• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HYBNERKADOGTREKKING aneb když nemůžů,dotáhne mne pes ,.-)
    PETRA_CHATEAU
    PETRA_CHATEAU --- ---
    chytáte se někdo v říjnu do ladova kraje? http://www.wshc.estranky.cz/
    rozhodla sem se, že to s lolinkou zkusim, sice mi nepomáhá, ale baví mě to. na zkoušku sme si dyl tréninkovou trasu, cca 36 km, kralupy- okoř- praha, lola šlapala krásně, nevadilo jí jít celou dobu "v zápřahu". pro začátek mám dva cíle- nezabloudit a nebýt poslední
    ZMYJKA
    ZMYJKA --- ---
    MALAMUT: no, já mám naštěstí mikropsy a makrozadek, takže až sebou já seknu, tak se mnou psi ani nehnou :D
    MALAMUT
    MALAMUT --- ---
    ZMYJKA: rez se ti vošoupe, tu bych neřešil :-) jen to nesmíš nechával volně ležet před barákem, stejně tak psa ... (historie se opakuje - éra sběračů a lovců se vrací ;-) )
    a to cinkání a chřestění není na závadu, aspoň si zvykne, že kromě tahu je produktem jeho činnosti hluk. a víš, jak se ti to bude hodit, až sebou sekneš na trailu, nejlíp z kopce? žádný stavění kvůli tahu nebo chřestění kostí, pěkně furt trapem dopředu, bez ztráty času a kytičky :-D
    ZMYJKA
    ZMYJKA --- ---
    MALAMUT: to je fakt, my jsme tahali závaží k činkám, protože na moje prťavce je pneu moc :) Akorát to na některých površích cinká, což některé psy může nervovat a taky to rezne :D
    MALAMUT
    MALAMUT --- ---
    SIRRIL_NEMESIS: lepší než guma jsou kusy řetězů - dá se zátěž dávkovat, neškube a neskáče to tolik, pohybje plynulejší, bez rázů
    SIRRIL_NEMESIS
    SIRRIL_NEMESIS --- ---
    ZMYJKA: dnes jsme to zkoušeli s jeho mámou a ségrou, které to znají. Tahal dokud byl v postroji někdo jinej :) Pneumatiky tu mám, tak budem chodit na procházku s nima.
    ZMYJKA
    ZMYJKA --- ---
    SIRRIL_NEMESIS: nám na roztahání pomohlo hodit za psa pneu/závaží a jít nejdřív vedle něj a pak se pomalu "propadat" dozadu. Pokud je pneu moc těžká a psa to háže dozadu (manmatí šňůry jsou hodně tvrdé a lehkého psa mi třeba děsně strhávaj), tak se připřáhni taky a pomáhej mu v tahu, načež pomalu povoluj, až pes potáhne sám. Tah odměňovat verbálním povzbuzením a když se opře, přidat k tomu povel, na který má tahat. Důležité je, aby pochopil, že v tom má bej položenej, což se zátěží, kterou naplno neutáhne (člověk) chápou hůř. Zátěž na roztahání má být v maximu tuším cca 1/3 váhy psa na delší tah, ale začíná se na míň. Obecně se tvrdí, že při dogtreku (tj. chůzi) většina psů nevydrží celou dobu pracovat v tahu, takže je dobré je na povel povzbudit k tahu, když chceš, aby zabrali, a pak jim dát povel, kterým jim naopak sdělíš, že naplno zabírat nemusí, ať jen tak šlapou.
    SIRRIL_NEMESIS
    SIRRIL_NEMESIS --- ---
    CZTWEETY: už jsem dnes vyzvedla věci z PetSpecial. Opasek je super, postroj pro psa taky (ten už jsme měli půjčený, takže jsem věděla do čeho jdu). Šňůra mi přijde dlouhá, ale kdyžtak ji zapošiju nebo něco. Jen teď vysvětlit tomu mýmu troubíkovi, že se do toho má co nejvíc opřít :) On vždycky škubne a toho se lekne. No a to tahal kamarádku a já jsem dělala návnadu. Aby tahal mě, to nechápe vůbec. Jde způsobně u nohy, protože ho mám přeci na vodítku :D
    CZTWEETY
    CZTWEETY --- ---
    SIRRIL_NEMESIS: ahoj, ja osobne mam vse od ManMatu a jsem strasne spokojenej. Pomer cena/kvalita je luxus a pokud se ti to nahodou “rozbije“ ci ti to rozkouse pes, opravej ti to ci vymenej.
    Mam klasickej “sedak“ kde je sila rozlozena i na zadek, ne jenom na zada ( pouzivam i pri zavodech na kolobezce ci na kole ), plus jednu snuru s gumou a jednu bez. Koukni na jejich stranky. manmat.cz
    SIRRIL_NEMESIS
    SIRRIL_NEMESIS --- ---
    DESTINYX: to ja kdyz uz, tak proste zainvestuju a poridim ho, preci jen se bojim aby to k tem zadum bylo setrny.. :)
    SIRRIL_NEMESIS
    SIRRIL_NEMESIS --- ---
    DRAKKA: a helemese :) nepochybuju o tom ze ten muj silenec bude tahat jako divy. Jakakoliv aktivita ho dostava do rauchu :)
    DESTINYX
    DESTINYX --- ---
    SIRRIL_NEMESIS: Já si zrovna minulý týden koupil kulaté gumové lano, dvě karabiny a mam to místo opasku i pružícího vodítka. Vyšlo to dohromady na 120 Kč :-) Délka šňůry je od mého pasu k psovi asi 1,5 metru.
    Se psem běhám od 5-25 km a tohle řešení se ukázalo jako skvělé - moc neváží a nikde nepřekáží. Ale na celodenní trek by byl pořádný opasek možná pohodlnější.
    DRAKKA
    DRAKKA --- ---
    SIRRIL_NEMESIS: mam oboje, opasek pouzivam na kratke tury, eventualne u mene tahaveho psa, sedak je dobry na beh a na delsi tury (je to pohodlnejsi), ale chce to spis tahavejsiho psa ktery udrzuje voditko co nejvic napjate
    SIRRIL_NEMESIS
    SIRRIL_NEMESIS --- ---
    Ahoj :) začínáme a mám pár dotazů ohledně objednávání výstroje a výzbroje. :) Postroj pro psa mám vybraný, měla jsem možnost ho vyzkoušet a byla jsem nadšená. Ale - jakou máte zkušenost - je lepší sedák nebo opasek? A co se šňůry týče, jaká délka je ideální? Mám bílého ovčáka.
    TERRORIST
    TERRORIST --- ---
    BUDDYX: dobrá tedy, vyzkoušíme uvidíme:)
    BUDDYX
    BUDDYX --- ---
    muj husky samozrejme taha jako dabel, jednu dobu jsme casto jezidli na kole. kdyz jsem pak chtel vyzkouset lyze a po velkych pripravach jsem si na ne stoupl, tak si pejsek sednul vedle me a koukal se co bude :) musel jsem se trochu rozjet aby mu to docvaklo, ale stejne to stalo za prd.
    ja ale nejsem lyzar a byly to sjezdovky na kterych jsem nestal roky :) mozna kdybych se trochu naucil na bezkach tak by to bylo stalo za to
    TERRORIST
    TERRORIST --- ---
    Učil jste někdo v zime svýho psa tahat vás na lyžích propřípadě prkně? Je v tom nějaký jiný fígl než na koloběžce? Mě to jinak přijde totál stejný:)rozběhnout se už umíme, akorád zastavit v tom rauši je celkem problém:)
    ZMYJKA
    ZMYJKA --- ---
    INXS: go! a pomalu :) A na zastavení prrr. :D
    INXS
    INXS --- ---
    v sobotu chci poprvý s bonym zkusit zápřah, nějaký rady jak začít?
    jaké slovní povely používáte na zpomal a zaber?
    EWICZKAAA
    EWICZKAAA --- ---
    MARQETHA: Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se :))))
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam