• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALONSYPrimal a paleo - zkušenosti, recepty
    FITH
    FITH --- ---
    MAR_TINA: Já dělám ke svíčkové dýňové měsíčky, které pokapu olejem a peču v troubě. Jí to všichni a bez remcání :o)
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    kdyby někdo frčel LCHF a chtěl si přečíst zkušenosti jiných (nevim na kolik to bude paleo), tak tady je hodně velká fb skupina jedlíků: https://www.facebook.com/groups/304246766284187/
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    AOTEAROA: klik na odkaz a spoustu různých studií včetně upozrněním na to, s jakou závažností které je dobré brát.
    KABIS
    KABIS --- ---
    JINX: ja ti nevim, myslim ze multak by nemel byt potreba a ostatne ani ten proteinak (pokud nejedes neco profesionalne), kdyz budes dost spat a jist tak ani s regeneraci by nemel byt problem... Ale nevim, tohle prozkoumany nemam.
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    ZUZKAOU: oukej, možná si to jen pletu, měla jsem dojem že sem někdo házel nějakou podrobnější studii že konečné výsledky se absolutně nevyplatí finanční investici do rybího oleje, ale třeba jsem mimo.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    AOTEAROA: tak mimimálně na zlepšování složení poměrů mastných kyselin je dobrý, pokud člověk ovšem jaksi si uhlídá hypervitaminozu. A pak v terapeutických dávkách na konkrétní problémy má vcelku přijatelné výsledky.

    http://examine.com/supplements/Fish+Oil/
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    AOTEAROA: tak ja nikomu nevnucuju aby ho uzival, hledam informaci pro sebe, jakozto cloveka co si mysli ze to nesmysl neni :-)
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    neřešilo se tu nedávno že je rybí olej k ničemu? :)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    MR_DAN: no ony ty kapsle se často dělají tak, že se nějak vextrahují jen ty potřebné kyseliny a pak se tam vrátí něco Ečka kvůli oxidaci.
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    ZUZKAOU: koukam ze to nepise bohuzel ani vyrobce :-/ ale doporucuje 2 kapsle denne, coz pokud by tam ty vitaminy byly pomerove stejne, tak bude asi 700% rda Dcka a 650% rda Acka ... ale v tech priotravach se nevyznam
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    MR_DAN: tokeforol je E vitamín a nebo součást toho rozmarýnového extraktu ;-)))
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    MR_DAN: chybí mi v tom informace jestli v tom je i to A,E,D a kolik (poměrně klíčová informace, neb při dlouhodobém nadužívání se jaksi člověk může vcelku běžně přiotrávit).

    A pokud ne, tak kam a jakým procesem zmizelo - neb v přírodním rybím oleji je tak nějak defaultně.
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    ZUZKAOU: ok dik :) docela se mi libi, ze epa a dha jsou podstatnou casti (10/11), na rozdil od toho co jsem nasel, kde je 90mg nejakych tokoferolu, soji a buhvi ceho
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    MR_DAN: překvapivě je jedlej - díky tomu rozmarýnu a citronu to chutná trochu jako salátová zálivka.
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    ZUZKAOU: a da se to? myslim chutove ... ja to sam sice nezazil, ale obecnou skolu jsem videl :-)
    narazil jsem na tohle: http://www.zivyclovek.cz/...ohybovym-aparatem/5/326-Mega-EFA-Omega-3-EPA-DHA-doplnek-stravy-rybi-tuk
    Složení:
    Rybí olej 2126 mg
    EPA 800 mg
    DHA 400 mg
    Želatina, glycerin, voda, přírodní jahodové aroma, přírodní a smíšené tokoferoly. Také obsahuje sóju a ryby (ančovičky, sardinky).
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    ZUZKAOU: složení rybí olej, citronová šťáva a rozmarýnový extrakt jako antioxidant.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    MR_DAN: mám tuten

    http://www.nordena.cz/eshop/mollers-tran-norsky-rybi-olej-500-ml-detail

    Obsah v 5ml:

    Omega 3 mastné kyseliny ...... 1,1 g
    DHA .......................................... 0,6 g
    EPA ........................................... 0,4 g
    Vitamin D ........................ 10mcg (200%) *
    Vitamín A. .................1500mcg (187,5%) *
    Vitamín E. ........................ ..6 mg (50%) *
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    dosly mi kapsle s rybim tukem a protoze jsem je tenkrat poridil bez vetsiho vyzkumu, tak se snazim nejaky udelat ted, nez si poridim dalsi ...
    nemate nekdo nejakou overenou znacku/vyrobek s co nejvyssim EPA & DHA? ono se to podle techto kriterii na netu blbe vyhledava
    JINX
    JINX --- ---
    4-5x tydne fitko a k tomu beh + obcas kolo.
    KABIS
    KABIS --- ---
    JINX: jak moc sportujes?

    Jinak telo si diktovalo idealne ovoce nebo neco jako ten sandwich nebo neco takoveho (proste sladke a nesuche), mandle by asi moc nepomohly :) nevim no, priste s sebou budu vzdy neco nosit. Kazdopadne to vypada ze to je u me ted neco dlouhodobejsiho, dneska mi taky neni hej, takze to vidim na dietu o kureti a ryzi nez se spravim. A whole30 pokus c.2 necham az budu fakt celkove vic v klidu (stihla jsem zjistit ze to opravdu chce cas pripravovat si jidla na cely den dopredu, coz momentalne nemam)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam