• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JOSEFDRUHYDvouveličinový vesmír, co mu vytknout
    JOSEFDRUHY
    JOSEFDRUHY --- ---
    LUBOB:
    nechte to konovi, ten ma vetsi hlavu. a hleďme…celé 3-4 měsíce jste do mě hustil, že tárám bludy, že nemám pravdu a sám jste to koňovi nenechal, a nyní mě to budete skoro nařizovat…

    ten paradox je pouze zdanlivy. No néééé…to říkáte po 3 měsících urputného tvrzení že já blábolím nesmysly ?? je to paradox, Všiml jste si někdy, že já slovo „paradox“ téměř neužíval ??? že já v podstatě nemluvil o paradoxu ale o realitě té, že po návratu bude Rakeťan stejně starý jako Pozemšťan a že důvodem není nějaký “““paradox“““, ale pootáčení soustav ? všiml jste si toho ? tak proč mi tu dnes máváte kolem huby nějakým paradoxem. Pro mě to nebyl nikdy paradox, to pootáčení soustav !!!! protoze podle STR by meli byt stejne stari no néééé, já snad sním ? anebo mě šálí zrak…!!!!….; celé 4 měsíce Vám tu tvrdím, že oba bratři budou stejně staří, po setkání, za což jste mě stále plival, a Vy mi totéž řeknete dnes ?, to je dalším potvrzením Vaší farizejskosti a nekorektnosti !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Jak můžou bejt oba stejně staří – podle Vás -!, tj. podle STR když směrem „tam“ Rakeťan mládne respektive stárne pomaleji a totéž při návratu tj. také stárne pomaleji ikdyž brzdí – to tvrdíte Vy ! , už 3 měsíce !!!! a…a najednou jste otočil, že STR žíká, že oba budou stejně staří…. Neuvěřitelné..No Vy jste ale ******* (ja vidim jak tvoje hodinky bezi pomaleji, ty vidis jak moje hodinky bezi pomaleji), takže při návratu Rakeťana on tvrdí, že Pozemšťan je mladší, a Pozemšťan tvrdí, že Rakeťan je mladší…no to je paráda, že ? ale ve skutecnosti nejsou. no, to je paráda…, """"ve skutečnosti"""", to může říci jen naprosto nekorektní člověk :„ve skutečnosti“ …?… co to je ? Najednou tu tvrdíte, že „ve skutečnosti“ hodinky i Pozemšťana i hodinky Rakeťana se nezpomalily a oboje jdou „ve skutečnosti“ stejně. To je neuvěřitelná drzost mi to tvrdit po 3 měsících obrovksého boje o takový názor. - - Zeptám se ( Vás matematického genia co brilantně ovládá WOLFRAM ) : Kosmologové zjistili, že první galaxie vznikaly už po 800 milionech let po Třesku. Kdyby z takové galaxie, mladé, z nějaké planety tehdejší vyletěla „fotonová raketa“ k nám, k Zemi ( čas by na ní, na foton-raketě běžel původním tempem jako u emitenta ... běžel anebo ne ? ) a doletěla by za 12,9 miliard let k nám na Zem, co by pak takový Rakeťan-galaktijský pozoroval ?, jak by byla Zem stará ? pro něho ? a "pro vesmír?" taky 800 milionů let ?, anebo 13,7 miliard let ? On letěl téměř rychlostí světla …; anebo letěla Zem k němu skororychlostí světla ? ; stárl On na foton-raketě ? ano ?, co pozoroval on na sobě, jaké stárnutí ? a co v okolí pozoroval ? jaké "mládnutí ?". Země se k němu přibližovala rychlostí světla a tak „nestárla“ …že ?, a při brždění by dokonce Zem mládla ještě víc…podle Vás !!!! Báááječné, že ? Proč to nenecháte sám koňovi ????? Já ne !, já mám návrh pro vědce, že důvodem LT a relativity je pootáčení soustav. ((( bohužel žádný matematik mi nepomohl s napsáním matematického předvedení !!!! ))) Byla by korektnější vstřícnost a bádání „co“ je na takovém návrhu dobře a co špatně a proč.... cili v tomto skutecnost neodpovida teorii. já snad bdím či sním…; kdybych já něco takového řekl „proti“ vědcům a celé soudobé vědě, tak by mě ukamenovali….což už skoro ti „Petráskové, Hálové“ ( a Vám podobní ) v letech 2005 až 2007 udělali ! jenze trik je v tom, trik ??…říkáte…trik ? Já triky neříkám (!), já navrhuji pootáčení soustav (!) a stačí mi na takové zjištění zdravý rozum a obyčejná matematika ….na rozdíl od Vaší supervědecké hlavy nabité matematikou ze na tuhle situaci nelze aplikovat STR (nejedna se inercialni soustavy). …aplikovat ? říkáte ???, a na co se podle Vás STR aplikuje ???? ...?Jste neskutečně podlý nekorektní a farizejský člověk. jakmile se pouzije OTR, je vse v poradku. “co“ vše ???, co „vše“ je vpořádku ???, to pootáčení soustav je vpořádku ???????? Ano, to !! Vpořádku je to, že zrychlením tělesa dilatace narůstá ( narůstá pootáčení po křivé trajektorii - geodetice ) a měří se ta dilatace při „stop-stavu“ pohybu zrychleného, dtto, že při brždění tělesa dilatace ( "na" testovacím tělese očima "klidového pozorovatele" ) naopak klesá, vrací se do původního tempa plynutí času OTR rika, ze budou ruzne stari, coz je v souladu se skutecnosti. OTR aby mohla říci že dva objekty budou mít různé tempo plynutí času, musí se nacházet v různých gravitačních potenciálových hladinách, tedy musí jejich pohyb být "v jiném pootočení trajektorie pohybu" jiná geodetika, jiné zakřivení...pak lze vystopovat dilataci...je jejím důvodem pootáčení soustav. OTR říká, že při pohybu nerovnoměrném působí síly ( např. gravitace ) a ty „vyrobí“ zakřivení časoprostoru a …a o to jde : pak se těleso pohybuje po geodetice a to je to pootáčení soustav !!!!!!

    mion skutecne doleti az k zemskemu povrchu, protože protože má pootočenou soustavu !!!! vůči soustavě „laboratorního mionu“ …. jeho cas skutecne bezi pomaleji. jeho čas skutečně je dilatovaný jakožto ´natočený´ interval času : jevící se „prodlouženě“ v soustavě pozorovatele bez teto skutecnosti bez této skutečnosti pootočení soustavy miona vůči pozorovateli …. by mion zanikl jiz 660 metru od mista sveho vzniku, nikdy by se k zemi nedostal.

    LUBOB
    LUBOB --- ---
    meteorit pri dopadu na zem bude mit stari 4.5 miliardy let + doba po kterou meteorit brzdil pred dopadem (zmereno na jeho hodinach)

    zeme pri dopadu meteoritu bude mit stari 4.5 miliardy let + doba po kterou meteorit brzdil pred dopadem (zmereno na pozemskych hodinach)


    nikdo neomladnul, to akorat vy halucinujete :-)

    LUBOB
    LUBOB --- ---
    JOSEFDRUHY:
    Když na Zem spadne meteorit, který je stejně starý jako celá sluneční soustava tj. 4,5 miliardy let a při doletu meteorit "brzdí", tak podle Vás pozorovatel na meteoritu vidí před bržděním, že Zem je stará 4,5 miliardy let, a těsně před dopadem ( po pohybu brzdném ) tomu meteoritovi Země - podle Vás - omládla...Meteorit-Pavel tvrdí, ( při dopadu ), že Zem-Petr má 2.2 miliardy let své stáří, a Pozemšťan-Petr tvrdí, že meteorit-Pavel má stáří 2.2 miliardy let... to je Vaše doktrína že dilatace času zpomalení tempa plynutí času ( pro raketu a Rakeťana ) platí i při brždění tělesa...


    ne, neni! je to vas vymysl, ja bych takovou hovadinu z huby nevypustil.
    takze jeste jednou : prestante mi vkladat do ust vase nehorazne pitominy, vynechte me z toho. piste si tu co chcete, ale neprisuzujte to mne. ja to mam v hlave v poradku.

    LUBOB
    LUBOB --- ---
    JOSEFDRUHY: nechte to konovi, ten ma vetsi hlavu.


    ten paradox je pouze zdanlivy. je to paradox, protoze podle STR by meli byt stejne stari (ja vidim jak tvoje hodinky bezi pomaleji, ty vidis jak moje hodinky bezi pomaleji), ale ve skutecnosti nejsou. cili v tomto skutecnost neodpovida teorii. jenze trik je v tom, ze na tuhle situaci nelze aplikovat STR (nejedna se inercialni soustavy). jakmile se pouzije OTR, je vse v poradku. OTR rika, ze budou ruzne stari, coz je v souladu se skutecnosti.


    mion skutecne doleti az k zemskemu povrchu, protoze jeho cas skutecne bezi pomaleji. bez teto skutecnosti by mion zanikl jiz 660 metru od mista sveho vzniku, nikdy by se k zemi nedostal.

    JOSEFDRUHY
    JOSEFDRUHY --- ---
    LUBOB: Citace :"
    Toto se neděje „v reálu“, ale p o z o r u j e to pozorovatel na testovacím tělese

    ne! jednak i pri brzdeni nadale dochazi k dilataci casu (rozdil mezi casem na zemi & casem na rakete se porad zvetsuje, at raketa zrychluje nebo brzdi).

    Reakce : ajapažene ?!! Tuto větu, co jste řekl, tak ta nectí STR o inerciálních soustavách, tedy nectí výrok Petráska ( nejen jeho výrok ), že je důležité stanovit "z jaké soustavy" se na věc díváme !!! Vaše věta, zde výše, neobsahuje to "kdo" tu je pozorovatel v pohybu a kdo v klidu, zda se pohybuje Země k Rakeťanovi...; Pozemšťan, podle Vás, nutně musí mládnout - očima Rakeťana - když Země směrem k němu stojícímu brzdí....
    -
    Když na Zem spadne meteorit, který je stejně starý jako celá sluneční soustava tj. 4,5 miliardy let a při doletu meteorit "brzdí", tak podle Vás pozorovatel na meteoritu vidí před bržděním, že Zem je stará 4,5 miliardy let, a těsně před dopadem ( po pohybu brzdném ) tomu meteoritovi Země - podle Vás - omládla...Meteorit-Pavel tvrdí, ( při dopadu ), že Zem-Petr má 2.2 miliardy let své stáří, a Pozemšťan-Petr tvrdí, že meteorit-Pavel má stáří 2.2 miliardy let... to je Vaše doktrína že dilatace času zpomalení tempa plynutí času ( pro raketu a Rakeťana ) platí i při brždění tělesa...
    JOSEFDRUHY
    JOSEFDRUHY --- ---
    LUBOB: Lubobe, lžete.
    Citace :"ne. to jsou zase jen vase vymysly, ja bych takovou blbost z huby nevypustil. nekolikrat jsem tu jasne napsal, ze pavel (raketan), kdyz se vrati opet na Zem, tak vidi, ze petr (pozemstan) je starsi (nez pavel). "
    Reakce : Rakeťan když doletí na "konec" svého vzdalování se, je mladší !!!! než Pozemšťan, což tvrdí Pozemšťan ze své soustavy !!!, protože to tak vypozoroval dle STR, že Rakeťan je starý 50 let a Pozemšťan je starý 100 let a ...a než se otočí ten Rakeťan ( 50 let starý ) k cestě zpět, tak nyní bude on-Rakeťan tím pozorovatelem, on bude tou inerciální soustavou ( protože to tvrdí věda fyzikální, že inerciální soustavy jsou zaměnitelné ( tvrdíte to i Vy ), a bude pozorovat jak se přibližuje Zem-Pozemšťan při jeho brzdném návratu. No a tu právě přijde ten Váš paradox, že těleso-Země ( Pozemšťan 100 let starý ), které se přibližuje rychlostí téměř světla k Rakeťanovi ( 50 let starému), Rakeťan je nyní pozorovatelem v inerciální soustavě, že na Zemi mládne Pozemšťan ; v maximu 100 let starý Pozemšťan se najednou stává vůči Rakeťanovi mladší a mladší, dle STR ... i při pohybu brzdném. ) Očima Rakeťana, který "stojí" se svou soustavou, letí Země k němu, relativisticky, že při brždění opět stále mládne Pozemšťan podle Vás, LUBOBe ), tj. mění své stáří ze 100 let věku na 50 let věku při doletu Rakeťana . Budou oba stejně staří...po doletu ???!!! Zopakuji výrok Petráska ( s kterým se zřejmě ztotožňujete ) :Paradox dvojčat není to, že jedno stárne pomaleji, ale právě to, že je možno tuto situaci obrátit a můžeme to brát tak, že může kterékoli stárnou pomaleji podle toho, z jaké soustavy se na to díváme!!! Anebo to vidíte jinak ???
    LUBOB
    LUBOB --- ---
    JOSEFDRUHY: A že když přistane ta raketa s Velitelem-Pavlem, tak se velitel -100 let starý - diví, že brácha Petr má jen 50 let na Zemi a….a ..A brácha Pozemšťan-Petr -100 let starý - se diví a diví, že brácha Rakeťan má jen 50 let…oba na sebe čumí, že ten druhý je mladší…( podle LUBOBa a jeho interpretace !! )..,


    ne. to jsou zase jen vase vymysly, ja bych takovou blbost z huby nevypustil. nekolikrat jsem tu jasne napsal, ze pavel (raketan), kdyz se vrati opet na Zem, tak vidi, ze petr (pozemstan) je starsi (nez pavel). petr zase vidi, ze pavel (raketan) je mladsi (nez petr).
    oba tedy vidi to same. protoze takova je realita veci.


    Toto se neděje „v reálu“, ale p o z o r u j e to pozorovatel na testovacím tělese

    ne! jednak i pri brzdeni nadale dochazi k dilataci casu (rozdil mezi casem na zemi & casem na rakete se porad zvetsuje, at raketa zrychluje nebo brzdi).
    & druhak, k dilataci casu dochazi v realu. neni to jen nejaky 'pozorovany' artefakt. dukazem je mion, ktery misto 660m uleti drahu 10km. to ze se nachazi v miste detektoru (umistenem 10km od mista vzniku mionu) je zatracene realne.


    byl bych vam moc vdecny, kdybyste me ze svych uvah vynechal. nejste schopen spravne porozumet vykladu, interpretujete si to po svem (=blbe), coz zpusobuji vase znacne omezene znalosti z fyziky & matiky.

    takze az zas budete priste chtit napsat neco treskuteho, me z toho laskave vynechte. jo?

    JOSEFDRUHY
    JOSEFDRUHY --- ---
    Petrásek a jeho výklad „paradoxu dvojčat“ z roku 2005

    M. P.: Nechci se už zabývat všemi detaily, ale dotknu se jen toho nejpodstatnějšího. Nemohu se zdržet poznámky, že vaše interpretace paradoxu dvojčat je opravdu úsměvná. Slušelo by se tedy, pane Muladi, problém před jeho odsouzením alespoň přečíst, ne-li nastudovat. Paradox dvojčat není to, že jedno stárne pomaleji, ale právě to, že je možno tuto situaci obrátit a můžeme to brát tak, že může kterékoli stárnou pomaleji podle toho, z jaké soustavy se na to díváme!!! Paradox dvojčat je problém speciální teorie relativity a o paradox rázem přijdeme použitím obecné relativity a pojmu neinerciálních sil! Vždyť tohle se vysvětluje už na gymnáziu! Paradox dvojčat je vysvětlen pomocí principu, který říká „všechny INERCIÁLNÍ systémy jsou si rovny“. Jenže systém vzdalujícího se dvojčete v raketě není inerciální, to dvojče podstupuje zrychlený a zpomalený pohyb a působí na něj neinerciální síly, které je možné od inerciálních perfektně odlišit!!! Je to jeden z velkých úspěchů obecné relativity a není jediný.

    ……………

    Petrásek a jeho, v něčem správný a v něčem ne, výklad „paradoxu dvojčat“ z roku 2005 okomentuji :

    M. P.: Nechci se už zabývat všemi detaily, ale dotknu se jen toho nejpodstatnějšího. Nemohu se zdržet poznámky, že vaše interpretace paradoxu dvojčat je opravdu úsměvná. Slušelo by se tedy, pane Muladi, problém před jeho odsouzením alespoň přečíst, ne-li nastudovat. Paradox dvojčat není to, že jedno stárne pomaleji, ale právě to, že je možno tuto situaci obrátit a můžeme to brát tak, že může kterékoli z dvojčat stárnout pomaleji podle toho, z jaké soustavy se na to díváme!!! Výborně. Petrásek dokonce použil tři vykřičníky. Měl totiž na mysli i to, že když se jedno dvojče, Petr, coby původní základní pozorovatel, p o z o r o v a t e l té rakety, se ( myšlenkově ) přesuneme ze soustavy „své první základní“ pasované do klidu, do soustavy rakety ( na pozici Pavla-velitele ), a staneme se nyní v raketě, v klidu (!), základním pozorovatelem „všeho“, a Země bude pro něho, Pavla, v pohybu, že bude, coby velitel rakety on-Pavel, pak pozorovat jak dvojče na Zemi Petr stárne pomaleji a pomaleji,…;To měl Petrásek na mysli, když říkal, že záleží (!) pro zjištění dilatace času „z jaké soustavy“ pozorujeme jiný pohybující se předmět ; měl na mysli, že na sobě dilataci nepozorujeme ať jsme pozorovatelem na Zemi anebo na raketě…a pozorujeme jí jen na tom druhém. ( Proč ? toť otázka do pranice ).
    A měl tím na myli, Petrásek, ( podle interpretace LUBOBa), že když pak velitel-Pavel brzdí při návratu na Zem, a pozoruje on-velitel Petra na Zemi, že i při brždění (!) !!! rakety Petr na Zemi stále stárne stále pomaleji a pomaleji,… a pomaleji.. i když raketa brzdí. A že když přistane ta raketa s Velitelem-Pavlem, tak se velitel -100 let starý - diví, že brácha Petr má jen 50 let na Zemi a….a ..A brácha Pozemšťan-Petr -100 let starý - se diví a diví, že brácha Rakeťan má jen 50 let…oba na sebe čumí, že ten druhý je mladší…( podle LUBOBa a jeho interpretace !! ).., každý z nich „to“ vidí jinak „po svém“…. Pozemšťan „ze své situace-soustavy“ vidí Rakeťana mladšího a Rakeťan „ze své situace-soustavy“ to vidí opačně Pozemšťana mladšího a…a začne válka. Začnou se hádat kdo z nich má pravdu…přitom prýýýý hodiny šly stejným tempem i na Zemi i v raketě… To je ale bordel, co ??…Petrásku !!! Jestlipak už víš dnes „jak to je?“
    Paradox dvojčat je problém speciální teorie relativity a o paradox rázem přijdeme použitím obecné relativity ????a pojmu neinerciálních sil! Vždyť tohle se vysvětluje už na gymnáziu! Paradox dvojčat je vysvětlen pomocí principu, který říká „všechny INERCIÁLNÍ systémy jsou si rovny“. No, nekup to …., že ? No nekup vysvětlení, že paradox vymizí když „na vysvětlení“ použijeme OTR.
    Inerciální soustavy jsou ty, které se vesmírem pohybují a to rovnoměrným pohybem ; neinerciální se pohybují zrychleným nebo zpomaleným pohybem. Inerciálnost sama o sobě nevysvětluje „paradox“, Petrásku, jak to píšeš. - - Každé těleso ve vesmíru se pohybuje buď rovnoměrným pohybem nebo nerovnoměrným pohybem a onenPrincip relativity je v tom, že relativistický jev ( dilataci času, kontrakci délky, a nárůst hmotnosti ) nepozorujeme na sobě, ale na cizím předmětu a to tak, že sebe ztotožníme se zvolenou soustavou a tu pasujeme do klidu….a pak v ní p o z o r u j e m e nejen pohyb jiných těles ( rovnoměrný či zrychlený ), ale i ty relativistické efekty. Totéž pozoruje každé těleso ve vesmíru když ono „sebe označí za základní soustavu v klidu“ a p o z o r u j e jiná tělesa. Např. Pozemšťan bude pozorovat u jiných těles, tři relativistické efekty, tj. dilataci času, kontrakci délky a nárůst relativistické hmotnosti, ale nebudou totéž pozorovat „na sobě ony pozorované předměty“, pozorované Pozemšťanem.
    Věnujme se nyní dilataci času. Pozemšťan pozoruje raketu, tedy soustavu S´ s raketou spojenou, tj. soustavu „vlastní raketě – S´ “ . ( soustava „vlastní“ raketě S´ „plave“ v soustavě „základní“ S ). Soustavu „základní – S“, tj. soustavu o třech dimenzích délkových, nazvaných „osami“ x, y, z, umíme pasovat do klidu „volbou klidu“ i když víme, že ta soustava „S“ se vesmírem pohybuje, stále ( v každém místě kam se zvolená „S“ ve vesmíru přesune, je stále „v klidu“ pro s ní ztotožněného pozorovatele ). Podobně to děláme i s časem : Pasujeme „jisté tempo plynutí času“ ( které tu na Zemi máme, a nevíme „jak“ je toto tempo velké, a jak ho pozorujeme sami na sobě ) „do klidu“ tak, že zvolíme „na hodinách“ „časový počátek“ a od něj “““vnímáme“““, že se „v čase“ posouváme i my-těleso-soustava i testovací tělo ; čili od „zvoleného časového počátku“ (z)měříme (!) časové intervaly na „domácím tempu plynutí času“ i intervaly časové na testovacích tělesech. Pak porovnáváme. (( Ovšem pravý, fyzikální správný „princip“ relativity pak bude – podle mě – jiný než ten, co ho tvrdí soudobá fyzika : relativistické efekty ( všechny tři ) jsou důsledkem pootáčení soustavy „vlastní“ testovacího tělesa ( vnořené do základní soustavy, tj. zvolené soustavy pro pozorování jevů ) vůči soustavě pozorovatele „v klidu“. )) Soudobá fyzika ví a nepopírá, že „sami na sobě“ dilataci nepozorujeme, ani my, ani Rakeťan ani jiné těleso ; dilataci pozorujeme pouze „z povzdálí“, že ona „na raketě je“ ač „tam“ ( na ní ) není…, my to jen P O Z O R U J E M E. …; A…a co to je „pozorovat“ ???? To je dostávat informace a ty vyhodnocovat dle…dle něčeho. Informace o tělesech ve vesmíru dostáváme předevěím pomocí fotonů-záření. Z tělesa „relativistického“, tj. tělesa pootočeného, jehož soustava je pootočená, foton emitovaný nese sebou „stav natočení“ tělesa, tedy nese sebou i „fyzikální stavy“ natočené – tj. informace posunuté – pootočené – degradované – deformované atd.…, foton po cestě k pozorovateli pozemskému už sou „vlastní“ soustavu nepootáčí ( letí totiž céééčkem ) a tak dostaneme věrohodný stav emitenta…., tedy stav pootočený, který dešifrujeme ( pomocí „vynálezu“ : rudého posunu čar ve spektru ) jako „dilataci“ nebo „kontrakci“ nebo „navýšení hmotnosti“.
    Pozemšťan pozoruje !!!!, opakuji : pouze p o z o r u j e dilataci času, tj. jiné tempo plynutí času. Co to je „tempo času“ ? Jiné tempo plynutí času znamená, že porovnáváme jiné intervaly času na vzdálené se pohybující soustavě ( jiný časový úsek ) než ty intervaly, které máme doma ve své soustavě „v klidu“. Za časový úsek U, např. U = 100 etalonových intervalů „pozemských“ zde na Zemi „naměříme“ tedy napozorujeme ( v našich měřících přístrojích, nikoliv v reálu ) na raketě časový úsek U´ = 85 etalonových intervalů „raketových“. U = U´. Doba = časový úsek je „tam“ i „tady“ stejná, ale intervaly jsou různé. Z čehož usoudíme tu dilataci, tj. „zpomalení tempa času“ na raketě. Časový interval „je“ na raketě delší než na Zemi ; tedy není, ale my to tak “““jen“““ pozorujeme ; v reálu na raketě žádná dilatace = zpomalení plynutí času nenastala, žádné prodloužení časového intervalu nenastalo…to jen „pozorujeme“, respektive si to zjistíme výpočtem podle LT známe-li rychlost tělesa
    Jenže systém vzdalujícího se dvojčete v raketě není inerciální, to dvojče podstupuje zrychlený a zpomalený pohyb Ano, pohyb zrychlený „vyrábí“ nárůst dilatace času. Pak měříme - v tomto pohybu zrychleném - „stop-stav“ ( v libovolném místě pohybu tělesa testovacího ), a při tomto „stop-stavu“ ( což je rovnoměrný pohyb nezrychlený ) si přečteme – vypočítáme pomocí LT velikost dilatace. Takže podle mě dilatace narůstá (!) ( prodlužuje se časový interval = zpomaluje se plynutí času, při pohybu zrychleném, a „měříme“ ho ve „stop-stavech“ pomocí dosazení rychlosti „v“ tělesa do LT. A protože ( podle mě ) je fyzikálním důsledkem zrychlování pohybu tělesa geometrické pootáčení soustav, ( souvisí to s křivostí časoprostoru ), tak při pohybu brzdném by mělo dojít k opačnému efektu, tj. pootáčení je opačné a tedy i dilatace času. Znamená to, že původní prodlužování časového intervalu při zrychlování se mění na postupné zkracování onoho nataženého intervalu, tak jak se zvyšuje brždění tj. natažený interval se postupně ( při pohybu brzdném ) zmenšuje a vrací se do původní „etalonové“ velikosti při dobrždění a dosednutí rakety do „základní“ soustavy. Toto se neděje „v reálu“, ale p o z o r u j e to pozorovatel na testovacím tělese. a působí na něj neinerciální síly, které je možné od inerciálních perfektně odlišit!!! Je to jeden z velkých úspěchů obecné relativity a není jediný.


    GRENDAL
    GRENDAL --- ---
    JOSEFDRUHY: a to že ty GPS družice nemají kruhovou dráhu a ze tudíž zpomalují a zrychlují, to vám poněkud uniká...
    JOSEFDRUHY
    JOSEFDRUHY --- ---
    _BENNY: Vy stále neumíte číst ! já neřekl že dilatace neexistuje, já řekl, že je založena na pootáčení soustav !!! ( pozorovatele v soustavě "v kludu" a družice v soustavě "v pohybu" ) a to není rozhodně vyloučeno. Navíc tu pozorujeme dilataci vunikem "pouze" rozdílem dvou gravitačních potenciálových hladinách, což není stejné jakožto pohyb "brzdný" či "zrychlený" ... oč tu běží.

    A co se týče dalších experimentů potvrzených !!!, tak bezpochyby potvrzeny byly !!!, ale opět není prokázáno, že nemůže být důvodem "dilatace" ono pootáčení soustav.
    Benny, tak se vzpamatujte a lépe vnímejte psaný text. Pokud toho konečně, po mnoha měsících docílíte, pak možná podáte (konečně) lepší pořádný protiargument než dosud.
    JN
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    JOSEFDRUHY: vam ten "experiment" s fungujici GPS, ktera je na dilataci casu postavena, nestacil?
    JOSEFDRUHY
    JOSEFDRUHY --- ---
    Už celý týden pátrám po internetu po rigorózních důkazech ditalace času, tedy po důkazech, že čas dilatuje i při pohybu brzdném ( nemám na mysli pseudodůkazy v podobě "zmanipulované" matematiky Lorentzových transformací k úkazu "náááárůstu" dilatace postavených ) ale pravé experimenty !!. Veškeré pravé poctivé experimenty ( reálně uskutečněné, či vypozorované v přírodě ši vesmíru ), které jsem našel popisují "dilataci" při-po pohybu (ne)zrychleném. ... tj. jednou při pphybu zrychleném jednou jen při pohybu rovnoměrném...; Ano, je tu spoustu "důkazů" k tomu, že dilatace času "existuje", že byla experimentálně prokázána, naměřena...ano, byla, i já tomu věřím, ale...ale...ale !
    a) byla prokázána ta dilatace, ano, ovšem nikoliv "po - při pohybu tělesa v situaci zmomalování, brždění" (( pokud i při brždění tělesa, pak jen teoreticky výpočtem k tomu navrženým )) a
    b) nebyla prokázána dilatace času jakožto pootáčení soustav..., proto že nebyla v tomto směru ta dilatace vůůůbec zkoumána...proč ?
    c) byla prokázána po pozybu tělesa pohybem rovnoměrným ale při průletu různými gravitačními potenciály...což není "důkazem" že se jedná o dilataci z důvodů brždění či pootáčení soustav...
    d) a především už konečně nebyla dilatace pořádně definována : "co to je ta dilatace, a čeho ?", tj. zda "dilatuje čas" ? ?, zda dilatuje interval času" ? ?, zda dilatují "hodony" ( libovolný mechanizmus odpočítávající chod a plynutí času ) umístěné v raketě ? ?, zda dilatuje tempo plynutí času ? ?, zda dilatuje "doba", po kterou se pozoruje nějaký fyzikální děj ? ?...; dokonce není jasné zda dilataci "t" pozoruje "Rakeťan" na svých hodinkách když si letí vesmírem libovolnou rovnoměrnou rychlostí ? ?, či dilataci tomu Rakeťanovi pozoruje pozemský pozorovatel ? ? aniř by jí sám pozoroval Rakeťan, zda Pozemšťan pozoruje tu dilataci tj. zda dostává z pohybujícího se tělesa o tom informace ? zda dilatace běží na raketě a "pozorují" to jen raketové hodiny a pozemské hodiny tu dilataci nepozorují ? a kdo oznámí púozorovateli na Zemi že v raketě dilatují hodiny ? či čas, či interval času ?
    e) ...dokonce je podivné že dilataci lze demonstrovat na příkladech jako je perón nádraží a u perónu je kolej na nížb se pohybuje vlak, ovšem nikoliv !!!!! kolmo na pozorovatele tj. jako raketa která odlétá kolmo na pozorovatele, ale vlak si jede zleva do prava tj. "vodorovně" k pozorovateli a ... a zda i takový přžíklad - pohyb kolmo od pozorovatele či vodorovně od pozorovatele - má stejný důsledek-následek na dilataci času...čili je to fuk kterým směremn se těleso od pozorovatele pohybuje, vždy můžeme na papír nakreslit onan slavný obrázek s vagónem a v něm interferometr který ukazuje odrazy fotonu od dvou zrcátek a pak onen trojůhelník z něhož se odvozuje Lorentzova transformace, i kdyby ten obrázek s papírem byl kolmo na pozorovatele a pozorovatel neviděl trojúhelník, alébrž jen "bok" papíru...
    f) atd. - Každá literatura vědecká to popisuje tu dilataci jinak. Jednou dilatují hodinky, podruhé dilatuje interval, potřetí dilatuje doba od t1 do t2 , počtvrté dilatuje "samotný" čas...popáté dilatuje Rakeťan pošesté Pozemšťan... i při brždění i při zrychlování...no každý to interpretuje "poEinstensku" jak se vyspal...
    -
    Pokud si uvědomíme, že naše planeta vesmírem putuje "jakousi" rychlostí ( nevíme jakou ) a jakýmsi zrychlením v galaxii i v extragalaktické kupě ( nevíme jaké a kde a pro koho ) pak by jsme si měli také uvědomit, že sami na sobě nepozorujeme že bychom se sami pohybovali rychlostí světla ( tedy 0,9999999c ) ač přesně tak, stejně, nás pozoruje nějaký kvasar z konce vesmíru. My ho pozorujeme jak On má rychlost "od nás" 0,9999999c a tím pádem my pro něho dilatujeme čas, vůůůbec nestárneme, až k téměř nekonečně pomalému tempu toku času a...a pro nás také On má rychlost 0,999999c a On pro nás dilatuje svůj čas na nekonečně pomalé tempo... ; pozoruje někdo ze zdejších NYXáků, že by se pohyboval rychlostí téměř světla ????, a dilatoval mu tím pádem "vlastní" čas "k nule" či " interval časový" k nekonečně velké hodnotě ?:::? Ne !!!! ale kvasar to tak vidí !!!!! a než o tom "co" se děje na Zemi dostane informaci, tak se pozemská dilatace změní (?) na opačný jev....(?) ...anebo že by ne ?
    ???
    JOSEFDRUHY
    JOSEFDRUHY --- ---
    Jeden Vševěd ( co umí vše, ode dneška a tím pádem je navěky už chytrej...a už nic """"nového"""" se nemusí dovídat ) chodí za laikem a komentuje mu jeho notřesné názory, ba co dím né-a-né mu násilím vnutit "správné", tj. jeho názory :

    01 - 3 měsíce mu tu říkám, že dilatace je ´prodloužení-prodlužování základního intervalu´ ( nazvanéno nějak, např. etalon = sekunda )
    tak jeste publiku prozradte, jakou vzdalenost urazi svetlo za tu vasi dilatovanou sekundu :-))
    důvtip relativity je v tom, že "dilatovanou" sekundu na raketě "pozoruje" pouze a pouze a pouze domácí Pozorovatel v soustavě v klidu, v soustavě pasované do klidu Pozorovatel domácí pozoruje Raketu R1 mající vé = 200, a u ní Dilataci Času DC1 ; pak další Raketu R2, véé = 210, a u ní DC2 ( ještě o kousek prodlouženější ) ; pak R3 s véé = 220 a u ní DC3 ještě o kousek prodlouženější...atd....pak R17, s véé = 285 a u ní DC17 s ještě větším prodloužením intervalu původního = etalonu "domácího" na interval "raketový" ohromně dlouhý ..., ( až na interval celého stáří vesmíru ) což pak jiným vjemem znamená, že čas plyne stále pomaleji, a pomaleji, protože interval časový je stále prodlouženější. Prodloužený interval časový „dilatovaný“ je komplementární s „kontrakcí“ délky, takto : xc . tc = xv . tvv , čili symbolicky : 1 . 1 = 0 . nekonečno , ( už tady lze hlubokým okem vypozorovat ono pootáčení soustav, viz výklad zde http://www.hypothesis-of-universe.com/docs/f/f_033.doc

    02 - 3 měsíce mu tu říkám, že dilatace je ´prodloužení-prodlužování základního intervalu´ ( nazvanéno nějak, např. etalon = sekunda )
    ano, to rikate, porad dokola & to je ta hovadina, kterou se vam porad snazim vymluvit. sekunda zustava vsude stejna. sekunda nedilatuje.
    milej-rozmilej LUBOBe. Dokud v mozku neuděláte rošádu, anebo dámský gambit, nikdy nevznikne dialog ale budou to dva monology. Chápete ? Já budu stále přednášet „novou vizi“ a vy budete stále plivat „je to hovadina, snažím se vám to vymluvit…a pořád dokola“. Musíte se zamyslet „kdo tu je pro koho“. Zda já jsem tu proto abych pochopil soudobou fyziku a nebo aby soudobá fyzika pochopila mě. Zda „zbytečně ona rdousí mě“ anebo „zytečně navrhuji neškodně já jí své vize, které by mohla bez úhony nastudovat“ …
    Lubobe, sekunda nezůstává všude stejnou !!!!, jednak
    a) sám čas ve vesmíru „nezná“ sekundy…
    b) jednak sekunda je interval a interval o jisté velkosti jsme si my lidé sami nazvaly „sekunda“
    c) a tato sekunda v té chvíli kdy jí lidé-fyzikové sami změní, bude jiná, jinak velká
    d) a začtvrté, nemění se „ S E K U N D A“ ale interval …a to i ve vesmíru i v abstraktní vědě-fyzice použitím matematiky. Sekunda je etalon intervalu a ten se samozřejmě nemění proto, že nechceme tento etalon rušit. Ale sekunda se „natahuje“ na jiný interval, který už není etalonam…nazývejme ho „dilatovaná sekunda“…

    1. ve vsech soustavach plati stejne fyziklani zakony co tím chceš LUBOBe říci ? Nevidíš si na špičku nosu. Když použiji fyzikální zákon 1 = G.M/vˆ2.x …a dosadím si za „t“ sekundu dilatovanou, anebo za „x“ kontrahovanou délku, anebo za „m“ relativistickou hmotnost, tak samozřejmě že zákon tím neměním…, chápeš ? Myslím do smrti chápat nebudeš.
    2. rychlost svetla je ve vsech soustavach konstantni & stejna. jistě ! to tvrdím už 30 let i já. Nechápu ovšem k čemu ta námitka byla…

    ani za 30 let jste nebyl schopen tuhle jednoduchou vec pochopit. vy ani za 100 let nepochopíte úmysl HDV natož relativitu, LT & urputne ze sebe delate cim dal tim vetsiho pitomce & zoufalce :-))
    JOSEFDRUHY
    JOSEFDRUHY --- ---
    Jeden Vševěd se mě zeptal : "...tak jeste publiku prozradte, jakou vzdalenost urazi svetlo za tu vasi dilatovanou sekundu :-))
    Reakce : .... :-)) Ono to s tím "obesným principem relativity" nebude až tak zcela jednoduché a jednoznačné ( se domnívám, nikoliv jak své vize presentují jiní Vševědové ). Relativistické jevy jsou tři : dilatuje čas, kontrahuje délka a rostě hmotnost. Zřejmě (? se domnívám já ), že nelze sledovat každou zvlášť ze tří ....ač to tak fyzika dělá. Zřejmě, bude-li se měnit hmotnost "m(0)" na "m", bude se "současně-souběžně" něco dít s tím časem ( ? bude či nebude prááávě také dilatovat ? ) i s tou délkou ( ? bude či nebude prááávě také kontrahovat ? ). Dtto když budeme sledovat jinou relativitě podléhající veličinu , např. čas..., pak co "souběžně" s tím budou dělat "m" a "x" ???? ; dtto dotřetice při sledování kontrakce délek "x", "co" souběžně s tím dělá čas a hmotnost. (?)!!!
    Já Vám to ukáži v dokumentu, který je starý 20-25 let a na internetu "visí" od 28.06.2006
    http://www.hypothesis-of-universe.com/docs/f/f_033.doc
    Přesto lze jednoznačně odpovědět na tu otázku s rychlostí světla "jakou" vzdálenost urazí za "dilatovanou" sekundu : vždy c = 1/1. ! V tom to je. Ať je jak chce "dilatovaný" interval velký bude vždy c = 1/1 Jenže .... "kdo" to pozoruje je velmi důležité !!! Pokud se ve vesmíru mění totálně vše...., naprosto totálně VŠE !!!!!!!!, pak jediné !!! co se nemění je prááávě céé. ; c = jednotka délky ku jednotce času, ať už jsou ty intervaly "jednotkové" nebo ne, tj. velké jakkoliv, vždy musí být jejich poměr roven 1/1. A...a to právě representuje plochý časoprostor !!!!! Kdyby ve vesmíru bybyl jen fotony a žádná hmota, byl by časoprostor euklidovsky totálně plochý. Takový byl před Třeskem. Byl bez hmoty. Hmota se rodí "křivením" čp , tedy křivením dimenzí ( 3+3 ) veličiny Délka a veličiny Čas.
    Proto aby se dalo sledovat "křivení dimenzí" a seldovat i ta plochost vesmíru a komplementarita všech třech, jsem si pomohl zavedením snadné "konvence" http://www.hypothesis-of-universe.com/docs/f/f_001.doc
    Kdo jí pochopí, pochopí "půl" HDV,...pochopí "o co mi jde". - - ...pochopí také proč musí platit c = 1/1 a vé menší céé....atd.
    JOSEFDRUHY
    JOSEFDRUHY --- ---
    Byl tady nedávno jistý velevědec, který měl zajímavý způsob projevu. Např. Když jsem řekl : na louce se pase kráva, tady je odkaz XXX, tak on odpověděl : né, to je nesmysl, na louce se nepase vůl, ale kráva, tak jak to říkám já, a také v tom odkazu XXX.

    Např. zde : citace : JOSEFDRUHY:
    he he he, dalsi trapas. je to tam presne stejne jako to rikam ja & vsichi ostatni krome vas. viz
    "pak prodloužení tohoto intervalu znamená vlastně zpomalení chodu hodin. Tedy :
    Hodiny v pohybující se soustavě jdou (tikají) z hlediska klidové soustavy pomaleji.
    Jev dilatace času je dnes možno považovat za spolehlivě ověřený na mnoha experimentech"

    Reakce : ha ha ha, to je trapas velevědce, že ? 3 měsíce mu tu říkám, že dilatace je ´prodloužení-prodlužování základního intervalu´ ( nazvanéno nějak, např. etalon = sekunda ), což znamená jovněž, že pozorujeme na raketě zpomalení tempa plynutí času a to nepozoruje Rakeťan, ale Pozemtan. - - No a když toto téměř navlas napíše nekdo jiný, v nabídnutém odkaze, pak vělevědec ( kterému se nesmí říci "přiléhavé citoslovce", jinak by žaloval ) sdělí : "no dyť to samé říkám jááá, nadvědec, a né ty Josefdruhý."

    Na louce se pase kráva....ne, na louce se nepase vůl....ale kráva....
    JOSEFDRUHY
    JOSEFDRUHY --- ---
    Mám tu dokument http://www.kfy.zcu.cz/dokumenty/FYI1/casopr.par.pdf ,který předvádí názor k dilataci času ; jinou výkladovou verzi než jí zde přesenkoval "Velevědec neomylný".



    JOSEFDRUHY
    JOSEFDRUHY --- ---
    Je to marnééé. Jistý nadvědec, z tohoto klubu, néééže by řekl "toto můj názor", má vizi, nápad, domněnka, ( jak své vize uvádím já ), čili názor omylný, ale ...ale On-bůh PROHLASIL (!) svá slova jako výrok !!!, nikoliv názor, a to neomylný !! a navěky platný!! Posuďte jak pracuje a myslí nadvědec, neomylný , citace :

    "dilatace je prodlužování intervalu časového v porovnání s časovým intervalem etalonovým.

    ha ha ha :-))

    takze na rakete uplyne stejny pocet sekund jako na zemi, jenze na rakete budou ty sekundy ... pozooor ....dilatovane! :-)

    & jakou rychlosti poleti na rakete svetlo? uleti za jednu dilatovanou sekundu stejnou vzdalenost jako na zemi za nedilatovanou sekundu? jestli jo, tak sekunda nemuze byt dilatovana, jestli ne, tak rychlost svetla zavisi na rychlosti rakety. uchvatne :-)

    vy v tom mate ale gulas, vidte? & ne ne si nechat poradit. radsi tvrdit hovadiny, jen kdyz jsou vase :-))

    no jen pokracujte, ztrapnujete se uplne sam, bez asistence :-)"
    ...


    Nyní kousek mého okomentování : Blbcovi to vysvětlit nejde !!, proto alespoň zdejším čtenářům : mám-li , já pozorovatel, v nějaké soustavě pasované do klidu, časový interval, mohu ho nazvat "sekunda". Na všech tělesech v celém vesmíru, která se sice pohybují ( rovnoměrným pohybem...; soustava inerciální ) "domácí" pozorovatel na tom tělese ( které se vesmírem pohybuje ) on nic nepozoruje, že by se pohyboval. To říká fyzika, né jen já. Žádný pozorovatel v soustavě "v klidu", pasované do klidu, svůj pohyb pozorovatel spjatý s touto svou soustavou "svůj" pohyb vůči sobě samému nepozoruje. Proto nepozoruje Pozemšťan "svůj" vlastní pohyb vůči sobě ani...ani Rakeťan ho nepozoruje vůči sám sobě, ano žádný miliontý pozorovatel na miliardách hvězd nepozoruje "svůj vlstní pohyb vůči sám sobě", sám je ve své soustavě inertní bez pohybu sám k sobě. Lze tedy říkat, že Rakeťan sám vůči sobě , vůči své soustavě spjaté s raketou "se nepohybuje a nevnímá "svůj" vlastní pohyb. Proto také lze soudit, že čas, tedy tempo plynutí času na Zemi i na libovolné panetě, hvězdě a raketě, plyne stejným tempem v celém vesmíru v "současném" okamžiku....; žádný pozorovatel ( objektů někde tam v dáli ) nemůže vědět "okamžitě" jaké tempo plynutí času je "právě-okamžitě" na jiné hvězdě, galaxii, kvasaru....raketě. Lze tedy s doktrínou dosud platnou, čili tou co říká soudobá věda, říci, že ve stejném momentě-okamžiku časovém teče-plyne tempo času na Zemi i na Raketě stejným tempem, ale.....ale....pokud pasuji jakéhokoliv Pozorovatele do soustavy a tu do klidu ( tííííííím jsem určil že v jeho soustavě v klidu sevšichni ostatní pohybují, nejsou v klidu ), pak na tělese, které je "v soustavě Pozorovatele", ( všechna vesmírná tělesa jsou v soustavě Pozorovatele ), ale které má vlastní svou soustavu "raketovou soustavu", tak Pozorovatel Pozemský v této své soustavě v klidu, pozoruje Rakeťana, že mu dilatuje čas, tedy mění se mu plynutí tempa času - je pomalejší - a mění se mu velikost intervalů časových v porovnání s etalonovými intervaly Pozemšťana, tak tento jev nepozoruje Rakeťan, ale pozoruje ho POzemšťan ! Jak ???? No, buď si to vypočítá podle STR anebo to pozoruje do dalekohledu či jiných přístrojů tím že snímá "o raketě", o hvězdě, o kvasaru, o reliktním záření atd. informace....; a kdo nese informace ? foton.
    Reasume : na raketě "pro rakeťana" ( v jeho "vlsatní soustavě" ) uběhne stejný počet etalonových sekund ( za stejnou dobu ) jako pro Pozemšťana doma v jeho soustavě. Což blb LUBBOB_BLB nekenže nepochopí, ale nařizuje aby to všichni chápali podle něho, a pouze podle něho, protože ON je Bůh, vševěd.

    citace vševěda : "...& jakou rychlosti poleti na rakete svetlo? uleti za jednu dilatovanou sekundu stejnou vzdalenost jako na zemi za nedilatovanou sekundu? blb jednak nemyslí mozkem a jednak odmítá chápat jiné myšlení a jiné upozornění : Blb nectí požadavek "kdo" pozoruje : pozoruje-li Pozemšťan Rakeťana, pak může vyslovovat ( podle poznatků z pozorování ) co pozoruje u rakeťana, ale Pozemšťan nemůže vyslovovat "pozorování" toho co pozoruje Rakeťan. Pozoruje-li Pozemšťam milion těles, jedno z nich je raketa, a každé má jinou rychlost, a seřadí-li si je ( Pozemšťan ) do řady podle rychlostí, pak poslední z nich je foton co už má rychlost světla....dál to nejde, protože cé = 1/1. No, a, "přeskočí-li" pozorovatelna na raketu a tam bude nyní on Pozorovatelem, co vyhodnocuje, pak zase bude z nové pozorovatelny pozorovat posloupnost těles s narůstající rychlostí až k cééé = 1/1, dál to nejde. Ale nelze prohlašovat-posuzovat Pozemnšťanem co vidí Rakeťan.... Mimo jiné pro pozemšťana se soustavy pootáší až dojde na c== = 1/1 což je pootočení o 90 stupňů, proto dál to nejde. Rakeťan také, ač letí vůči Pozemšťanovi, véé = 0.8 cé , musí sebe prohlásit za "v klidu" a tak bude pozorovate "svá" okolní tělesa až dojde na cééé = 1/1 ... pootočeno o 90stupňů... To tak je pro každé těleso. Nelze říkat že První Pozorovatel vidí svá tělesa jak jsou různě rychlá, až k cééé, a že jeho kamarád Raketa č.1 vidí cééé = 1/1 a že další kamarád Raketa č. 2 co je pro raketu č. 1 číslem č.1 že...atd. jestli jo, tak sekunda nemuze byt dilatovana,... " pan pozorovatel v soustavě "prvníů vidí u jiných těles s véé se blíží cééé že "jehoů sekunda dilatuje. Pak ona Raketa č. 1 vidí raketu č.2 " ve své soustavě" že ta č. 2 dilatuje svůj čas...pak raketa č. 2 vidí raketu č. 3 že také ona vůči č. 2 dilatuje svůj čas, atd....prostě !!!!!! pootáčení soustav.... první pozoruje od 0 do 90stupňů a když přeskočíš do "už pootočené soustavy" zase jí pasuješ do klidu, tedy zase jí dáš pootočení nula a jiné oustavy vyhodnotíš až do 90stup%nů ...atd.

    No blbovi to vysvětlit nejde. Doufám že ostatní to jakž-takž pochopili.


    ...
    & jakou rychlosti poleti na rakete svetlo? uleti za jednu dilatovanou sekundu stejnou vzdalenost jako na zemi za nedilatovanou sekundu? jestli jo, tak sekunda nemuze byt dilatovana, jestli ne, tak rychlost svetla zavisi na rychlosti rakety. uchvatne :-)

    vy v tom mate ale gulas, vidte? & ne ne si nechat poradit. radsi tvrdit hovadiny, vážení, je to drzost si nenechat poradit od vševěda, je to neskutečná drzost a...a mám jen štěstí že tu je demokracie a že nejsme v 16 tém století...to by mě už LUBOB dávno upálil že mám tu drzost si myslet něco jiného než on "nařídil" než nařídil "co je věda, co pravda" jen kdyz jsou vase :-))

    no jen pokracujte, ztrapnujete se uplne sam, bez asistence :-)"
    JOSEFDRUHY
    JOSEFDRUHY --- ---
    LUBOB: citace :"& protoze na pohybujicim se telese cas bezi pomaleji, tak dvojce, ktere je na rakete, ktera se pohybuje, bude nakonec mladsi, protoze na pohybujici se rakete cas bezel pomaleji.
    co vam k tomu mam jeste po 2 mesicich urazek vykladat."

    Reakce : co Vám mám na to po 2 měsících nekorektností vykládat, že...že na raketě běží čas pomaleji , samozřejmě, ale zjistí to Pozemšťan, nikoliv velitel Rakety a samozřejmě, že dilatace je prodlužování intervalu časového v porovnání intervalem etalonovým.
    Jenže Vy jste Bůh, neomylný a tak máte PRAVDU....co Vám mám na to povídat...že ? Na raketě Rakeťan nic sám na sobě nepozoruje při svém pohybu...
    JOSEFDRUHY
    JOSEFDRUHY --- ---
    Citace jednoho nadvědce :"Joch :
    Hodiny H´ tedy ukazují menší čas Δt´ než hodiny H2 (resp. H1), přestože v čase t = t´= 0 byly na hodinách stejné údaje.
    Pokracujte, jen tak dal :-))"


    Reakce : jo, pokračuji tak dál : Jste už dva, co tvrdí, že "hodiny" = mechanizmus to libovolný ukazují "čas"...přestože všichni víme, že "hodiny nejsou tím časem" ...čas je ve Vesmíru i tam kde nejsou hodiny... ;Hodiny není čas, ale hodiny je mechanizmus = "odpočítávadlo intervalů" !!!!!! ( ať už je jakýkoliv ten mechanizmus, např. kmitající cezium, které "odpočítává" intervaly ... ha-ha-ha LUBOBe , který intervaly neuznává !! ; ha-ha-ha ... ale tvrdí, že má svou verzi LT a celou svou vědu fyzikální i dilatace spolu s JOCHem dobře.. ), LUBOBe, hodiny zásadně neukazují čas, hodiny "kopírují tok času jakožto tok intervalů po sobě jdoucích, hodiny předvádí "plynoucí intervaly časové" ; a navíc i "tempo odtikávání těch intervalů" ... ale nikdy ČAS. Hodiny prostě neukazují čas, ale "chod času = chod intervalů časových" To jen lidé tak poeticky nazývají že Hodiny ukazují čas...., lidé dost často mluví poeticky, např. že "želeso stárne", krajina se sune, burza klesá,..a.. a miliony takových poetických výrazů. Vesmír nezná ani burzu ani "pokles koruny"...., ale Vesmír "zná" veličinu fyzikální, např. Čas a zná pro něj dimenzi ( jednu... možná tři ).
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam