako uniforma. Jinak pokud jste cleny lexu tak v kerberosu stoji o petikilo vic nez helikon gunfighter, kteryho ma dneska uz kazdej a kvalita je uplne nekde jinde...
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    GILDARIUS: bylo to ňák v rámci přesedání, neměla ji v kabelce a cosi se zjebalo :) je to pár let, ale hned se jí na to musím zeptat :)
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    Takze dneska mi michal s Kerberosu poslal mail, ze ma pro me bundu co jsem si objednal, pisu ze jestli si muzu prijet zitra, on ze ne, ze za chvili vyrazi do tabora. Tak rikam fajn, stav se u me v praci na chodove, tak mi ji dneska priveze:) Mam ten obchod rad:)
    VACA
    VACA --- ---
    PRAASHEK: :D já sem nakoupil v hudym hententy vydlolzice a nosim v batohu celorocne http://www.omcgear.com/...e/1/image/1500x/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/S/e/SeatoSummit_Spork.jpg no i do letadla me s tim pustej :D


    MAWERICK: Naopak! Priprava na valku by byla u sebe mit vsechny ty veci co v letadle mit nesmis :D nicmene ja s tim nemam sebemensi nejmensi problem a vubec mi to nevadi, asi mam stesti na lidi ale veskera letistni konverzace u me probiha vzdy s usmevem na rtech vsech zucastnenych... :D


    Btw jak tu probehly naboje v kapse na letisti, no to by ti asi neuschovali ani k pozdejsimu vyzvednuti, ale furt lepsi nez v indii, tam rovnou uschovali jejiho nositele..
    GILDARIUS
    GILDARIUS --- ---
    PRAASHEK: zapomněla vyndat z kabelky mačetu ? :-O
    GILDARIUS
    GILDARIUS --- ---
    TABORACEK: hele já snima nikdy problém neměl, asi mám hezčí ksicht :-P je pravda že to tam napsané nikde nemají a kdo se nezeptá tak má smůlu - jinak ta služba je prý jen pro předměty dražší než 2k, musel jsem to uhrát na citovou vazku (kabar stojí asi 500 :-D), snad nebudu ještě něco platit, posledně to bylo zadarmo
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    kamarádka takhle přišla o překrásnou mačetu. ani nenadávala, jenom si klepala na čelo
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    GALENIUS
    GALENIUS --- ---
    GILDARIUS: Jo, to už se mi stalo 2x... Jednou mi poslali nůž se mnou do Egypta, ale to bylo kdysi dávno, někdy 2001, loni mi ho uschovali na letišti.
    Pokaždé jsem se mohutně omlouval, že jsem to přehlídl.
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    GILDARIUS: "Ty lidi delaj akorat svoji praci" je vymluva kterou pouzivali uz bachari v koncentraku. Ovsem ty "picusove" nebylo mysleno na samotne cleny letistni ochranky (jakkoli to typicky picusove jsou), jako spis na management letiste, ze tuhle sluzbu za ty sileny prachy co tam vybiraj neposkytujou jako naprostou samozrejmost...
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    teda nalezl jsem ho v tom pouzdře když jsem chystal oholit vous v hotelu v Madridu, dokonce i voněl (kontraband, ne vous)
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    GILDARIUS: já asi zas polítám teď dva kontinenty (a doufám, že i austrálii) a nemám problém s tím, udělat tu přípravu detailně. obzvlášť po jednom sice nenalezném, ale velmi nepěkném nálezu kontrabantu v intimtašce :))
    GILDARIUS
    GILDARIUS --- ---
    TABORACEK: IMO stačí bejt na ně slušnej a udělat ze sebe trochu debila... ty lidi dělaj akorat svou praci a netřeba se za ně na to zlobit
    PRAASHEK: vidlička a lžička je v pohodě, tu mi nikde nesebrali a to jsem byl krom australie na všech kontinentech :-D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam