• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALONSYPrimal a paleo - zkušenosti, recepty
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    TYPHUS: hodně syrové zeleniny neumí jíst nikdo. je mnohem stravitelnější a obvykle i chutnější, pokud je tepelně upravená. a celkově je pro zažívání velmi dobré jíst teplá jídla.
    frutariánství se však s paleem rozhodně míjí.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    TYPHUS: a kde máš bílkoviny a tuky? Základem paleo a podobnách diet je málo sacharidů, hodně bílkovin a tuku. Proto se jí málo ovoce, protože to je jaksi voda a cukry.
    TYPHUS
    TYPHUS --- ---
    Ahojte, nevie niekto, ako znasa Paleo istu kombinaciu s frutarianstvom? Mne nechuti samotna surova zelenina (napr v salatoch, ako priloha), ale ovocie mam rad a chuti mi. Ale sa to bije s principom palea, ze ovocie ma byt iba obcas. Vie mi v tomto niekto poradit? Zeleninu som schopny jest iba zapekane, vo forme polievok, alebo v kari, ale upravou sa zabija dost zivin, ktore by som doplnal pripadne ovocim.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    NYX: dostala jsem se k tomu článku a začnu se koukat na blog :-)
    NYX
    NYX --- ---
    ZUZKAOU: jsi na to narazila nahodne nebo se postupne prokousavas celym blogem? Peter tam ma zabavnou "Fruit and vegetables" serii :-)
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    FRONEMA: nezabije tě ani kdyby to shnilo, namísto zkysalo. Maximálně ti to.... očistí střeva... ;-)
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    ZUZKAOU: diky za informace, uz jsem nasla tvuj web, a tvuj clanek na paleolifestyle a pilne studuju :)
    mne vlastne puvodne zajimalo jen jestli mne to nezabije, ale ted jak to zkoumam mne laka vyrobit kokosovy jogurt :)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    FRONEMA: stejně. Pokud to voní a je to nakyslé, tak ti do toho nalítaly nějaké lactobacilly z ovzduší a je to v pořádku. Když to necháš stát v teple, tak to dokysá

    Pokud to začne smrdět, tak vyhrály nějaké jiné breberky.

    Pokud si to chceš pojistit, dáš tam nějaký startér. Pokud to nemá být z nějakého mléčného produktu, tak pro tebe bude nejjednoduší nasypat tam obsah tablety lactobacilů z lekárny.

    Ty věci z lekárny by mohly být celkem odolné, takže pak půjde jako startér použít zbytek zkysaného kokosového mléka. Ovšem může se stát, že pak postupně budou další a další verze horší kvality (řidší a tak). Pak nezbývá než použivat vždy čerstvé kultury.

    Klasické jogurtové, smetanové kultury koupíš zde http://www.milcom-as.cz/produkty/produkty-pro-domaci-a-faremni-vyrobu.html

    Jde je zrecyklovat tak dvakrát, třikrát a ořechové mléko budou kysat taky.
    PHUSHI
    PHUSHI --- ---
    FRONEMA: zdroje nemam, ale kysam kokosove, mandlove, kesu, sojove mleko (vetsinou v kombinacich) a bez problemu
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    tak jsem dneska zjistila ze domaci kokosove mleko voni trochu kysane, chutnalo porad sladce tak snad bylo ok ho pit.

    jak vlastne proces kysani funguje? bude to stejne u kokosoveho mleka jako u kravskeho? (a mandloveho?) odkazete mne prosim na nejake rozumne zdroje v tomhle? preferovane cesky, ale snesu i anglictinu
    NYX
    NYX --- ---
    NTR23: kdyz jsem jim tam napsal, ze na etiketach vetsinou hledam obsah tuku, urcite to pochopi spatne, co? :-)
    NTR23
    NTR23 --- ---
    FitPlan.cz se ptá na pár otázek ohledně jídla, pokud máte zájem, vyplňte

    https://docs.google.com/forms/d/1JGZfR8s4sswx3miFkxn2K9iT8SfC02YYQyubpkX5LUs/viewform
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    ja pridam jeden vcerejsi objev, pomeranc nakrajeny na kousky smichat s uzenym lososem taktez nakrajenym na kousky, posypat volitelne platkami mandli.
    zni to nestandardne ale je to vyborna kombinace chuti
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    na kousky nakrájený zralý banán -> zmražený -> vyndat z mrazáku, hodit do mixéru, přidat pár lístků čerstvé máty, několik lžic hustého čistého jogurtu, (volitelně pár kapek mandlové esence) -> zmrzlinový orgasmus!!
    MICHATU
    MICHATU --- ---
    Delate nekdo crossfit? Kde? Jak casto? Za kolik? Povidejte, prehanejte ;)
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    ANNYSEK: na druhou stranu mi to zpočátku pomohlo asi, mít vidinu dne kdy zhřeším, obvykle když byla nějaká velká party tak jsem prostě jedla cokoli celý den, ale to jsem tehdy spíš jen chtěla hubnout, což se časem změnilo ve snahu být zdravá :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam