• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALONSYPrimal a paleo - zkušenosti, recepty
    Jak na paleo
    http://jaknapaleo.cz

    Mapa vajec
    https://maps.google.com/maps/ms?msa=0&msid=210321640653234128767.0004d9601591e083d1325

    Pro začátečníky k lepší orientaci - je to paleo, nebo to není paleo - food list
    http://paleodietlifestyle.com/paleo-diet-food-list/

    Paleo Lifestyle Rozcestník a scestník pro paleo jedlíky
    http://www.paleolifestyle.cz/

    80 Paleo Breakfast Ideas
    http://paleo.com.au/2012/08/80-paleo-breakfast-ideas/ -

    Ovoce - tabulky nutričních hodnot ovoce, obsah jednotlivých živin a vitamínů a minerálů
    http://www.ovocedoskol.eu/node/24

    Publikované výzkumy o paleo dietě
    http://thepaleodiet.com/published-research-about-the-paleo-diet/

    [ MASO-vegetariánům vstup přísně zakázán ]

    rozbalit záhlaví
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    TUILE: Je to výborný a teď si to jdu z mého posledního kousíčku másla udělat, s banánem. :D
    TUILE
    TUILE --- ---
    MICHATU: me terba uplne nesedi.
    kvuli memu zlucniku nezvladam tucny. takze sem omezila mouku a mlicny vyrobky, ale skroby jedu porad (brambory ryzi), i kdyz v rozhodne mensi mire (vetsinou snim tak tretinu prilohy v hospode, pripadne si davam bez prilohy.

    ALONSY: budoucnost stravovani je v hmyzu. broucci a cervicci sou tucny a bilkoviny. :)

    ja mekac poprve a naposledy mela pri mesicnim tripu po kanade a usa. snad kazdej den... bleeeee :)

    ALONSY: hmmm, zni dobre.
    ja jako mala milovala ramu smichanou s medem namazanou na chleba, tohle by mohlo bejt tak o 100% lepsi.
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    NYX: Já se úplně zamilovala do mandlového másla s medem. K tomu ještě nějaké ovoce a moje chuťové buňky jsou v sedmém nebi :) A to mi ani med ani mandlové máslo samo o sobě nechutná:)
    NYX
    NYX --- ---
    MICHATU: ja nevim, ja tam byl za zivot tak dvakrat, naposledy tak pred deseti lety...a maso jsem tam snad nikdy nemel :) ale na forech vidam dost lidi, co to tak v nouzi dela :)

    maslo delam z 2kg bloku od presidenta, ma mit 84% tuku...a tipuji, ze z toho dostanu tak 80%, oddeli se to pomerne dobre, jen to trva strasne dlouho. ale nevazil jsem to.

    jinak co mam teda v lednicce je mix kokosovy tuk, tmava cokolada a rozmixovane orechy (50:30:20)...a dam si lzicku kdyz me honi mlsna :-)
    MICHATU
    MICHATU --- ---
    NYX: jo maso z mekace je fakt mnamka :D

    ja se teda priznam, ze jsem jeste prepustene maslo nedelal. delas si vlastni? z jakeho masla a jaky ti vznikne pomer hmostnosti pred vs. po?
    NYX
    NYX --- ---
    MICHATU: tak plno lidi jde do toho mekace, da si burger a jen zahodi housky :)

    MICHATU: kokosovy tuk mam cast v mrazaku, vzdy si cast dam stranou a to pak skladuju normalne v pokojove teplote, mam docela velkou spotrebu. to same prepustene maslo, taky nemam v lednicce.
    MICHATU
    MICHATU --- ---
    ALONSY:
    DEMONOFANARCHY:
    NTR23:

    za zmenu chuti jsem moc rad, jen kdyz neco uvarim tak ne vzdy to oceni i nepaleo kolektiv :)

    btw k tomu kokosovemu tuku jak se tu resilo, ja kupuju v bille BIO Kokosovy tuk. 500 ml za nejake 2 stovky...

    Skladujete v lednici? Na tomhle je psano, ze skladovat v chladu, nikoliv v lednici, ale casto se stava ze je uplne rozpusteny a nevim, jestli mu to prospiva zrovna... ?
    NTR23
    NTR23 --- ---
    ALONSY: víš co je dobrej motivátor. pozoruj lidi u kasy v hypermarektu a porovnej obsah košíku s jejich postavou. Většinou to dokonale zapadá.
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    NTR23: Změny chutí už pozoruju. Jednou jsem si dala večer k ukusování svůj oblíbený uzený sýr, dvakrát jsem si do něj kousla a nešlo to. Bílý rohlík s colou a (už si ani nepamatuju s čím jsem to jedla) bych asi taky dobrovolně nepozřela. I když je pravda, rohlíky mi lezly na nervy už docela dlouho dobu před tím, než jsem paleo objevila, jen jsem nemohla najít vhodnou alternativu:)
    NTR23
    NTR23 --- ---
    ALONSY: změní se ti chutě. já jsem nikdy nebyl masový a teď jím i to co bych ani předtím nejedl. A smetanu jsem taky nikdy nepopíjel pro chuť. A přitom "teď" je tak dobrá.
    NTR23
    NTR23 --- ---
    Já bych to viděl asi takto:

    Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    MICHATU: Viděla jsem dokonce veganský paleo jídelníček - teda, moc jsem to neprozkoumávala, ale jen ten nápad mi přišel zajímavý :)

    Já jsem po té, co jsem začala paleo, šla na můj první steak v životě. Z argentinskýho, grass fed býčka, určitě byl výbornej, ale já jsem to v sobě málem neudržela, jen když to přinesli a já to ucítila, tak se mi zvedl žaludek.

    Docela škoda o takovou dobrůtku přicházet a jedno z mála paleo jídel co se dají v restauraci pořídit:)
    MICHATU
    MICHATU --- ---
    ALONSY: neni to jen o mase, to je asi nejcastejsi omyl o Paleo obecne :)

    Ano stravoval jsem se tal. Ted nejdu do Mc na burger, ale jdu do restaurace na steak nebo neco PAleo. To mi mnoho nadobi nepribyde :)
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    MICHATU: Podle toho co jsem četla u tebe na blogu, tak jsi se před paleo stravoval přesně jako já. To se divím, že ti to nepřijde jako oběť (i když už je to docela dlouho co jsi začal, tak už jsi asi zvyklý). Prostě vydaný čas na bývalý jídelníček = deset minut i s nákupem a umytým nádobím (protože z rohlíku nebo mcdonaldu žádné nádobí není:). Vydaný čas po té - raději nepočítám:)

    Do budoucna je to super, i když jsem s tím začala především kvůli mému současnému stavu a kvůli mojí fóbii z žaludečních vředů (přesněji řečeno z nemocnic:), do budoucnosti 70 let tolik neplánuju, protože jsem pevně přesvědčená o tom, že společnost v tomhle stavu nevydrží a to, že za pár let nebude dostatek masa už je teď docela jasné.
    MICHATU
    MICHATU --- ---
    NTR23: ono je to o tom, ze tedko mozna trosku neco obetujes (ikdyz me nepripada, ze bych musel se nejak obetovat) a pak uvidis, ze byt v 70 letech cilej je trosku rozdil nez mit cukrovku, 130 kg a nebo nebyt vubec...
    NTR23
    NTR23 --- ---
    ALONSY: Ono to je pohodlí. Holt musíš si najít zdůvodnění. Já to vidím u své mámy. má cukrovku, daleko už nedojde, bolí jí nohy, všechno. Klouby v prdeli. Nechci takto dopadnout.

    A strava a ničení zdraví je prostě tak dlouhodobý proces, že si teď řekneš, to je v pohodě, nic se neděje. Jednou to ale přijde. Vidím to nakupování a vaření jako menší zlo.
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    Mě jen opravdu hodně nebaví to vaření. A umývání nádobí. A nakupování. Ale úplně ukrutně. První týden se to ještě dalo, ale teď už toho mám plné zuby a nenapadá mě, jak ten čas tím strávený nějak minimalizovat. Proto to trochu flákám (snídat nemám moc potřebu, pak sním třeba pár banánů, oříšků a večer se snažím o nějaké maso, ale není to zrovna ideální)
    MICHATU
    MICHATU --- ---
    ALONSY: tak jestli jsem inspiroval, tak to jsem rad :) ja jsem snedl dohromady za tech 10 mesicu tak dva rohliky :)

    Paleo podle me dava velky smysl a jeho opusteni je skoda pro kazdeho, protoze jsem se snad jeste nesetkal s clovekem, kteremu by Paleo neprospelo.
    MICHATU
    MICHATU --- ---
    NYX: nene, autorka se stydi :) jinak pan doktor rejpal, ale nijak zvlast pry nedelal zle
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    MICHATU: Jé, ty jsi jeden z lidí, který mě k paleo inspiroval, tvůj blog jsem před tím pročítala pečlivě :)

    Já jsem první týden jela striktní paleo, bylo mi super, zhubla jsem. Potom jsem přidala tak dvakrát týdně malou bagetu a o víkendu jsem jedla sice maso, ale taky s nějakým pečivem a fazolemi a zase jsem pěkně přibrala a celkově se necítím úplně ideálně.

    Takže moje tělo mi na otázku, jestli je pro něj paleo ideální odpovědělo celkem jasně.)
    NYX
    NYX --- ---
    MICHATU: na blog jsem narazil uz driv, je ta zminovana bakalarka nekde dostupna? pripadne jak to s ni dopadlo? :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam