• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALONSYPrimal a paleo - zkušenosti, recepty
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    LUCIASHECK: "Do not eat legumes. This includes beans of all kinds (black, red, pinto, navy, white, kidney, lima, fava, etc.), peas, chickpeas, lentils, and peanuts. No peanut butter, either. This also includes all forms of soy – soy sauce, miso, tofu, tempeh, edamame, and all the ways we sneak soy into foods (like lecithin)."

    "We’re fine with green beans, sugar snap peas and snow peas"

    to co mas na taliri stopro neni sugar snap peas ani snow peas, ale proste peas
    HALCYON
    HALCYON --- ---
    LUCIASHECK: Meaculpa, jen mě pobavilo že jsem si našel první výskyt peas a abylo to na seznamu NO's. Každopádně bych to asi ani jako NO nehrotil, pokud by to bylo "trochu" aby bylo jídlo pestré. Určitě ale asi není dobrý z toho udělat "plnidlo" místo rejže nebo brambor ...
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    HALCYON: peas je v tomto případě hrách ;-) tohle je cukrovej hrášek hlavně že odkazuju na konkrétní odstavec :-D Read carefully or learn the frickin' English ;)
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    HALCYON: These foods are exceptions to the rule, and are allowed during your Whole30.
    Certain legumes. We’re fine with green beans, sugar snap peas and snow peas. While they’re technically a legume, these are far more “pod” than “bean,” and green plant matter is generally good for you.
    HALCYON
    HALCYON --- ---
    LUCIASHECK: Dont eat - peas. :-D
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    MR_DAN: konkrétně zmíněno třeba zde - http://whole30.com/step-two - oddíl The Fine Print
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    MR_DAN: pokud je mi známo, tak jsou z luštěnin vyjmutý zelený fazolky a hrášek.
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    LUCIASHECK: no, skoda toho hrasku, co ;-) ten do whole30 urcite nepatri...
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    Kuře pečené na roštu, hrášek na sádle s přídavkem bílého vinného octa, ve "výpeku" po hrášku pak zredukovaná štáva z kuřete. Velmi uspokojivé i bez mléčných výrobků :-D

    KABIS
    KABIS --- ---
    LUCIASHECK: ja mliko (teda mlecne vyrobky) taky zboznuju, nedavno mi bylo strasne zle od zaludku a jakykoli pokusy me nalakat na jidlo vedly k mirnemu natahovani, kdyz mi ale byl nabidnut jogurt, tak telo zajasalo, sezrala jsem asi trictvrte kila tucnych mlecnych vyrobku a bylo mi dobre :D
    ale dam to ten mesic, aspon se ty zavislosti pozbavim ;)
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    LUCIASHECK: jó, mlíko je něco čeho se nevzdám. jen jsem se donutila omezit obrovské dávky kvalitního tučného jogurt, co jsem byla schopná zkonzumovat :D
    nyní se opět budu snažit brutálně srazit příjem sacharidů. 30% smetana budiž mým nejlepším přítelem na toto období.
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    KABIS: tak já už stihla zjistit, že jsem asi fest závislá na mléčných výrobcích. Umírám hlady, když si do těch vajec nemůžu nalejt smetanu, udělat jogurtovou zálivku, podlejt smetanou omáčku k masu, dát si ke svačině kefír, ... :-D
    KABIS
    KABIS --- ---
    LUCIASHECK: Tak fajn, zaciname :)
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    KABIS: cool, pojd do toho :-D

    MR_DAN: ja to nemam jako vymluvu, proc to nedelat, ja to pak sama udelam, ale radsi vzdycky skoro vsechno delam s nekym :-D
    TUILE
    TUILE --- ---
    KABIS: jj, funguju ok, ale chtela bych to nekdy dat.
    ale mesic bez obedu s kolegama nevydrzim :)
    KABIS
    KABIS --- ---
    TUILE: tj, ty vyvarovny jsou naprd no :) tak pokud fungujes a citis se ok, tak proc ne, zejo :)
    TUILE
    TUILE --- ---
    KABIS: tam je blbej ten faktor s kolegama. ti púroste chodi do klasickejch ceskejch vyvaroven.
    jako jo, davam si treba kachnu s dvojitou porci zeli misto knedliku nebo gulas bez prilohy (ale i tam je mouka, zejo) nebo tak, ale nelze to kazdej den.

    a sluzebni cesty sou mimo prahu. vetsinou dost maly obce, tak je to s jidlem fakt tezsi.

    paleo se snazim drzet, ale whole 30 bych nezvladla.
    KABIS
    KABIS --- ---
    TUILE: pokud nechodis do klasickych ceskych hospod, tak by to nemel byt problem (aspon ja jsem nemela) - kus masa se zeleninou si muzes objednat skoro vsude :) tam je pak blby ten casovy faktor no.
    TUILE
    TUILE --- ---
    MR_DAN: ja to nedavam v praci.
    proste potrebuju s kolegama chodit na obedy a kdyz sem na sluzebce, tak casto neni ani moznost se zastavit nekde na jidle natoz najit neco, kde mi uvarej aspon trochu paleo...
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    LUCIASHECK: jo to znam, ja teda hlavne u sportu ... to je jen takovej alibismus ;-) primarne by se clovek mel snazit delat tyhle veci sam, pac to vzniklo ve tvy hlave, na nikom to fakticky nevisi a nikdo jinej z toho nijak netezi
    hodne lidi to pak vyuziva jako spolecensky prijatelnejsi vymluvu proc neco nedelat :-) nemuzu neco protoze ten druhej zni lip, nez nemuzu neco protoze se mi nechce, jsem linej, bojim se...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam