• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALONSYPrimal a paleo - zkušenosti, recepty
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Jo a doma dělaná mléka (i to sojové) jsou výrazně lepší než ty sušené věci. Kupovat čerstvé ve zdravé výživě mi přišlo vždycky příliš dekadentní.

    výjimkou budiž kokosové mléko do thajských pokrmů a teda škoda že není nárok na cenově dostupnou kokosovu šťávu, natož čerstvou.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    FRONEMA: já ne, ale já jsem jen zvědavý důchodce Karásek a ne paleolitická, ta, osoba. Zkoušela jsem sojové, rýžové, makové a mandlové - jen tak experimentálně. Ty semínková a ořechová jsou chuťově daleko lepší, než obilná. Ale jako vzít mi někdo dobrý kafe s pořádným mlékem, tak dostane kyjem.
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    FRONEMA: Já jsem hodně líná, co se vaření týká, ale na tom postupu co píše zuzkaou se mi nezdá nic tak děsného co by žralo čas a sílu - jen namočit a nechat stát, zapnout mixér a nechat stát a pak přelejt - 10 minut aktivního času? :)
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    ZUZKAOU: mno mno... nevim jestli jsem tak odhodlana, vy to vazne pravidelne delate?
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    FRONEMA: mlíka si vyráběj. Danou věc nech 12-24 hodin stát ve vodě (lépe v lednici) a pak je rozmixuj a předeď. Případně je ještě před cezením rozvařit, čímž se zesílí chuť.


    GHOSTDOGG: grass fed - znamená z krávy co žrala trávu. V luštěninách vadí antinutrienty, které část paleo chápe jako zlo nejzlejší ;-)
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    GHOSTDOGG: Řekla bych, že to je máslo od zvířat která jsou krmené trávou a ne kukuřicí :)
    Kdyžtak mě někdo opraví :)
    TUILE
    TUILE --- ---
    sou tu relativne kratce a nekteri lide je spatne travi.
    bilkoviny mas z masa, tak lusteniny nepotrebujes.
    GHOSTDOGG
    GHOSTDOGG --- ---
    Můžu se zeptat proč paleo vylučuje luštěniny? A ještě co je grass-fed butter v horní tabulce? Ostatní je mi docela jasný. O paleu v podstatě nic nevím, jen se zajímám obecně o stravování.
    TUILE
    TUILE --- ---
    FRONEMA: mandlovy DM, rejzovy DM, kokosovy SAPA
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    NYX: to uz jsem zkousela, nebylo to spatne, ale padl na to kopec mandli, a vseobecne by me to nebavilo to delat nejak casto...
    NYX
    NYX --- ---
    FRONEMA: mandlove udelej doma, to vazne neni duvod kupovat.
    TIGRE
    TIGRE --- ---
    FRONEMA: DM na Floře?
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    TUILE: btw kde takovyhle mandlovy, ryzovy a dalsi jinomlika kupujete?
    ja bydlim i pracuju u jiraku, a tady nikde blizko neni zadnej obri supermarket kde by takovehle veci meli tak me to trocho odrazuje od experimentu...
    NTR23
    NTR23 --- ---
    LEETO: vypustil jsem je ze dne na den. cukry jsem nechal jen v ovoci. cca 14 dnů únava, pak už v pohodě.
    Jogurty jím dál, jen jsem začal kupovat bio bílé místo ovocných.
    LEETO
    LEETO --- ---
    FRONEMA: jedine paelo prece :D http://primalblueprint.com/products/Primal-Fuel.html


    JE tu nekdo kdo jede primal jiz delsi dobu ? jak u vas probihala odvikacka na carbohdraty a cukry? vypustili jste pri ni i vsechny mlecne vyrobky ? tak nejak planuji to zkusit ale rad bych vedel co me ceka. V soucasne dobe sem slusnej cukrovej zavislak ale kupodivu i pri sedavem zamestnani na me neni zadnej tuk.

    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    pisou tam proteinovy napoj, co si o tom myslite? ktery pripadne?
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    LEETO: Díky, jídelníček co tam mají jsem dala na nástěnku, docela inspirativní :-)
    LEETO
    LEETO --- ---
    dneska jsem narazil na tyhle stranky a je tam taky celkem dost veci o paleo. http://zakladnizdravi.cz/
    TUILE
    TUILE --- ---
    imho ma smysl to dodrzovat jenom z pulky.
    zakladem tyhle veci je nezrat sracky - nevarit z konzervy, instant a vyhejbat se mlicnejm a moucnejm vyrobkum.
    takze kdyz clovek pak ji snidani a veceri paleo a na obed ma holt neco malo spatnyho, tak to ma furt vyznam.
    ja treba obedy mam uplne v pohode. nasli sme tu s kolegama takovou prijemnou hospodu, kde je vzdycky aspon jedno menu docela jednoduse upraveny maso, nejaka priloha a nejaka zelenina. nekdy snim i prilohu, nekdy ji necham.

    ad kafe s mlikem - sojovy ne (lusteniny sou podle paleo fuj). imho by mohlo bejt dobry mandlovy a nebo to kokosovy. otazka je, jak (a jestli ti) to bude chutnat. dobry je i rejzovy mliko, ale obilniny sou taky podle paleo fuj...
    s kravskym mlikem (z mlikomatu nebo od farmare) by to mohlo bejt taky ok, pokud ti mlicny vyrobky problem nedelaj.
    jak sem sem hazela pred casem video od petra mary, tam docela hezky polemizuje, ze nemoci a alergie sou z toho, ze neumime tohle novodoby jidlo travit. prave u mlika rika, ze treb svycari ho travi dobre a nedela jim problem a muzou ho i v paleo strave. tak zkus chvili striktni dietu, pak pridej kafe s mlikem a zjisti, jestli ti to dela hur a nebo je to ok..
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    ALONSY: je co resit nejaky omezeni to bylo.. v zasade mam hlavni problem s dvema vecmi, schvalne jak to resite vy

    1) miluju kafe s mlikem, cim to nahradit? kokosovym? sojovym?
    2) co obedy v praci? ne ze bych si neumela udelat nejaky maso sebou, ale fakt je, ze ty obedy maji i socialni fci, jit nekam s kolegama atd. ale tam vetsinou neni nejaky paleo jidlo.

    pre\ijde vam ze ma nebo nema smysl dodrzovat to jen z pulky?

    ja vseobecne nejsem moc na to davat si nejaky predsevzeti od ted paleo a ani drobecek jinak, spis mi vyhovuje si rict ze se tomu budu tak nejak blizit a pokud to bude dobre tak z toho to "pure paleo" tak nejak vyplyne...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam