• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    RESCAPEGOPRO HERO , Contour, Drift hd, MagiCam a ostatní outdoor HD kamery a kompakty, diskuze, editace,ukázkové videa a fotky
    MOUNTAINEER
    MOUNTAINEER --- ---
    Mate nekdo zkusenost s neoriginalnima nalepovacima drzakama na prilbu pro gopro?
    Cena orig. dilu je desiva a i nektere neorig. pouzivaji lepidlo od 3M.

    diky
    BUNCAK
    BUNCAK --- ---
    GOZER1: u toho jsem ted skoncil, mam objednany 20k mAh a 2m pruzinoveho usb kabelu, prepajim si 90 stupnovy konektor a nemelo by to vadit vodotesne obalce.

    dalsi moznost je pouzivat hydrogen fuel cells - http://www.brunton.com/products/hydrogen-reactor-plus-hydrogen-core
    ale celkove naklady jsou teda znacne $500
    GOZER1
    GOZER1 --- ---
    BUNCAK: Proč nezkusíš powerbanku? Dá se koupit na ebayi za 70 kč, do ní dáš někdolik 18650 baterek a na těch tvých 5+ hodin to bude stačit v pohodě. Dýlku nabíjecího kabelu si zvolíš podle potřeby a můžeš to mít i na hlavě. Akorát ztratíš vodotěsnost...
    MERTLAS
    MERTLAS --- ---
    BUNCAK: To mit treba na hlave, tak ji mam vykloubenou :D
    BUNCAK
    BUNCAK --- ---
    MERTLAS: souhlas, ale na jednodenni trek

    pak uz toto 24/12/6 h battery pack :)
    MERTLAS
    MERTLAS --- ---
    BUNCAK: na goprocku to poznas, kdyz mas zanuty zvuk... no problem.
    ad baterky... nejsou tak velky, aby nesly vzit... nevim no... :)
    BUNCAK
    BUNCAK --- ---
    MERTLAS: coz je uzivatelsky velmi nepohodlne, tocim ted 3 baterii... navic kdyz mas kameru na hrudi/hlave ani nevis, jestli se vybila a vypnula se.

    naprosto nechapu, ze u kamery za takove penize neni uz automaticke aby se kamera vypinala, nebo byla v nejakem setrivejsim modu, mezi fotkama timelapse (10s interval) je v plne pohotovosti a hodne zere i kdyz je IDLE vetsinu casu.

    nasel jsem na netu, ze si nekdo zalozil 'zivnost' a prodava intervalometr (http://cam-do.com/products/time-lapse-intervalometer) za $135 ! tohle by uz dle meho melo byt v kamere samotne...

    pak jsou tu takove reseni http://www.goalzero.com/p/211/sherpa-100-solar-kit/40:3/ ale ma to cca 2.25 kg

    ale to si nemohu dovolit na delsim treku, uz takhle ma clovek na zadech skoro dvacet kilo
    tudiz jsem opet na zacatku, a to ze z neho budu mit minimalni zaznam :)
    MERTLAS
    MERTLAS --- ---
    BUNCAK: pred nedavnem jsem sel cca 6hodinovy vyslap na snezku. Timelapse po 5 vterinach. Vyplacal jsem asi 4 baterky (byla uz celkem kosa).

    ale je pravda, ze jsem pak mohl dobijet. Tohle bych resil nakupem na ebay nejakych neroigo... nezere to moc a vydrzi stejne jak origo. dokazou se sehnat ca v radech kolem 20$ coz neni moc...
    BUNCAK
    BUNCAK --- ---
    Resite nekdo kameru jako fotak na timelapse delsich "prochazek"?

    Jak to mate s vydrzi baterie? nostite nejake power banky?

    klasicka prochazka mi trva od 5 hodin vice (a co kdyz bych potreboval alespon 14 dni bez moznosti nabijeni?).
    Co jsem se docetl, tak kamerky vydrzi do hodiny a pul...

    Rad bych si z nich zacal delat timelapse, uz v nich mam v hlave gulas, kde co bylo.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    GoPro: Japan Snow - The Search for Perfection in 4K
    https://www.youtube.com/watch?v=tXpXHoDKL64
    RADDINO
    RADDINO --- ---
    NORDSSON: Já bral Xiaomi kvůli ceně. 2800,- vs. 7500,- (gopro silver 3+). Neměl jsem v plánu jí využívat neustále (nedělám aktivně žádný adrenalin sport apod) a na cestování, občasné sportovní aktivity a selfíčka mi stačí. Za ty peníze to dle mého fotí hezké fotky když jsou dobré světelné podmínky. Na mobilu (xiaomi mi4) mám foťák lepší, ale ten zas nefotí širokoúhle a neužiju si s ním srandičky s přiděláním na helmu apod.

    Gopro má samozřejmě fotky výrazně lepší, ale také je 3x dražší...
    RUM
    RUM --- ---
    NORDSSON: jen investujte, když máte za co :-) já tu xiaomi používám, protože fotí mnohem lépe než můj xiaomi mi2s
    NORDSSON
    NORDSSON --- ---
    RUM:
    NORDSSON: paradoxně ten interiér trhu vypadá líp než slunečný exteriér.
    NORDSSON
    NORDSSON --- ---
    RUM: mně teda všechny přijdou děsně šedivý a nekontrastní. Od krabičky, která má za úkol jen fotit a být nerozbitná, bych očekával minimálně kvalitu srovnatelnou s mobilem. :( Uvažoval jsem o pořízení o něčeho na time-lapse, ale z takovýho výstupu bych byl dost nešťastnej. To asi radši zainvestuju do GoPro.
    RADDINO
    RADDINO --- ---
    RUM: obal mam od KingMa, takze to tim byt muze.
    RUM
    RUM --- ---
    RADDINO: taky istanbul, hehe :-)
    FATBOZZ: nn vůbec ne a ty moje jsou v surové kvalitě bez absolutně žádné komprimace. RADDINO je má opravdu trochu s takovým zakaleným bílým filtrem... možná neorigo vodotěsný obal?

    tady je ještě jedna hezká...
    https://vrtichvost.smugmug.com/Solu%C5%88-10/i-cX7wSJG/0/O/YDXJ1615.jpg
    FATBOZZ
    FATBOZZ --- ---
    RUMRADDINO Prijde mi ze RUM ma ty fotky takovy zivejsi. RADDINO vyblyty barvy. Neupravujes je pak Rume ?
    RADDINO
    RADDINO --- ---
    RADDINO
    RADDINO --- ---
    FATBOZZ: v nedeli nekam nahodim par fotek.
    RUM
    RUM --- ---
    NORDSSON: a co byste vlastně čekal od kamerky tohoto typu? v porovnání s jinýma akčníma kamerkama včetně gopro fotí opravdu dobře...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam