• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALONSYPrimal a paleo - zkušenosti, recepty
    KABIS
    KABIS --- ---
    Na kolik tak dodrzujete paleo/primal, jak casto si "ulevujete" (a cim) a jak dlouho uz takhle fungujete?
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    ALONSY: já třeba těstoviny z kukuřičný/rejžový mouky můžu úplně v pohodě, oproti stavu po konzumaci běžnejch semolinovejch pozoruju značnej rozdíl...
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    ANA_CO_MA_DOST: No, kukuřice je vedle mouky a cukru to největší zlo - jediné tři věci na které se všechny verze palea bez problémů shodnou, patří do stejné kategorie jako řízek, za který Luciashek schytala mínus :)

    Ale jasně, v normálním dodržování palea na 80% tě nezabije ani řízek ani kukuřice.
    ANA_CO_MA_DOST
    ANA_CO_MA_DOST --- ---
    ALONSY: tak v nejaky nazipaleo diete asi jo, nekdo jinej zase tvrdi, ze trochu je v pohode takze ja bych se drzel klasickyho "vseho s mirou" ;)
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    ALONSY: akorat bacha, jsou dost casto slazeny, nebo jinak odpaleovany

    jo a taky jsem videla nejakou mensi krabicku mandlove smetany v countrylifu. do kafe to bylo moc dobry. ale uz nevim zakolik
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    ANA_CO_MA_DOST: Kukuřice je v paleo na stejné úrovni jako bílej cukr :)

    Díky za rady, na domácí zatím nemám nástroje, a 70 korun za litr mi nepřijde tak hrozné, vzhledem k ceně mandlí. Vyzkouším a uvidím.
    KABIS
    KABIS --- ---
    ANA_CO_MA_DOST: nemuzu brat vahu jako meritel, jsem z tech lidi co krasne nabiraj svaly - vahu mam vetsi nez predtim co jsem narazove pribrala, ale postavu mam lepsi. Zkusim to a uvidim, jak mi to bude vyhovovat, zase to nechci uplne hrotit :) diky
    ANA_CO_MA_DOST
    ANA_CO_MA_DOST --- ---
    KABIS: fyzicka aktivita je pro hubnuti naprosto zasadni, takze delej co delas a zkus na to najet, drzet to 14 dnu a vzdycky po tejdnu ve stejnej den (idealne treba sobota/nedele rano na lacno) se zvazit, kdyz to pujde dolu tempem vic nez 0.5kg tejdne trochu pridej, kdyz to pujde dolu tempem max 0.5kg tejdne pokracuj, kdyz se nebude nic dit tak uber, kdyz to pujde nahoru tak uber jeste vic
    KABIS
    KABIS --- ---
    ANA_CO_MA_DOST: nejdriv jsem se lekla jak je toho malo... Ale kdyz 3x -4x denne, to zni docela fajn :) akorat nevim jak moc se do toho pocita fyzicka aktivita.. Kazdopadne to vypada pekne :) (a mam z toho hlad)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    MR_DAN: no tělo nějak nesblajzne hodně výrazné přebytky tuku - pokud nejsi v extrémní zátěži. Nevím přesně jak. Ale třeba škroby si naštípe a sežere všechny a přebytečné uloží. Stejně tak mírné přebytky tuku radostně štípe a posléze ukládá.
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    ZUZKAOU: tak uplne by to zakony nepopiralo, vem si treba houbu lisku, tu kdyz nerozkouses, tak ji muzes jist porad dokola, staci dobre oplachnout ... myslel jsem ze to funguje na tomhle principu, ze telo prebytky proste nestravi a posle je cervum...
    ale nehadam se, mylit se je lidske :-)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    MR_DAN: to zní jako volovina popírající termodynamické zákony. REspektive to bude nějaká přílišná generalizace ze zjištění, že po omezení sacharidů je zbytečné počítat kalorie, protože když někdo má v příjmu tolik tuků, aby to překročilo nějaké horní hranice, tak stejně bude mít průjem, pokud nemá zrovna extrémní fyzickou zátěž typu arktická expedice - viz Pavličkova polárnická strava ;-)

    V tak nějak šetrně upravovanejch základních surovinách je nejvíc toho tuku fakt ve slanině, ale když není podpořen dalšími snadno dostupnými zdroji jako je chleba, tak ty počty kalorií nestoupají nijak závratně.

    A teda je kachna používat jen přístup chceš zhubnout - nežer, protože mikronutrienty a bazální metabolismus a jojoefekt.
    ANA_CO_MA_DOST
    ANA_CO_MA_DOST --- ---
    tady je dobrej navod jak nemuset pocitat kalorie, ale mit prehled
    Precision Nutrition » Calorie control guide for men and women
    http://www.precisionnutrition.com/calorie-control-guide
    ANA_CO_MA_DOST
    ANA_CO_MA_DOST --- ---
    MR_DAN: cil byl zhubnout co nejrychlejs podkozni tuk a na to je potreba deficit, po dosazeni pozadovanyho vysledku pak najet na udrzovaci rezim, ale ta zakladni rovnice ze prijem a vydej ma bejt v rovnovaze plati porad


    KABIS: kalorie pocitat nemusis, staci se jednou tydne postavit na vahu a uvidis jestli to jde spravnym smerem, ale je samozrejme dobry mit tak nejak priblizne spocitany kolik snis denne, protoze, pokud neuvidis zmenu na vaze smerem dolu, tak budes muset ubrat a hodi se vedet kolik a ceho
    KABIS
    KABIS --- ---
    MR_DAN: neco takovyho, hlavne ze kalorie zalezi na kontrxtu a ze nema uplne smysl je pocitat - ale zase na druhou stranu se clovek nema ladovat jak nezavrenej
    KABIS
    KABIS --- ---
    MR_DAN: ani pivo tydne? :D

    ANA_CO_MA_DOST: Uprimne kalorie si pocitat odmitam, je to ostatne jeden z duvodu proc se mi paleo/primal tak desne libi ;)


    LUCIASHECK: poslouchani tela me navedlo na paleo/primal, ale furt to neni uplne ono, mam pocit ze (ac jsem diky pohybu shodila docela dost) jak jim ted tak je to spis udrzovaci a ja se chci jeste trosku vyrysovat ;)
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    ANA_CO_MA_DOST: nejsem si uplne jistej, ale nemohl jsem nekde v paleo kuloarech cist, ze ten kalorickej deficit je taky jen kachna z dob minulych? jako ze pokud clovek ji spravne, nic mu nechybi ani neprebyva, tak si telo vezme jen tolik kolik potrebuje a ze zbytku pripadne udela nutricne vyzivnejsi stolici?
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    ANA_CO_MA_DOST: kukurice neni zelenina, ta je zakazana rovnou
    ANA_CO_MA_DOST
    ANA_CO_MA_DOST --- ---
    KABIS: je to asi jedno, dulezity je udrzovat kalorickej deficit a vyssi davky bilkovin a maximalne si davat pozor na kombinace sacharidy+tuk, takze treba kukurice nebo mrkev + bucek nebude to nejlepsi, ale samozrejme zase zalezi na mnozstvi. u jedny mrkve to bude jedno, u mrkvovyho pyre uz bych byl opatrnejsi
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    KABIS: asi te nepotesim, ale ze zeleniny se hlavne musis vyhejbat alkoholu :-))
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam