• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    RESCAPEGOPRO HERO , Contour, Drift hd, MagiCam a ostatní outdoor HD kamery a kompakty, diskuze, editace,ukázkové videa a fotky
    THRAWN
    THRAWN --- ---
    DRAGON: musis prilepit poradne :)
    ARMADILLO
    ARMADILLO --- ---
    JOPS: Jo takhle.. :)
    Tak v tom pripade Gorilla dava nejvetsi smysl. Ja ji pouzivam pro dslr a spokojenost nejvetsi.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    JOPS: no jestli je to beach voley, tak asi jo, jestli na beton, tak to kamera da uz s fakt odrenejma usima, 2,5 metru neni malo :)
    JOPS
    JOPS --- ---
    WERT: dik.... moc si mi pomohl

    az na takovej narazis dej vedet. Ja jsem na DX asi na 15 strance a jeste jsem nic takoveho nenasel



    RESCAPE: tak jsem vybral GorillaPod, to by mohlo byt uplne to nejidealnejsi a hlavne se to da vyuzit i jinde. Diky moc

    THRAWN: toho jsem se chtel uz vyvarovat :) my pak mame docela zbesilou spotrebu tejpovaci pasky :)


    ARMADILLO: 5cm v prumeru. Ja potrebuju 10+ :)


    DRAGON: to uz je riziko. Ale tak verim, ze kamera neco vydrzi a pad z 2,5 metru neni tak strasny :)
    ARMADILLO
    ARMADILLO --- ---
    JOPS: Co tohle?
    Čelisti: Ohebný svěrák (Jaws Flex Clamp Mount) | KAMERYPROSPORT.cz
    http://www.kameryprosport.cz/celisti-ohebny-sverak-jaws-flex-clamp-mount/
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    THRAWN: pak se ti do toho nekdo trefi micem a cau :)
    THRAWN
    THRAWN --- ---
    RESCAPE
    RESCAPE --- ---
    RESCAPE: nebo ještě gorillapod s redukcí Tripod mount, tohle v případě že ta tyč je statická
    RESCAPE
    RESCAPE --- ---
    JOPS: 10cm to by mohl být problém, držák roll bar na 10cm bude asi nepoužitelnej. Action mount vidím jako jediný řešení nic jinýho mě teď nenapadá
    WERT
    WERT --- ---
    JOPS: drzak na tyc
    JOPS
    JOPS --- ---
    WERT: super a jak se mu nadava ? :)
    WERT
    WERT --- ---
    JOPS: Ano
    JOPS
    JOPS --- ---
    existuje neco na gopro jako drzak na tyc ? :) ne na tycku, na tyc :)

    potrebuju GoPro kameru upevnit na stojan, co drzi volejbalovou sit. Ale takovyhle prumer proste nikde nevidim. Ta tyc ma cca 10 cm v prumeru.

    nebo jinej napad, jak to uchytit ?
    TURBO
    TURBO --- ---
    MILTRON: opakování matka internetu!
    RESCAPE
    RESCAPE --- ---
    MILTRON: no vidíš tak ještě jeden plusík a budu s tím mít stejnej úspěch jako ty :)
    RESCAPE
    RESCAPE --- ---
    TURBO: jj tohle je špička už jen pro ten nápad, tím to všechno začíná :-)
    TURBO
    TURBO --- ---
    RESCAPE: škoda, že má ruce zelený od greenscreenu, ale jinak je to naprostá pecka :)
    RESCAPE
    RESCAPE --- ---
    Head Strap Mount je nutnost :)
    Superman With a GoPro
    http://www.youtube.com/watch?v=H0Ib9SwC7EI#t=173
    GARDENROUTE
    GARDENROUTE --- ---
    Rád bych tady upřesnil vysvětlil některé nepřesnosti ve Vaší debatě o umístění kamery na multikoptéře. Myslím, že k tomu mám co dodat, má některá videa z jižní Afriky jsou zde k vidění.
    Pro natáčení používám GoPro 3 B.E., umístěnou na brushless gimbalu Zenmuse H2-3D, což je gyroskopicky stabilizovaný závěs se střídavými motory. Mohu Vás ubezpečit, že nic jiného pro kvalitní video než je gimbal na jakémkoliv letadle není k dispozici (i přes jeho velmi vysokou cenu), tím i odpovídám na ten názor "...ze kdyz se zabuduje primo do coptery, to da vyladit urcite lip po vsech strankach, nez pres nejaky pridavny drzaky...". To je bohužel zcela nemožné, z jakéhokoliv letadla se do pevně vestavěné či upevněné kamery vždy přenáší řada různých vibrací, nárazů a vlnění, o čemž nikdo, kdo nelétal nic netuší. Jedná se zejména o vibrace vrtulí (i když jsou skvěle vyvážené), vibrace motorů (totéž), a nárazy větru - otřesy celého draku letadla. Je ale možné i bez gimbalu dosáhnout videa bez vibrací a Jello (viz dále), je ale nutné použít i tak speciální odpružený antijello držák kamery, samozřejmě ten ale nezajistí stabilizaci záběru, a video je tak dále roztřesené otřesy celého letadla, sic bez Jello efektu.
    JELLO efekt je jako takový způsobován řadou faktoru, nejznámější příčinou jsou právě přenášené vibrace, a také tzv. "Rolling shutter", vznikající na CMOS snímači, jeho snížení či odstranění je možné pomocí ND filtru, čímž se donutí kamera k nastavení delšího expozičního času.
    Dalším problém je (to můžete vidět někde na mých videích) přenos stínů z vrtulí, při letu proti ostrému slunci, proti tomu se nedá dělat nic, pouze lze experimentovat s různými slunečními clonkami, tím ale že gimbaly jsou obvykle vyvážené na přesný typ kamery jsou možnosti omezené. Já nyní experimentuji s malou clonkou z kousku starého film. negativu, což jsem nestihl si připravit na expedici do Afriky.
    Největším problém zůstávájí u i s pomocí gimbalu stabilizované kamery potom horizontální YAW zákmity, což lze odstranit již jen pomocí 3. stabilizované osy na gimbalu (velké, dražší, energeticky náročnější), nebo omezeně pomocí stabilizace v postprocesu.
    SUPERWEB
    SUPERWEB --- ---
    Vidim to tak ze vezmem vzorek a uvidime co se s tim da delat
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam