• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALONSYPrimal a paleo - zkušenosti, recepty
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    NTR23: to je sila ... hlavne pokud do toho musej cpat zahustovadla, tak to muselo bejt kdysi cely tekuty (velebnosti, jdu blejt) ... selskej rozum nejvyssi jakosti mi rika, ze kdyz praseti odriznu z nohy platek sunky, tak tekutej nebude
    NIGHTFURY
    NIGHTFURY --- ---
    Zrovna šunka se dá poměrně snadno vyrobit i doma (stále se na to chystám).
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    FITH: jestli jsi z Prahy, tak jsem ti právě příklad dala :-D
    FITH
    FITH --- ---
    LUCIASHECK: Např.? Zatím jsem nenarazila na žádnou, kde by bylo jen toto...
    NTR23
    NTR23 --- ---
    Já tu mám příspěvek k šunce. Kupuji nejvyšší jakost. Vím, že dělení šunek je podle obsahu svaloviny, ale i tak.
    Blbé, že u pultového prodeje se složení dozvíte až po zabalení. Už jsem se takto spálil podruhé. Příště si to fakt přečtu už v obchodě a s díky vrátím zpět.


    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    FITH: Tak hledej ty, co maj treba tu 301, tech je dost.
    FITH
    FITH --- ---
    LUCIASHECK: To určitě není, ale když se podíváš třeba na anglickou nebo tyrolskou slaninu, tak je tam hejno těch, která nejsou zdraví prospěšná... U těch nebalených člavěk nemá šanci zjistit co do slaniny výrobce nacpal...
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    FITH: A bez kterejch ecek? balena slanina bez jedinyho ecka snad ani nemuze existovat, ne? Neni to jen dalsi eckohysterie? Ta streaky M&S ma E301 a fakt mi to nepripada jako neco hodno zavrzeni...
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    NIGHTFURY: Smoked je vyborna, treba s rostenou byla skvela... K vajickum je nejlepsi streaky
    FITH
    FITH --- ---
    Zatím jsem nenarazila na žádnou, kde by nebyla Ečka, pokud máte tip, tak ho uvítám...
    NIGHTFURY
    NIGHTFURY --- ---
    LUCIASHECK: Zrovna ji testuju (konkrétně smoked), je fakt dost dobrá :)
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    Jestli jste jeste nezkouseli slaninu z Marks&Spencer, vyzkousejte! (maj streaky, smoked, unsmoked, kazda super na neco jineho, vsechny skvele)... Maj na vaclavaku a na chodove...
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    Při čtení kritiky palea se mi pokouší explodovat mozek.

    Ti lidi v podstatě říkají, že je zdravější jíst fast-foody, sladkosti a neidentifikovatelný předměty, než maso, zeleninu a ovoce.

    Jako já si nikdy na zdravém jídle nezakládala, ale ani jsem nebyla tak blbá, abych si myslela, že je to snad zdravý nebo že mi to prospívá víc než doma z čerstvých surovin uvařený jídlo.

    No, strašnej výkřik do tmy, ale mě ta stupidita prostě bude překvapovat asi už navždy.
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    ANNYSEK: to máš možná to mleko a já cream... nevím, kazdopadne při posledním pokusu a rozmíchání se to nerozmichalo a bylo to po celý kuchyni :)
    ANNYSEK
    ANNYSEK --- ---
    TUILE: ja to vzdycky rozmichavam.. i kdyz z toho neni homogenni hmota, umozni ti to vzit pulku tak nejak od obojiho, v nadobe se to pak zase oddeli.
    TUILE
    TUILE --- ---
    MR_DAN: v lidlu nemaj mandlovou mouku, tu maj jen ve zdravejch vyzivach za nechutny penize.
    nicmene maj tam namlety mandle, ktere poslouzi daleko lepe nez mouka (je v nich tuk, zejo) a prodavaj je bud namlety se slupkou nebo namlety loupany a obcas na ne maj akci (treba pred vanocema)

    co se tyce mlika.
    kupujeme v pase litrovou krabici za 70 korun a nebo na smichove je takovej velkoobchod se stejnou litrovou krabici za 70, al ted si nevzpomenu na meno.
    blby je, ze jak je to bez konzervantu, tak se to silene rychle kazi, takze na vareni jednu pulku tenhle vikend, druhou nasledujici to neni....

    co se tyce kokosovyho tuku, tak nyx sem kdysi hazel odkaz na dobrykolonial.cz, kde je levnej


    ANNYSEK: to nesmichas, to je skoro nemozny.
    ANNYSEK
    ANNYSEK --- ---
    AOTEAROA: tak t nejdriv smichej, pak z toho vezmi pulku a tu druhou nech v lednici, ne?

    nevite, jestli se nekde jinde nez v marku prodavaj ty bilky v krabici? a jsou to fakt jen bilky nebo v tom jsou nejaky hnusy?
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    jaký je rozdíl mezi coconut milk a coconut cream? já kupuju vždycky to druhé a právě je to vždycky oddělené, což je nepraktické, když mám třeba použít jen půlku, navíc se to dá akorát tak hodit do mixéru, když chci dělat třeba těsto, a to se mi zrovna vždycky nechce umývat :(
    PHUSHI
    PHUSHI --- ---
    v DM drogerii maji kokosove mleko Alnatura (60%) ve slozeni kokos & voda
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam