• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    THE_MIRACLEPotraviny - kvalita, srovnání, zkušenosti
    NIKKITA
    NIKKITA --- ---
    LUDO: To by teoreticky mohl bejt třeba i kód PLU (podle něj se výrobek zadává do pokladny) anebo prostě číslo pod kterym maj ten výrobek uvedenej někde v databázi.
    LUDO
    LUDO --- ---
    REBORNA: je to napr. rohlík, Číslo výrobku: 301
    REBORNA
    REBORNA --- ---
    LUDO: Jestli to vypadá např. takhle .....T 1700 = Žitná mouka celozrnná
    REBORNA
    REBORNA --- ---
    LUDO: Teď nevim, co přesně myslíš...

    Může to bejt kód použitý mouky.....ten kód označuje druh mouky, jak je namletá a obsah popela resp. minerálních látek.
    LUDO
    LUDO --- ---
    Neviete kde sa dá zistiť čo znamená číselné označenie u pekárenských výrobkov?
    BABBA
    BABBA --- ---
    REBORNA: myslis neco jako ilustracni obrazek
    REBORNA
    REBORNA --- ---
    THE_MIRACLE: Jireška by řekla, že když je tam ten citrón, že hned vedle musí bejt "návrh na servírování" bo tak něco, když to citrón neobsahuje - to bych opominula, ale tohle je fakt síla....
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    REBORNA: nevim jak ted, ale co si pamatuju, nowaco melo pro me nejhnusnejsi rybi prsty a to proto, ze byly skutecne z ryb. A ja ryby nerad. Prsty mi chutnaly proto, ze ty jedine, co mely s rybou spolecneho byl napis na krabicce. Ale uz jsem to dlouho nejdel.
    REBORNA
    REBORNA --- ---
    Právě jsem znechuceně dojedla večeři a zkusím podat stížnost na SZPI ohledně označení jedné potraviny.
    Přesněji obrázku vytištěného na výrobku NOWACO rybí prsty předsmažené - myslím, že složení a kvalita výrobku se změnila, ale obrázek zůstal stejný a zobrazuje něco, co výrobek neobsahuje.

    Než to udělám, měla bych to přeposlat bývalé kolegyni pí. Jirešové k posouzení závažnosti a jestli je toto označení aspoň na 200 tisícovou pokutu za klamání spotřebitele.

    Ale radši se zeptám vás, stačí jen pár odpovědí. V obchodech je obrázek zřetelnější, ale snad postačí tento, pro ty, kdo výrobek a obrázek znají. Tgž kvíz:

    Z obrázku bych jednoznačně usoudil/a, že výrobek obsahuje rybí maso:

    a) nemleté
    b) mleté
    c) není to jednoznačné - mohlo by jít jak o maso nemleté, tak o maso mleté/drcené


    BABBA
    BABBA --- ---
    Pangas je sladkovodní ryba ze znečištěné řeky - Vitalia.cz
    http://www.vitalia.cz/clanky/pangas-je-sladkovodni-ryba-ze-znecistene-reky/
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    SAKALICEK: líbit!!!

    SOLEI
    SOLEI --- ---
    IKA: to je (ne)výhoda organoleptických testů - ačkoli je posuzovatel proškolen a trénovaný, stále tam figuruje subjektivní dojem.


    GALE: stejně jako sůl, je možné cukru považovat za "koření" pokud se to nepřehání, tak mohou řepný cukr konzumovat i diabetici (ale to už zabíhám stranou).
    Já nevidím důvod používat náhražky cukru tam kde to není nutné - viz slazené nápoje.
    Ale to je jen můj osobní přístup k věci - kolu piju protože potřebuju dodat energii, kávu piju protože potřebuju upravit tlak a sladím si ji protože nesladkou si dávám jen k zákusku......
    Pak se člověk dostává do začarovaného kruhu kdy si myslí, že když bude pít dietní colu tak pro sebe dělá víc než kdyby si dal tu normální (z důvodu přírůstku na váze stačí konzumovat menší množství).

    Stévie není špatná, ale mně osobně nechutná a než si dávat něco s náhražkou tak si raději dám rovnou něco jiného.


    Já mám dlouhodobý problém s kvalitou nugátu, jehož složení se teď změnilo. Dřív byl lískooříškový, dnes je v něm soja a mně se z ní dělá špatně od žaludku :-(
    Takže i kdyby mi někdo řekl, že si nugát můžu klidně dát protože je v něm díky stévii málo cukru, tak je mi to na nic, hihihi
    GALE
    GALE --- ---
    SOLEI: Myslím, že tu pachuť se jim v kapkách povedlo odstranit. Ale souhlasím s tebou, dvě kostky cukru denně nejsou problém a některé čaje si o tu třtinu vyloženě říkají.
    IKA
    IKA --- ---
    SOLEI: Naši ju mali na balkóne, je výrazne sladká, ale s horkastým podtónom. Vyslovene hnusná sa mi nezdala.
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    Češi šetří, nakupují potraviny s náhražkami – Novinky.cz
    http://www.novinky.cz/ekonomika/283784-cesi-setri-nakupuji-potraviny-s-nahrazkami.html
    SOLEI
    SOLEI --- ---
    GALE: já ji testovala - a jako na potvoru šlo o organoleptické posouzení - radši si dám trošku skutečného řepného nebo třtinového cukru, než něco takového, čerstvá rostlina mne fakt nezaujala
    GALE
    GALE --- ---
    SOLEI: Mám tu stevii v kapkách a chutnají prostě sladce bez příchuti ani bez umělé pachuti jako běžně používaná sladidla včetně sukralozy.
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    ne, nechutnala
    SOLEI
    SOLEI --- ---
    KASUMI: stévií se všechno nahradit nedá.... chuťově je hnusná... jestli jsi neměla možnost ochutnat čerstvý lístek stévie tak bych to popsala jako kus připáleného plastu.
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    SITH: to tolik neresim. mne to chutna :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam