• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALONSYPrimal a paleo - zkušenosti, recepty
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    je tu někdo aktuálně frčící na LCHF dietě? chci do ní teď zas naskočit.
    Málo sacharidů, hodně tuků - Vyuzeno.cz - Voňavý a šťavnatý magazín
    http://www.vyuzeno.cz/lchf/

    ICEMAN8241: hele já si nejdřív chci znova přečíst celou knihu Jídlo, takže tohle je na mě moc brzo. potřebuju se předtím namotivovat četbou, a teď ještě nestíhám se do toho začíst, ale vidim to tak že v průběhu března snad konečně začnu (vleká část mého příjmu tuku pochází z mléčných výrobků).
    KABIS
    KABIS --- ---
    MAR_TINA: jeste me napadlo cuketovy placky, ty jsem jednou ke svickovy vlastne mela a v pohode.
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    aktuálně nejoblíbenější příloha (krom různých salátů)... a dá se jíst i samotná :-)


    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    MAR_TINA: Nechtěla bych tu chuť zas posunovat někam jinam (ty květáky a fazolky), něco neutrálního nebo podobného tomu základu spáchám.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    KOCHANSKA_CH: tohle je přesně ono, taky jsem zvažovala nějaké placičky.
    Možná z té "svíčkové" zeleniny s něčím. A navrch brusinky.

    ZUZKAOU: Anebo možná polentu s tou zeleninou.
    Dýni jsem píchla poslední a mám jí plnou mísu ke zmražení :)

    Nejsem paleožravec, jen se mi nechce jíst hromadu pšenice, navíc jemně mleté, bílé a kynuté.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    MAR_TINA: květákový nákyp by mohl projít - květák, lehce ovařený, nasekaný na jemno. Přidat žloutky, sůl, pepř a vyšlehaný sníh, napatlat buď do pekáčku a nebo do muffinových forem a upéct.

    Nebo teda něco dýňového, jen si nejsem jistá dostupností dýní takhle koncem února.

    Ale sát omáčku to nebude. Na sání potřebuješ škroby.

    Možná jáhly, nebo něco z jahel by nemuselo být úplně zlé.

    A nebo vařené zrní - uvařená špalda a nebo nějaká jiná stará pšenice s tím bude skvělá.
    KABIS
    KABIS --- ---
    MAR_TINA: pritelkyni jsem ted delala kvetakovou kasi k segedinu (hodne maslovou teda), byla uplne nadsena. Mozna by to bylo zajimave i k ty svickovy.
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    MAR_TINA: Mrkni Metlovi, to je bezedná studna nápadů a receptů:
    Koprová omáčka s dýňovými knedlíky | Metlův Paleo/Primal food blog
    http://mmetla.wordpress.com/2014/01/06/koprova-omacka-s-dynovymi-knedliky/
    ICEMAN8241
    ICEMAN8241 --- ---
    AOTEAROA: 1. března začínám s Whole30, tak tě rád přivítám na palubě :)
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    ICEMAN8241: držím se hesla, že kila tuku dolů jdou hlavně stravou, kila svalů nahoru hlavně cvičením.
    tak potřebuju nějakou podporu ohledně té stravy ;) že se mám hýbat, samozřejmě vím. snažím se chodit dost pěšky, ale z toho taky rambo nebudu :D
    ICEMAN8241
    ICEMAN8241 --- ---
    AOTEAROA: Řekl bych, že sis právě sama odpověděla ohledně toho dotazu, jak ty kila dostat dolů :)
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    ICEMAN8241: mám doma zrcadlo a váhu, tak jsem na těch odhadem 6 kilo přišla :)) poslední cca půl roku jsem se dost utrhla ze řetězu a je to na mě vidět, navíc nemám žádnou fyzickou aktivitu a 4. měsíc pracuju v kanclu - minimálně celých 8 hodin denně sedím na prdeli. navíc Vánoce jsem pojala velmi volně.
    ale teď už na tom zas makám.
    ICEMAN8241
    ICEMAN8241 --- ---
    AOTEAROA: Na těch 6 kilo jsi přišla jak? Třeba máš optimální váhu vzhledem k jídelníčku a fyzické aktivitě :) Pokud jíš striktně jak bys jíst měla, tak bych spíš řešil spánek a až pak cvičení.
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    AOTEAROA: pokud je to jen o Zuzane, tak existuje nekolik podobnych stranek http://rutina.cz/ http://www.dailyhiit.com/ pak snad tusim fitnessblender neco atd atd. Clovek si i muze takovej "program" jednoduse udelat sam.
    KB5 resp funkcnitrenink je taky super, doporucuju.

    kazdopadne jestli je to o odhodlani a sile, tak te chapu. ja mam taky takovy obdobi, kdy se k tomu nedokopu a nedokopu, i kdyby cokoli, a jindy kdy to jde skoro samo a mam z toho radost.

    muj plan tedka je, ze si udelam plachtu s cislama, a budu si je odskrtavat a budu pozorovat jak mi pribyva krizku, takovy ZWOW bingo, drzte palce :)
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    před časem jsem si ke svíčkové dala zelené fazolky, bylo to zvláštní, ale moc dobré :)
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    FRONEMA: tohle nemůžu, k Zuzaně mám zásadní odpor :D pořád doufám, že se zmůžu na to abych si zaplatila seminář v KB5 nebo Železné kouli. částečně se snažím jejich teorie občas uvést do praxe doma, ale nemám cvičební nástroje (naštěstí nejsou nezbytné) a zatím ani odhodlání a sílu. Teď jsem se stěhovala a doma řeším všechno jiné než nějaké cvičení, v noci uléhám celá bolavá a vyčerpaná. ale v létě chci být krásná a silná :D
    MAR_TINA: drahý mi kuchtil brokolici k svíčkové. není to úplně ono, ale nebylo to špatné. případně jdu dycky holt do brambor.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    Mám dotaz ouplně mimo tuhle vysokou vědu.

    V sobotu budu dělat jelena jako svíčkovou (už se moří) a nechce se mi jíst knedlíky. Nějaký nápad na přílohu? Co si k tomu dáváte vy? Omáčka sice bude hustá a zeleninová, ale nemá do čeho nasát a taky bych sežrala moc masa a tolik jelena nemáme.
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    AOTEAROA: Pokud by ti bylo prijemne cviceni, mohla bys zkusit tohle http://www.youtube.com/results?search_query=zwow&sm=1 na youtube je toho spousta, je to kratky, cca 15 minut jedno. a jsem presvedcena ze to funguje kdyz u toho clovek vydrzi

    (taky se ted pokusim se k tomu vratit na nejaky pravidelnejsi bazi)
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    já bych potřebovala sundat cca 6 kilo tuku (ale kalorie omezovat nehodlám). babo, raď! snažím se teď jíst co nejvíc tučného a bílkovin a minimum cukru, no. už mě nějak nebaví se tím celé dny zabývat. otevřít knihu Jídlo jsem ještě ani neměla čas a sílu :/
    NYX
    NYX --- ---
    ZUZKAOU: jo, je to v podstate hladovka se snahou zachovat aspon trochu svalovou hmotu (na coz afaik ty bilkoviny stejne nebudou stacit, jde tam spis o celkovy kaloricky prijem nez ciste o bilkoviny). to PSMF bylo navrzene pro rychle zhubnuti morbidne obeznich (pod dohledem lekare), tam asi pozitiva prevazi nad negativy. pouzivat to na zhubnuti par nadbytecnych kilo je nesmysl.

    navic je otazka, jak rychle se to pak vsechno nabere zpet.

    nicmene to "funguje", takze chapu, ze po tom plno lidi sahne.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam