• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    RESCAPEGOPRO HERO , Contour, Drift hd, MagiCam a ostatní outdoor HD kamery a kompakty, diskuze, editace,ukázkové videa a fotky





    Diskuze o této sportovní kameře, určené především k nátáčení extrémních sportů. Všeobecná diskuze, ukázkové videa, fotky, (nyx gopro users videa a fotky).

    rozbalit záhlaví
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    JAFROST: wut, fakt? ted sem to zkusil, vypnul sem data na mobilu, zapnul jenom wifi a tou se spojil s gopro (tzn zadny pristup na net), pustil capture a normalne videl fotky a daval je tahat. Co mas za verzi? zkousels updatovat? posledni update nabizi aktualizaci, ktera dela "allows manual upload of selected content", treba to pomuze.
    JAFROST
    JAFROST --- ---
    DRAGON: no ja to chtel prave dneska nahrat z hopra do mobilu, ale nemel jsem data a capture se proste bez loginu nezapne, abych se do toho gopra dostal vubec
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    JAFROST: capture dela co? uchovava ti nejaky galerie fotek a videi? ja to pres wifi po jezdeni /potapeni/etc hazu do mobilu, kde mam 200GB kartu, snazim se co nejvic eliminovat kdejaky sberace dat.
    JAFROST
    JAFROST --- ---
    Je nejakej jinej program, kterej funguje jako capture, ale nepotrebuje se logovat? Mega problem, kdyz mi dojdou data z toho dostat fotky.
    PIPLA
    PIPLA --- ---
    čau, neutopil/neztratil někdo GoPro 3 a neválí se mu doma do něj spousta ještě OK baterek?? Ty moje už moc nevydrží :(
    Díky.
    ZRIZENEC
    ZRIZENEC --- ---
    Cus, jdou nejak z androidu odebrat Highlighty z gopro videa? V ty jejich appce Capture sem to nenasel.
    FATBOZZ
    FATBOZZ --- ---
    MOTASH: A pokud to chces mi jako fotky s GPS tak VIRB je umi zapisovat do EXIFu, pripadne jestli je pak chces mit v obraze, tak treba v IRFANVIEW to jde vlozit.
    Ovládátko na to taky je
    Garmin VIRB Remote: Overview with GPS City (010-12094-00)
    https://www.youtube.com/watch?v=6wLL1c-IGdE
    FATBOZZ
    FATBOZZ --- ---
    MOTASH: Garmin VIRB + VIRB Edit
    Garmin VIRB Elite: Las Vegas Strip & Overlays with GPS City
    https://www.youtube.com/watch?v=qE3bAx7uQyc
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    telemetrie je to správné klíčové slovo
    How to Add Performance Data to GoPro, Contour, Sony & Other Videos
    http://www.dashware.net/how-it-works/
    MOTASH
    MOTASH --- ---
    a kolik umi ta G5 nejrychlejší timelapse?
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    MOTASH: jeste me napadlo, ze sem videl nekolik gpro zaznamu, kde se ukazovala telemetrie a podobny blbinky, tak zkus mozna pohledat, jestli neco na gopro neni. Ja mam 5 Black a v menu nic takovyho nevidim, ale treba to bude nejaka aditional vec.
    MOTASH
    MOTASH --- ---
    DRAGON: No jasný, původně jsem myslel, že to nějaká třeba umět bude (vůbec se v kamerách nevyznám a čekal bych, že už to dávno funguje na každý druhý lepší kameře) tak jsem začal tady.

    Mezitím už jsem začal otravovat i v GPS auditku a hádej co mi poradili - outdoor kameru:)
    Každopádně si každé reakce vážím a díky ti za konzultaci
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    MOTASH: samozrejme ze to mas zrychleny, kdyz to foti jednu fotku za vterinu, to je asi pochopitelny. Jinak by se na to nedalo koukat. K tvemu problemu nevim, tolik sem nikdy neresil, jak exportovat GPS. Zkus pohledat logery. neco takovyho. z toho asi data pujdou k fotkam priradit. Nicmene pochybuju, ze ti na tohle pomuze outdoorova kamera, tak bych se spis ptal jinde..

    Špión pod kapotou: GPS lokátor, díl první – Navigovat.cz
    http://navigovat.mobilmania.cz/clanky/spion-pod-kapotou-gps-lokator-dil-prvni/sc-265-a-1322776
    OT_
    OT_ --- ---
    MOTASH: A co nějaká externí GPS logger krabička a potom, už v počítači, spárovat podle času údaje z loggeru s fotkama z foťáku?

    (dříve se to tak používalo, fotil jsi v džungli foťákem, v batohu měl logger a pak to doma nějakou utilitou spároval).
    MOTASH
    MOTASH --- ---
    DRAGON: Neseká se to, protože je to zrychlený:) Ale jak píšu, to sekání by problém nebyl. Ani poskládání fotek do filmu.
    Já potřebuji jednoduchý nástroj, který k těm snímkům filmu přiřadí souřadnice resp. vytáhne ty co tam někde v metadatech ta původní fotka má.

    Situace: nahraju záznam silnice -> stáhnu film (nebo fotky a ty převedu na film) -> pouštím si ten film a v 1:45 záznamu se objevý výtluk v asfaltu = no a já potřebuju zjistit souřadnice tý díry.
    Ta fotka, na který je díra vyfocená, už je převedená do filmovýho formátu a o svoje metadata přišla.

    jen na vysvětlenou: Účelem není udělat hezkej film, ale nástroj na lokaci závad a jinejch úkazů na silnici.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    MOTASH: "výslednej film by v reálný rychlosti byl trochu sekanej"
    ne nutne, zalezi na nastaveni, muze to byt krasne plynule. treba tohle video je nastaveny tusim na snimani kazdou vterinu a uz i to je plynule bez zaskubu, kdyz to nastavis na kazdou pulvterinu, tak to mas jeste lepsi:

    sunset ride
    https://www.youtube.com/watch?v=QXxPAv6emFU


    spojis to perfektne a jednoduse v GoPro Studiu, das Load Media, zvolis si dejme tomu 2000 obrazku, ony se loadnou jako set a ty s tim nasledne pracujes jako s videem, very easy.
    MOTASH
    MOTASH --- ---
    DRAGON: no, o tom jsem uvažoval taky. ostatně by mi 4-5 snímků za vteřinu stačilo a umožnilo lepší rozlišení než film 30fps. výslednej film by v reálný rychlosti byl trochu sekanej, což není tak moc na škodu - je to technická záležitost, nikoli umělecká.
    pokud by se našla nějaká outdoor kamera/fotoaparát co to umožňuje, která by se spouštěla dálkově přes wifi z telefonu/tabletu uvnitř auta (kde by byl případně současně spuštěnej i GPSlogger viz GOZER1) a následně se to spojilo, tak by to bylo vyřešený.

    Ale nevím, jak a čím to pohodlně spojit - jdu prozkoumat ten RCLogger, ale už od pohledu je tam spousta nastavení a trochu mě děsí:)

    Každopádně díky za nasměrování -> žádný dostupný zařízení to samo o sobě neumí. Bude asi potřeba spojit více zřízení viz GOZER, nebo to tahat z jpegů viz DRAGON a to už je otázka spíš softu než kamer.

    Kdyby náhodou někdo znal nějakej prográmek, co to umí (pokud možno jednoduše), tak to sem plz ještě dejte.

    P.S. pořídíl jsem si na zkoušku Sony HDR-AS100VR, která se dá ovládat dálkově, má v sobě GPS a ve výsledku dokáže vykreslit trasu, kudy jsem šel v google mapách a dát do videa náhled trasy s pohyblivou tečkou, kde se právě nachází, ovšem přímo souřadnice dostanu jen start a konec. time lapse umožňuje taky, ale nejkratší krok je jedna sekunda - což je pro mě málo. Takže jí jdu vrátit.

    Ještě jednou díky
    MOTASH
    MOTASH --- ---
    NYX: plus minus 10m v poho
    NYX
    NYX --- ---
    MOTASH: Jak moc dulezita je tam presna poloha?
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    a neslo by nahravat time lapse pictures? tzn nastavit si interval a tipat obrazky, z cehoz pujde v pohode, pokud by byla potreba, udelat video, ale zaroven mas moznost ukladat si gps v jpeg exifu.
    GOZER1
    GOZER1 --- ---
    MOTASH: Tohle bude chtít nějaký řešení na míru. Podle mě neni kam do videa zapisovat souřadnice, leda je vypalovat do obrazu, což ti bude k ničemu. Nejsnadnější by bylo logovat souřadnice např. po vteřinách do texťáku (např. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mendhak.gpslogger&hl=cs) a pak si to v nějakým softwaru spojit s tou a tou vteřinou z videa. Mrkni na tohle:
    RC Logger Viewer 1.5 Introduction.
    https://www.youtube.com/watch?v=Ge9uSN1nfsU
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam