• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALONSYPrimal a paleo - zkušenosti, recepty
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    LUCIASHECK: vejce jsou levny :-) jako prejedi se rychle, ale da se hodne improvizovat
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    Máte přehled, na kolik vás měsíčně vychází jídlo? Jestli ano, na kolik? Ideálně pokud by tu byly celé páry, které dodržují nějakou verzi týhle "diety" společně.

    My jsme zkusili na chvíli "částečně vysadit", co to udělá, a výsledky jsou tristní, musíme tedy najít cestu, jak šetřit v rámci živ. stylu :-D Muž mění práci a nástupní plat v nové má tak příšerně nízkej, že budeme nejspíš v následujícím roce počítat doslova každou korunu, moje příjmy jsou značně proměnlivé...

    Pokud máte nějaké osvědčené levné recepty, budu ráda, pokud se podělíte.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Tak sasovské maso se dá objednávat jednou týdně a platí svozné 5 kč/kg při osobním odběru na svozném místě.

    Biopotraviny, bio maso vepřové i hovězí, bio brambory a cibule v e-shopu - Biofarma Sasov, Jihlava
    http://e-shop.biofarma.cz/cz/jak-nakupovat
    BESSAYA
    BESSAYA --- ---
    FITH: Taky prosím o kontakt :-)
    SHMAIDA
    SHMAIDA --- ---
    FITH: pridavam se s prosbou o zdroj :) a gratuluju!
    MMETLA
    MMETLA --- ---
    ZUZKAOU: Já to měl podobné, pod 150 jsem trpěl jako čert. Naštěstí už to nehodlám dlouhodobě dělat. Jinak konečně jsem se dostal k tomu, abych si dočetl starší čtivo a narazil jsem v Respektu na článek s tebou :-) Příjemné počtení ;)
    MMETLA
    MMETLA --- ---
    FITH: masa není nikdy dost, zvláště toho dobrého, taky bych poprosil o kontakt, pokud se budeš dělit :)
    CRANK
    CRANK --- ---
    FITH: A podělíš se o zdroj, nebo sám máš málo?
    FITH
    FITH --- ---
    Drobný raport z mého života, mám dole 15 kg :o). Objevila jsem výtečný zdroj bio hovězího z býčků krmených trávou, za více než rozumné ceny. Co víc si může člověk přát?!
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    NYX: no jako vím o existenci kombuchového kafe. Ale nikdy jsem neměla odvahu to zkoušet a to ani s vodním kefírem, který je takový dovanilkova.
    NYX
    NYX --- ---
    ZUZKAOU: ne probuh :) na doplneni tuku, kdyz tu padly ty skvarky.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    NYX: do kafe? Ne že by se mi to čas od času poránu nestávalo, když si nevšimnu, že mlíko zkyslo, ale je to hnusný.

    A když už, tak kefírovej creme fraiche. Čili zkefírovaná šlehačka.


    Jinak nasekaný, lehce ovařený květák s chilli, asijskými bylinkami (minimálně koriandr), citronovou šťávou a sezamovým olejem je moc dobrá příloha ke grilovanému masu s asijskou notečkou (vietnamská marináda - rybí omáčka, citronová/limetová šťáva, med, zázvor, česnek)
    NYX
    NYX --- ---
    a zakysana smetana...s tou je to skoro podvadeni :)
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    ZUZKAOU: Na doplnění tuku je dobrá zásoba škvarků.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    FRONEMA: zatím mi to vychází na 160 g denně a poslední dva dny tu nemám slaninu a ani chuť na vejce, takže cpu kokosák do kafe, protože jinak moc nefunguju. Při 130 jsem byla zcela nepoužitelná.
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    ZUZKAOU: na jaky mnozstvi tuku tak priblizne miris ze se snazis najit cesty jak pridavat?
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    ZUZKAOU: a teda ještě lepší je to s přidaným kakaem (neodtučněným, popřípadě raw)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    FRONEMA: zakoupila jsem v DM ten malý biokokosák a dávám si to do kafe - výrazně to zvyšuje jeho účinnost. Není to marný, ovšem nedaří se mi to šlehat tak, aby tam nakonec nebyla oka (včetně použití šlehače). Asi bych to musela dělat se žloutkem, abych měla nějaký emulgátor, ale teda pak by to kafe muselo být vlažný, aby se mi nesrazil....

    No jako šlehačka v kafi je lepší, než kokosový mlíko s kokosovým olejem, ale špatné to není. Jako způsob dodání většího množství tuku celkem dobrý.
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    Tak jsem zkusila to mandlové mléko doma a je to jasné, musím si pořídit lepší mixér.
    Pít se to dá a chutná to po mandlích, ale ty zůstaly skoro všechny v celku i po půl hodině na maximální výkon :)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    pardon za online zpravodajství - ale vypadá to, že mé nepříjemné stavy byly zapříčiněny špatně odhadnutou energetickou spotřebou a zvedunutí příjmu tuku tak o cca 20% zatím celkem pomohlo. Ať žije šlehačka, žloutky a tresčí játra!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam