• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALONSYPrimal a paleo - zkušenosti, recepty
    NYX
    NYX --- ---
    MICHATU: na blog jsem narazil uz driv, je ta zminovana bakalarka nekde dostupna? pripadne jak to s ni dopadlo? :)
    MICHATU
    MICHATU --- ---
    Ahoj, už dlouho jsem chodil na nyx koukat, jestli už je i vlákno Paleo a včera jsem objevil, že je :)

    Paleo jedu více jak 10 měsíců, jsem spokojen, nikdy jsem se asi necítil líp. Ze začátku jsem jel 100% striktní Paleo, dnes už občas zhřeším, ale opravdu v maličké míře.

    Mezi ty pravidelné "hříchy" patří káva, jenže podle mě ta je uplně v pohodě a dva-tři šálky espressa tělo ani nepostřehne.

    Napsal jsem několik článků, kde popisuji své zkušenosti, jídelníček, názor pana doktora na Paleo a také pár snadných receptů. Tak se určitě podívejte na

    Michablog: Paleo dieta
    http://michatu.blogspot.cz/search/label/Paleo%20dieta


    A na mém Instagramu, Twitteru, Pinterestu také najdete info o Paleo, všude pod přezdívkou michatu.

    Jsem rád, že se Paleo (Primal, Low-carb) komunita u nás rozšiřuje :)
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    TUILE: ha, spatne jsem se vyjadrila, pochopila jsem ze ta myslenka je takova ze to vajicko do hrnicku vyklepnes, a ze je prave moznost mit vajicko v miste kde nejsou plotynky a nechces ho predem vareny. ja budu klidne prukopnik a vyzkousim to, ale potrebovala bych nekoho ze mi rekne ze vyklepnuty nevybouchne, nechci v praciznicit mikrovlnku...
    TUILE
    TUILE --- ---
    FRONEMA: http://www.youtube.com/watch?v=6kjkaVBdBcs
    ovsem jak bude reagovat v hrnicku s vodou netusim.
    proc ho neuvarit na plotne?
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    nasla jsem nekde jako napad na snidani dat vajicko do hrnicku a do mikrovlnky, co si o tom myslite? mam mikrovlnku v praci a slysela jsem ze to dela nejaky nehezky efekty tak nevim jestli to mam zkouset... vite o tom nekdo neco?
    TUILE
    TUILE --- ---
    maslo, nekdy saldo.
    NTR23
    NTR23 --- ---
    AOTEAROA: slanina má svůj tuk, já si to pak na talíři ještě poliju ořechovým nebo olivovým olejem
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    TUILE: na jakém tuku ty vajíčka smažíš?
    slaninu jsem doteď nejedla skoro vůbec, ale jak to tak pozoruju, tak asi začnu :)
    TUILE
    TUILE --- ---
    AOTEAROA: michany vajicka (omeleta, fritata...) sou rychly a uspinis jenom panev (pripadne talir, pokud si cimprlich a nechces jist primo z panve :) ). jen tam musis dat dost tuku (slaniny), aby te to zpalaclo na dyl.

    dalsi typ na snidani - upect den prdem muffiny, nadobi sice hodne, ale uz vecer,, takze je do rana muzes umejt.

    pripadne banan s maslem a cokoladou (nejlepe fair trade 85%). rychly a trochu sladky.

    este obcas delame livanecky z mandlovy mouky, ale to uz je spis na vikend, pac to zabere i cas i nadobi.
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    s tím vysazováním cukrů je to hlavně v tom vydržet to první dny. tělo je na cukry zvyklé a říká si o ně, ale dokáže si poměrně rychle odvyknout a pak už na to nemáte obvykle skoro ani chuť. já jsem teď měla několikaměsíční období nezřízeného žraní sladkostí a čokolády (fyzický i psychický stres to asi spustil) a pak už to bylo fakt špatný a rozhodla jsem se zabojovat a cukry rapidně omezit, ať je nutkání jakékoliv, a po 14 dnech vidím, že na to skoro ani nemám chuť. chce to ale nějakou berličku, já použila osvědčený proteinový nápoj s čokopříchutí a zcela zásadní je chodit do obchodu na nákup dle seznamu a vůbec nechodit do uliček kde jsou sladkosti.
    vím že proteiňák není paleo, jen jsem chtěla něco podotknout k tomu odvykání. mimochodem začla jsem místo sladkostí, kterýma jsem si hojila ztrátu energie, jíst hodně masa a občas i ten proteiňák, a paradoxně cítím mnohem víc energie a méně únavy než předtím... jako svačinu na hlad a energii si dávám hrušku nebo perssimon místo cukruplných müsli tyčinek, taky jsem zrušila chleba a podobný ucpávací věci.
    jím pouze maso, zeleninu, k svačinkám ovoce či vejce natvrdo. občas těstoviny a rýži, ale to je spíš likvidace starých zásob.

    ještě mi zbývá pořešit snídaně - nemůžu jíst cereálie (do nichž si už půl roku liju sojové mléko, zkoušela jsem i rýžové ale to je ble) a potřebuju něco opravdu rychlého, co neušpiní tunu nádobí a nasytí mě to aspoň na dvě hodiny.
    NTR23
    NTR23 --- ---
    Málo sacharidů, hodně tuků - Vyuzeno.cz - Voňavý a šťavnatý magazín
    http://www.vyuzeno.cz/lchf/
    TUILE
    TUILE --- ---
    ALONSY: hmmm, myslim, ze byste nas nekdy meli pozvat na veceri :)))
    NYX
    NYX --- ---
    ALONSY: no ja si ho predstavit dokazu, jist bych ho nechtel :)
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    Vůbec si nedovedu představit paleo jídelníček složený jen z našich lokálních potravin.
    NYX
    NYX --- ---
    GHOSTDOGG: resi, okrajove...s nejednotnymi zavery :) pokud teda nepocitame ten ekologicky faktor, kde neni moc co resit.
    GHOSTDOGG
    GHOSTDOGG --- ---
    ZUZKAOU:
    ALONSY: Super, dík. Já to máslo nějak četl jako grass fat, už chápu:D

    A ještě jedna otázka mě napadla, staví se nějak nebo řeší paleo to jestli je potravina lokální (popř. tepelný působení) a roční období, jako je to třeba v "čínském" stravování? Protože jestli jsem tady dobře četl, jíst např. ve zdejším prostředí jakékoliv exotické ovoce, ořechy apod. nevadí.
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    Hm, poznamenávám si - banán, jablko a borůvky zalité lžící mandlového másla s medem příště dělat tak v třetinovém množství :)
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    FRONEMA: Tak to chápu :) Jinak si myslím, že to Primal stravování, které mléčné výrobky nezakazuje je úplně dostatečné. Klidně bych asi šla do mléka, natož pokud to nepiješ denně na litry.
    http://www.mlekozfarmy.cz/
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    ja nerikam ze je to nejak hyper narocne, jenom mam odpor k tomu pridavat si do rozvrhu nejakou pravidelnou rutinni cinnost ktere se muzu vyhnout, jakkoli je to deset minut
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Jo a doma dělaná mléka (i to sojové) jsou výrazně lepší než ty sušené věci. Kupovat čerstvé ve zdravé výživě mi přišlo vždycky příliš dekadentní.

    výjimkou budiž kokosové mléko do thajských pokrmů a teda škoda že není nárok na cenově dostupnou kokosovu šťávu, natož čerstvou.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam