• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALONSYPrimal a paleo - zkušenosti, recepty
    RADAR_PIBTL144
    RADAR_PIBTL144 --- ---
    FRONEMA: Mě to přijde jako dobrej fór :) Nerad bych se dotknul místních antropologů ;)
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    RADAR_PIBTL144: nic proti nadsazce, ale tohle mi spis prijde jako posilovani mytu...
    RADAR_PIBTL144
    RADAR_PIBTL144 --- ---
    FRONEMA: Když člověk drží paleo, tak nesmí brát věci s nadsázkou? :)
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    RADAR_PIBTL144: skoda ze to s tim prumernym vekem neni pravda :/
    RADAR_PIBTL144
    RADAR_PIBTL144 --- ---
    Něco pro pobavení zdejších paleofanatiků :)

    KABIS
    KABIS --- ---
    To zni fajn :) pivo obcas taky dam, obcas mam chut na neco sladkeho a semtam mam chut na tmave pecivo (ale to jen rano), ale jinak se zatim drzim (ze to ani nelamu pres koleno).. A obcas ze zdvorilosti clovek musi papat i co uplne nechce :D si prave rikam ze jet 100% cely cas je zatim trapeni, i kdyz mi ta jidla fakt chutnaji. No, jsem zvedava jak budu pokracovat :)
    VICTOIRE
    VICTOIRE --- ---
    KABIS: primal, rok. většinou dodržuju úplně, něco ne-primal si dám tak jednou za 3-4 týdny, obvykle ke kávě nějaký cheesecake třeba. a pak tak jednou za 2-3 měsíce porušuju docela dost na nějakých rodinných oslavách, kde si dám kousek pečiva a hlavně zase to sladké (miluju marcipán, karamel a podobné cukroové bomby :) ). když toho sním hodně, tak mám druhý den "kocovinu", bolí mě hlava, jsem unavená, mám pořád žízeň a podobně. jediné, čím primal stabilně porušuju, je alkohol, nějakou sklenku vína si dám 2-3x týdně a třeba jednou za měsíc 3 piva.
    TUILE
    TUILE --- ---
    KABIS: dodrzuju tak na 80%
    TUILE
    TUILE --- ---
    KABIS: ca 2 roky s prestavkama. primal.

    dost casto hresim pivem a jednou za dva mesice si nutne potrebuju dat bilou krupavou bagetku s brusinkovou pastikou a tak dvakrat do mesice makovej kolacek.
    uplne vyjimecne hresim testovinama, ale bezlepkovejma (lisovana kukurice)
    KABIS
    KABIS --- ---
    ALONSY: a celkove pocit z toho? :)
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    KABIS: Tři a půl měsíce, za tu dobu jsem měla čtvrtku punčáku a jednou řízky.
    Oboje mi jelo, ale po punčáku se mi rozjel exém a nachlazení.

    Já spíš flákám takovým tím stylem, že nejím neprimal suroviny, ale ani nejím moc dobře. Jsem schopná žít na kafi, smetaně, 95% šunce a salátu/ředkvičkách.
    Taky si sem tam dopřávám "paleo sladkosti"
    KABIS
    KABIS --- ---
    Na kolik tak dodrzujete paleo/primal, jak casto si "ulevujete" (a cim) a jak dlouho uz takhle fungujete?
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    ALONSY: já třeba těstoviny z kukuřičný/rejžový mouky můžu úplně v pohodě, oproti stavu po konzumaci běžnejch semolinovejch pozoruju značnej rozdíl...
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    ANA_CO_MA_DOST: No, kukuřice je vedle mouky a cukru to největší zlo - jediné tři věci na které se všechny verze palea bez problémů shodnou, patří do stejné kategorie jako řízek, za který Luciashek schytala mínus :)

    Ale jasně, v normálním dodržování palea na 80% tě nezabije ani řízek ani kukuřice.
    ANA_CO_MA_DOST
    ANA_CO_MA_DOST --- ---
    ALONSY: tak v nejaky nazipaleo diete asi jo, nekdo jinej zase tvrdi, ze trochu je v pohode takze ja bych se drzel klasickyho "vseho s mirou" ;)
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    ALONSY: akorat bacha, jsou dost casto slazeny, nebo jinak odpaleovany

    jo a taky jsem videla nejakou mensi krabicku mandlove smetany v countrylifu. do kafe to bylo moc dobry. ale uz nevim zakolik
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    ANA_CO_MA_DOST: Kukuřice je v paleo na stejné úrovni jako bílej cukr :)

    Díky za rady, na domácí zatím nemám nástroje, a 70 korun za litr mi nepřijde tak hrozné, vzhledem k ceně mandlí. Vyzkouším a uvidím.
    KABIS
    KABIS --- ---
    ANA_CO_MA_DOST: nemuzu brat vahu jako meritel, jsem z tech lidi co krasne nabiraj svaly - vahu mam vetsi nez predtim co jsem narazove pribrala, ale postavu mam lepsi. Zkusim to a uvidim, jak mi to bude vyhovovat, zase to nechci uplne hrotit :) diky
    ANA_CO_MA_DOST
    ANA_CO_MA_DOST --- ---
    KABIS: fyzicka aktivita je pro hubnuti naprosto zasadni, takze delej co delas a zkus na to najet, drzet to 14 dnu a vzdycky po tejdnu ve stejnej den (idealne treba sobota/nedele rano na lacno) se zvazit, kdyz to pujde dolu tempem vic nez 0.5kg tejdne trochu pridej, kdyz to pujde dolu tempem max 0.5kg tejdne pokracuj, kdyz se nebude nic dit tak uber, kdyz to pujde nahoru tak uber jeste vic
    KABIS
    KABIS --- ---
    ANA_CO_MA_DOST: nejdriv jsem se lekla jak je toho malo... Ale kdyz 3x -4x denne, to zni docela fajn :) akorat nevim jak moc se do toho pocita fyzicka aktivita.. Kazdopadne to vypada pekne :) (a mam z toho hlad)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam