• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALONSYPrimal a paleo - zkušenosti, recepty
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    HALCYON: These foods are exceptions to the rule, and are allowed during your Whole30.
    Certain legumes. We’re fine with green beans, sugar snap peas and snow peas. While they’re technically a legume, these are far more “pod” than “bean,” and green plant matter is generally good for you.
    HALCYON
    HALCYON --- ---
    LUCIASHECK: Dont eat - peas. :-D
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    MR_DAN: konkrétně zmíněno třeba zde - http://whole30.com/step-two - oddíl The Fine Print
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    MR_DAN: pokud je mi známo, tak jsou z luštěnin vyjmutý zelený fazolky a hrášek.
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    LUCIASHECK: no, skoda toho hrasku, co ;-) ten do whole30 urcite nepatri...
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    Kuře pečené na roštu, hrášek na sádle s přídavkem bílého vinného octa, ve "výpeku" po hrášku pak zredukovaná štáva z kuřete. Velmi uspokojivé i bez mléčných výrobků :-D

    KABIS
    KABIS --- ---
    LUCIASHECK: ja mliko (teda mlecne vyrobky) taky zboznuju, nedavno mi bylo strasne zle od zaludku a jakykoli pokusy me nalakat na jidlo vedly k mirnemu natahovani, kdyz mi ale byl nabidnut jogurt, tak telo zajasalo, sezrala jsem asi trictvrte kila tucnych mlecnych vyrobku a bylo mi dobre :D
    ale dam to ten mesic, aspon se ty zavislosti pozbavim ;)
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    LUCIASHECK: jó, mlíko je něco čeho se nevzdám. jen jsem se donutila omezit obrovské dávky kvalitního tučného jogurt, co jsem byla schopná zkonzumovat :D
    nyní se opět budu snažit brutálně srazit příjem sacharidů. 30% smetana budiž mým nejlepším přítelem na toto období.
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    KABIS: tak já už stihla zjistit, že jsem asi fest závislá na mléčných výrobcích. Umírám hlady, když si do těch vajec nemůžu nalejt smetanu, udělat jogurtovou zálivku, podlejt smetanou omáčku k masu, dát si ke svačině kefír, ... :-D
    KABIS
    KABIS --- ---
    LUCIASHECK: Tak fajn, zaciname :)
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    KABIS: cool, pojd do toho :-D

    MR_DAN: ja to nemam jako vymluvu, proc to nedelat, ja to pak sama udelam, ale radsi vzdycky skoro vsechno delam s nekym :-D
    TUILE
    TUILE --- ---
    KABIS: jj, funguju ok, ale chtela bych to nekdy dat.
    ale mesic bez obedu s kolegama nevydrzim :)
    KABIS
    KABIS --- ---
    TUILE: tj, ty vyvarovny jsou naprd no :) tak pokud fungujes a citis se ok, tak proc ne, zejo :)
    TUILE
    TUILE --- ---
    KABIS: tam je blbej ten faktor s kolegama. ti púroste chodi do klasickejch ceskejch vyvaroven.
    jako jo, davam si treba kachnu s dvojitou porci zeli misto knedliku nebo gulas bez prilohy (ale i tam je mouka, zejo) nebo tak, ale nelze to kazdej den.

    a sluzebni cesty sou mimo prahu. vetsinou dost maly obce, tak je to s jidlem fakt tezsi.

    paleo se snazim drzet, ale whole 30 bych nezvladla.
    KABIS
    KABIS --- ---
    TUILE: pokud nechodis do klasickych ceskych hospod, tak by to nemel byt problem (aspon ja jsem nemela) - kus masa se zeleninou si muzes objednat skoro vsude :) tam je pak blby ten casovy faktor no.
    TUILE
    TUILE --- ---
    MR_DAN: ja to nedavam v praci.
    proste potrebuju s kolegama chodit na obedy a kdyz sem na sluzebce, tak casto neni ani moznost se zastavit nekde na jidle natoz najit neco, kde mi uvarej aspon trochu paleo...
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    LUCIASHECK: jo to znam, ja teda hlavne u sportu ... to je jen takovej alibismus ;-) primarne by se clovek mel snazit delat tyhle veci sam, pac to vzniklo ve tvy hlave, na nikom to fakticky nevisi a nikdo jinej z toho nijak netezi
    hodne lidi to pak vyuziva jako spolecensky prijatelnejsi vymluvu proc neco nedelat :-) nemuzu neco protoze ten druhej zni lip, nez nemuzu neco protoze se mi nechce, jsem linej, bojim se...
    KABIS
    KABIS --- ---
    LUCIASHECK: tak jestli zacnes zitra tak to dam s tebou :)
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    MR_DAN: Ja se toho nebojim, ale jsem prirozene tvor parovy a vytaci me tak nejak z principu delat neco sama :-D
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    whole30 nic neni :-) fakt zbytecny se toho bat
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam