• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALONSYPrimal a paleo - zkušenosti, recepty
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    ALONSY: mandlový máslo vyrábět. Večer namočit mandle do vody, druhý den vrazit do mixéru s trochou oblíbeného oleje.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    MR_DAN: kokosová mouka - koupíš strouhaná kokos a vrazíš do mixéru a nebo nožového mlýnku na kafe/koření, když to chceš najemno.

    Mandlová mouka - lidl. (nadrtit najemno mandle jako takové, aby to nezačalo dělat pastu je celkem doma moc nejde)

    S kokosovým mlíkem je to špatný, no. V praze třeba u korejců v Korunní (jen kokos a voda) a nebo u thajců ve Francouzský - tam maj druhů víc a budou tam i bez zahušťovadel. Ale jinak guarová a nebo xanatanová guma jsou přírodního původu. Xanatanová je z mořských řas a guarová ze semen nějaké kytky.
    NYX
    NYX --- ---
    MR_DAN: Aroy-D je jen kokos a voda, aspon v 1L kartonu.
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    MR_DAN: Mandlový máslo kupuju na Andělu v bio prodejně, mohli by tam mít i ty další věci, nekoukala jsem a už jsem ho dlouho nepoužila.

    Mlíka budu dneska hledat na netu.

    Hm, tak myslíš, že se tou jednou konzervou ze supermarketu přiotrávím? :)
    To snad ne, přeci toho tam nemůže být tak moc zlýho..

    (Právě mi před očima proběhly všechny ty scény z Pekla na talíři a jiných rozborů potravin a beru zpátky:))
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    ALONSY: jj na to uz koukam, ale tak maso to by se jeste dalo (mam za rohem dobryho reznika), ale prave ty kokosovy mlika, mandlovy a kokosovy mouky a dalsi veci co jsem jeste v tech receptech neobjevil?
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    ALONSY:
    MR_DAN: Na nástěnce jsou i jiné zdroje na maso, objednávky přes net obvykle.
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    MR_DAN: Připlatit si :))
    THE REAL MEAT SOCIETY | Přinášíme nejlepší maso!
    http://trms.cz/
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    ALONSY: nojo, kde ma clovek nakupovat maso, slaninu, sunku a spol aby to bylo bez ecek? dneska jsem fakt volil, jestli sunku se ctyrma eckama, nebo s osmi :-@
    s kokosovejma mlikama ze supermarketu uz vim jak se to ma od vareni thajskyho curry, nejak bych to moc nepil .. da se sehnat nekde neco? odkazy na eshopy zkusenych paleistu, prosim :-)

    TUILE: dik, dobra pripominka, sul skoro nepouzivam
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    RADAR_PIBTL144: To by mohlo být. Snažím se pít hned po probuzení vodu, ale často zapomenu, pak piju občas když mám žízeň pár loků a mezi tím zelený čaj. K večeři tak dvě skleničky vody s citrónem. (Velmi účinná výměna za colu:)

    Dneska jsem byla venku, a docela to šlo, po čtyřech plátcích slaniny, třech vajíčkách a kousku manga.
    (Jenže měli zavřeno v trms a nevím, kde jinde koupit dobrou slaninu, tak ještě vůbec nevím co budu jíst zítra)

    Jinak jsem včera opovrhla kokosovym mlíkem od vietnamců 85% kokosového mléka, zbytek voda a éčka, a dneska jsem to nahradila ještě horším z Alberta, co má jen 75%, ale tak chuť byla velká, příště to vyberu na netu:)
    TUILE
    TUILE --- ---
    MR_DAN: a pri ketoze dostatecne solit!
    RADAR_PIBTL144
    RADAR_PIBTL144 --- ---
    MR_DAN: Jistě, že se cítí lépe: má cukr minus.


    ALONSY: Piješ dost vody?
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    MR_DAN: Spíš dělám někde chybu, nebo mi chybí pohyb. Jenže těžko se v takových stavech k pohybu přimět :)
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    ALONSY: tyjo tak to mas daleko vetsi masakr nez ja ... o.O i tohle je paleo-flu?
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    MR_DAN: Tak ono ať člověk přejde z té "standardní americké diety" na racionální čí paleo stravu, bude se cítit vždy líp :)
    Jen je otázka, co která udělá s tělem :))

    Jinak patnáctý den paleo, tuky do sebe cpu ve slanině, kokosu a masa, klasika a cítím se dost mizerně.

    Břicho a nohy mě bolí jako po hodině intenzivního cvičení (v mém případě po minutě) a poslední dobou se mi i těžce dýchá.
    Jako že dojít do obchodu a domu vyjít dvě patra, je fakt problém.

    Možná taky potřebuju víc sacharidů, protože ovoci moc nedávám a zelenině tak jak kdy.
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    RADAR_PIBTL144: jo ja se toho havlicka nezastavam, ale kamoska rikala ze se pri ty diete cejti fakt o moc lip ... jako nic jinyho nez negativni komentar a totalni vysmech od nej necekam, beru ho s rezervou

    a k tomu soku, myslim ze kdyz odectes tu nadsazku, kterou jsem pouzil a ktera jaksi zrejme jeste dneska nebyla odhalena ;-) tak zjistis, ze ten sok neni o nic vetsi, nez co jsem si nacetl na forech ze lidi delaj uplne normalne kdyz zacinaj s paleo/low-carb ... pulka lidi si vybere postupnej najezd, pulka potrebuje proste hupsnout po hlave do studeny vody .. nejsem zadnej sebevrah proboha, jen patrim k ty druhy pulce
    RADAR_PIBTL144
    RADAR_PIBTL144 --- ---
    MR_DAN: Havlíček je kokot (promiňte mi ten výraz), kterýho by za tu herezi měli zavřít. Nebo by spíš měl možná dostat pořádně nakopáno do pytle, když doporučuje sportovní snídani ve složení džus, ovesné vločky a toasty s marmeládou.

    A jinak Ty jsi taky dobrý číslo, takovouhle šokovou vlnou tělu rozhodně neprospěješ... Consistency and moderation win over intensity. Bohužel lidi chtěj dneska zhubnout za šest minut, nabrat svaly za dva týdny a naučit se portugalsky za odpoledne. Takže přeju, ať to ve zdraví přežiješ :)
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    MR_DAN: jasně... dávat organismu co největší šoky je totiž známka hrdinství ;-))
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    LUCIASHECK: to by byla srabarna :-) ale ono to tak driv nebo pozdejc skonci .. ten med, ovoce, orechy, to jsou vsechno dobry veci :-)

    CRANK: jj jsou to jiny veci, proto rikam ze jsem si paleo nastavil hodne low-carbovy (proste jsem si toho zakazal jeste vic) abych se do ty ketozy dostal, ale vicemene je to jen ze zvedavosti :-)
    zas jako samotnej ovar a bucek nejim :D zelenina je pulka my lednicky, jen mam tendenci to zvelicovat, protoze je strasne vtipny jak se lidi tvarej na to ze drzim dietu a cpu se pecenejma zebrama apod :D
    pecivo nejim uz nejakej cas pac me z nej pali zaha, nejvetsi obet je pivo (to si asi za cas zase povolim, paleolizuju), syry (ty taky), testoviny, rejze (+pohanka, kuskus, bulgur a spol.) a cherry cola
    CRANK
    CRANK --- ---
    MR_DAN: Jinak já to měl 3 dny a pak se začal cítit jak nadčlověk :-D

    MR_DAN: No jak chceš, ale keto/paleo jsou dvě různé věci ... snad jen, čas od času nějaký sacharidy sněz, ať se ti trochu srovná hladina inzulinu. Na druhou stranu primal/paleo je fajn taky díky tomu, že jíš celkem dost zeleniny. Pokud budeš jíst jenom maso/tuk tak je to sice super na ketózu, ale zdravý to nebude.
    CRANK
    CRANK --- ---
    MR_DAN: Jez ideálně když máš hlad a alespoň jednou denně :). Já to míval občas, když jsem si dal vydatnou snídani, že jsem už přes den neměl hlad a jen si dal nějakou sváču.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam