• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALONSYPrimal a paleo - zkušenosti, recepty
    KABIS
    KABIS --- ---
    MR_DAN: ja ti nevim, ale hrasek je proste fakt zelenina, radi se tam, ma slozeni blizsi zelenine... Jako me to je docela jedno uprimne, zrovna tady si myslim ze to klidne muze byt proste vec nazoru, ze muzes jist i hrasek i lusky (asi bych to nejedla po kilech), ale treba hrach by nedavala (ten mi hlavne strasne nechutna).
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    KABIS: oboji jsou to lusky, ktere se jedi cele (edible podded peas)
    ja nevim, na to nemusi bejt clovek genius (mozna se hodi v zivote videt alespon jednou hrach) aby si domyslel smysl toho rozdeleni na lusteniny (fazole, hrach) a jejich lusky a ze v pripade tech lusku clovek ji vic samotnyho tela rostliny, nez samotnejch plodu...
    KABIS
    KABIS --- ---
    Tak jsem si ze zvedavosti vyguglila "sugar snap peas" a "snow peas" a z obrazku bych rekla ze to druhy jsou lusky a to prvni je opravdu hrasek :)
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    MR_DAN: :)
    ja byh do whole30 sla, kdyby mi nekdo varil, takovy krabickovy whole30. a museli by toho varit spoustu, abych nemela cas myslet na jiny jidlo.

    ale rozhodla jsem se ted zkusit trochu odbourat jogurty co furt jim, kdyz to pujde, treba postoupim i k odstraneni mlika z kafe...
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    FRONEMA: prosimte videlas nekdy hrach? :-)
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    jak ja to chapu tak tam vyloupanej hrasek nepatri, patri tam jen ty v lusku kde ty hrasky vevnitr jsou jeste malinky.

    nicmene porad povazuju hrasek (vyloupanej) za lepsi volbu nez brambry, ryzi, o knedlikach nemluve
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    MR_DAN: Je ti líp?
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    Ale proč by se vždycky všude nenašel někdo, kdo je papežštější než papež :-)
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    MR_DAN: Viděls někdy hrách?
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    to samy fazolovy lusky - je to povolene kvuli tomu lusku samotnymu, protoze je plnej vlakniny a protoze ten lusk okolo je zdravej a v neni v nem tolik ty lusteniny uvnitr....
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    Měli jste chodit na hodiny pěstitelských prací, chytráci.
    Hrášek a fazolové lusky jsou zelenina.
    Luštěniny jsou hrách a fazole.
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    LUCIASHECK: ale oni tim mysli lusky, takovy ty lusky kde skoro neni ten hrasek uvnitr....
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    LUCIASHECK: "Do not eat legumes. This includes beans of all kinds (black, red, pinto, navy, white, kidney, lima, fava, etc.), peas, chickpeas, lentils, and peanuts. No peanut butter, either. This also includes all forms of soy – soy sauce, miso, tofu, tempeh, edamame, and all the ways we sneak soy into foods (like lecithin)."

    "We’re fine with green beans, sugar snap peas and snow peas"

    to co mas na taliri stopro neni sugar snap peas ani snow peas, ale proste peas
    HALCYON
    HALCYON --- ---
    LUCIASHECK: Meaculpa, jen mě pobavilo že jsem si našel první výskyt peas a abylo to na seznamu NO's. Každopádně bych to asi ani jako NO nehrotil, pokud by to bylo "trochu" aby bylo jídlo pestré. Určitě ale asi není dobrý z toho udělat "plnidlo" místo rejže nebo brambor ...
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    HALCYON: peas je v tomto případě hrách ;-) tohle je cukrovej hrášek hlavně že odkazuju na konkrétní odstavec :-D Read carefully or learn the frickin' English ;)
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    HALCYON: These foods are exceptions to the rule, and are allowed during your Whole30.
    Certain legumes. We’re fine with green beans, sugar snap peas and snow peas. While they’re technically a legume, these are far more “pod” than “bean,” and green plant matter is generally good for you.
    HALCYON
    HALCYON --- ---
    LUCIASHECK: Dont eat - peas. :-D
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    MR_DAN: konkrétně zmíněno třeba zde - http://whole30.com/step-two - oddíl The Fine Print
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    MR_DAN: pokud je mi známo, tak jsou z luštěnin vyjmutý zelený fazolky a hrášek.
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    LUCIASHECK: no, skoda toho hrasku, co ;-) ten do whole30 urcite nepatri...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam