• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JOSEFDRUHYDvouveličinový vesmír, co mu vytknout
    LUBOB
    LUBOB --- ---
    JOSEFDRUHY: jeste abych to upresnil:


    Není tedy "nutné" , aby "G" měla rozměr m^3 / kg . sec^2. Bude-li "M" něco jiného, bude i "G" něco jiného.


    s tim souhlasim. ale v okamziku kdy [c]=m/s & [t]=s, pak [G]=m/s^2. pak je na miste se ptat, jak bude vypadat gravitacni sila, ve ktere G figuruje jako proporcionali konstanta.

    JOSEFDRUHY
    JOSEFDRUHY --- ---
    LUBOB: 1 = G . M /v2 . x ....., kdyby uměl Vesmír mluvit ( v personifikačním nadneseném smyslu ), pak by se zlobil, že mu právě fyzikové "vnucují" písmenko "m" ač on ho nemá a má pouze "vlnobalíčky" z dimenzí "x" a "t" a tedy by řekl : páni fyzikové dosaďte mi do toho vzorečku Newtona néééé "m" ,ale vlnobalíček z "x" a "t" representující H M O T N O S T. To vy lidé jste si vymysleli "m" a já Vesmír si vymyslel "vzoreček z "x" a "t".
    LUBOB
    LUBOB --- ---
    JOSEFDRUHY: dobre, to je formalne v poradku. pak se ale ptam, jake rozmery pouzivate.
    & dalsi vec, pokud pouzivate uplne jiny system rozmeru & jednotek, pak ciselna shoda je absolutne bezpredmetna.
    nicmene, I v jinem sytemu rozmeru musi byt zachovana rozmerova konzistence.
    takze ve vztahu G=c.H musite uvest nejen rozmery tech velicin, ale i jednotky & prislusna cisla.

    & uz se vam to zacina sypat pod rukama.

    LUBOB
    LUBOB --- ---
    číselně platí, ovšem nesmíte si tam dodávat "svoje" čísla pro Hubbleovu konstantu, ale moje


    ja vidim, ze to ciselne neplati. lisi se to cca o jeden rad. takze vase stari vesmiru je o rad jine nez stari fyziku? pak je ale na miste se opet ptat, odkud jste to svoje stari vesmiru vzal.

    JOSEFDRUHY
    JOSEFDRUHY --- ---
    LUBOB: citace : volba jednotek lidmi muze pouze ovlivnit ciselnou hodnotu veliciny, nikdy ale rozmer. z cehoz jednoznacne plyne, ze dany vztah je fyzikalne nesmyslny.
    reakce : Jistě. Rozměr ovlivnit nemůže. ( Pokud ....!!!!! ) Když vyjdete z platné Newtonské teorie ( nerelativistické ), tj. že 1 = G . M / c2 . x ..., tak G je závislé na rozměrech ostatních veličin. Kdyby ostatní veličiny měli "bumbarakurumbum" rozměr, pak by "G" to muselo (!) kopírovat. ! Jenže, jak víte, já "vytvářím" dvouveličinový vesmír a tedy i to "M" vytvářím z dvou veličin ( z jejich dimenzí ) a tak bych měl provést a provádím to, "substituci" písmenka "M" do dvouznaků, tj. "vzoreček" pro "M" z "x" a "t". Když to udělám, pak "G" má jiný rozměr, než ten soudobý. "G" je závislé na základních veličinách. Na těch web-stránkách nabídnutých je o tom popis. Není tedy "nutné" , aby "G" měla rozměr m^3 / kg . sec^2. Bude-li "M" něco jiného, bude i "G" něco jiného.
    LUBOB
    LUBOB --- ---
    JOSEFDRUHY: jak si ji dopocitam, kdyz tam nefiguruje?


    pokud to rozmerove nesedi, pak je jen jedine vysvtleni : je to spatne. zadne jine neexistuje.

    LUBOB
    LUBOB --- ---
    JOSEFDRUHY: no dobre, tak spatne premyslim. muzete to tedy prozradit?
    JOSEFDRUHY
    JOSEFDRUHY --- ---
    LUBOB: citace : v rovnici G = c . H nikde velikost vesmiru nefiguruje.
    reakce : tu si dopočítáte.
    citace : navic neplati ani ciselne ani rozmerove.
    reakce : číselně platí, ovšem nesmíte si tam dodávat "svoje" čísla pro Hubbleovu konstantu, ale moje ; moje stáří vesmíru je jiné než fyziků, to vidíte z té rovnice G = c . H ( G-známo, c-známo, H-dopočítáte. Pak dopočítáte i vzdálenost na konec vesmíru. ) Rozměrově to nesedí, ano, vysvětlení je na těch web-stránkách. Přidám k tomu další web-stránky.

    poznámka : Mnoho let tomu nazad co jsem to zpracovával, zpaměti mi to už nejde a tak překlepy se nevylučují.
    LUBOB
    LUBOB --- ---
    JOSEFDRUHY: neni nic jednodussiho nez ukazat, pro ktere zvolene jednotky to bude platit. vyberte si sam jake jednotky jen chcete & ukazte, jak se tim odstrani ta "radova posunuti".
    jsem zvedav, za jak dlouho vam dojde, ze je to uplne bez sance. delka zustane delkou, at uz ji pomerujete metrem, palcem, loktem, sahem, svetelnym rokem, na co si jen vzpomenete.
    LUBOB
    LUBOB --- ---
    JOSEFDRUHY: mne to nekdy pripada jak ve spatnem snu :-)
    zkusim to jeste jednou : muzete uz konecne prozradit, odkud to cislo pro xHV prislo?

    mluvime stejnym jazykem aspon do te miry, ze cislo je cislo & znacka je znacka?

    LUBOB
    LUBOB --- ---
    JOSEFDRUHY: ja bohuzel myslim tak, ze rovnice by mela byt rozmerove konzistentni & ze by se do ni namely zavadet "bulharske konstanty", aby to melo zdani platnosti.
    tu spatnou fyziku, kterou v tom mate, nicim neokecate. JOSEFDRUHY:
    LUBOB
    LUBOB --- ---
    JOSEFDRUHY:
    z jednoduché rovnice G = c . H ( G-gravitační konstanta ; c-rychlost světla ; H-Hubbleova konstanta čili stáří vesmíru jako 1/H ) Ta rovnice ještě potřebuje jeden bezrozměrný činitel ( zde neuveden ) k nápravě dvou řádů, což je způsobeno z náhodnosti volby jednotek lidmi.

    v rovnici G = c . H nikde velikost vesmiru nefiguruje. navic neplati ani ciselne ani rozmerove:
    G=6.67384*10^-11 m^3/kg/s
    c . H = 299782458 m/s * 2.3*10-18 s-1 = 6.8958*10-10 m/s2

    volba jednotek lidmi muze pouze ovlivnit ciselnou hodnotu veliciny, nikdy ale rozmer. z cehoz jednoznacne plyne, ze dany vztah je fyzikalne nesmyslny.

    jeste jednou :
    [G]=L3M-1T-1
    [c.H]=LT-2
    (L ... delka, M ... hmotnost, T ... cas)

    DOKIS
    DOKIS --- ---
    JOSEFDRUHY: Otazka vsak nezni "Kde se vzala znacka XHV?", ale "Kde se vzala hodnota XHV?"
    JOSEFDRUHY
    JOSEFDRUHY --- ---
    DOKIS: no, už myslíte správným směrem. ( na rozdíl od LUBOBa ). Chtěl jsem na těch web-odkazech ukázat, že kdyby lidé použili jinou volbu "jednotek" pro čas a délku, že by se odstranila řádová posunití z předvedených rovnic, co jsem je ukázal na http://www.hypothesis-of-universe.com/docs/ab/ab_001.doc
    JOSEFDRUHY
    JOSEFDRUHY --- ---
    LUBOB: citace : takze to nasvedcuje tomu, ze autor vzal rychlost svetla, z ni vypocital xHV & pak vitezne prohlasil, ze kdyz vydeli tuhle vzdalenost starim vesmiru, tak dostane rychlost svetla.
    reakce : nesmysl, málo přemýšlíte.
    JOSEFDRUHY
    JOSEFDRUHY --- ---
    LUBOB: xHV = 1,3471999 . 10^26 m = Rv To proto, že Rv je značka, kterou užívá svět a xHV značka-symbol, který užívám já.
    DOKIS
    DOKIS --- ---
    JOSEFDRUHY: Aha, cili nejde o nejakou realnou fyzikalni zavislost, ale o to, ze lide jsou s meritky zhruba uprostred, jen to netrfili presne. Tak?
    JOSEFDRUHY
    JOSEFDRUHY --- ---
    LUBOB: není možné !
    JOSEFDRUHY
    JOSEFDRUHY --- ---
    LUBOB: omlouvám se : ano Vy jste byl jako NYXák jediný který se o to zajímal.
    JOSEFDRUHY
    JOSEFDRUHY --- ---
    JOSEFDRUHY: xHV .... index HV jsem zavedl už v r. 1984 a znamená Hranice Vesmíru, čili HV je "H"ranice "V"esmíru

    a index VV znamená "V"ěk "V"esmíru.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam