• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALONSYPrimal a paleo - zkušenosti, recepty
    TUILE
    TUILE --- ---
    AOTEAROA: ja mam alergii na jaro a behem tyhle doby nezvladam jist veci, ktery jinak bezne jist zvladam.

    takze po orechach na jare otejkam, v jinejch rocnich obdobich jejich konzumaci nikterak neomezuju.
    ale teda v penezence nosim prednison, kterj by me v pripade nejaky nechteny reakce mel zachranit pred udusenim :)
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    NYX: ty jsem cpala na NZ horem dolem a nevadily mi. ale vlašské ořechy miluju a dycky mě z nich bolel jazyk, lidi mi říkali že jsem rozmazlenej magor a jejich konzumaci jsem jen omezovala, páč miluju ořechy v pečených dezertech :)
    ale je pravda že ten samej koláč co předevčírem jsem pekla před půl rokem a alergii jsem neměla :/
    NYX
    NYX --- ---
    AOTEAROA: co jsem tak nedavno zjistoval, u orechu clovek muze reagovat na kazdy druh uplne jinak, takze mozna opatrne testovat co problemy dela a co ne.

    a pozor na para orechy...tam muze byt ta alergicka reakce i pohlavne prenosna :-D
    Dangerous liaison: sexually... [J Investig Allergol Clin Immunol. 2007] - PubMed - NCBI
    http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17583107
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    AOTEAROA: chtěla jsem se teda hlavně zeptat, jestli alergii na ořechy taky někdo máte a jak se projevuje.
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    "Důležité je také vědět, že alergie může být dlouho skrytá, aniž by se jakkoli projevovala. Spouštěčem je většině případů pak nadměrný stres, zásadní životní údálosti, změna prostředí, špatná životospráva i nezdravá, ale někdy naopak i příliš zdravá výživa." (odtud)

    Ta poslední dvě slova?!?!?!

    Zjišťuju, že mě nejspíš přepadla alergie na ořechy. Odjakživa jsem měla hodně citlivý jazyk na ořechy a rajčata, že mi snadno trochu napuchl a byl takový podrážděný (podobně jako při angíně nebo když si ho spálíte horkým čajem), a teď začínám zjišťovat, že mám nejspíš opravdovou a neskonalou alergii na vlašské ořechy. Mám z toho dooost depku. Loni jsem neměla jediný alergický/astmatický projev, ekzémy se taky velmi uklidnily. Teď ale najednou se zase astmatické a alergické projevy vrhly na moje tělo, a to už rok a půl jedu takové na 80 % dodržované paleo a celou dobu mi bylo skvěle. Ještě před pár dny jsem různé projevy a neduhy mohla svádět na stres a opožděnou imunitní reakci na uvolněnější stravovací režim kolem Vánoc, ale tohle je na férovku autoimunitní útok - nucení ke kašli a smrkání, i když není co kašlat a smrkat, kopřivka, svědí mě celý obličej, asi po pěti letech mi popraskaly koutky úst, a tak dále. Po tom jakým obrozením jsem díky paleu prošla a autoimunitních problémů jsem se v podstatě úplně zbavila jsem z toho v šoku - loni jsem neměla žádné alergické projevy po 15 letech.
    Takže se začínám intenzivně pozorovat, včera jsem si ještě testovně dala hrstičku ořechů a ode dneška už prostě ani zrnko a budu to prpstě hlídat. Doufám že se ty nově objevené alergeny nebudou množit...

    Doporučení na Whole 30 si můžete odpustit, mám to v plánu, blíží se to, ale nejdřív prostě musím přečíst knihu ;)
    MEANDER
    MEANDER --- ---
    ZUZKAOU: Super. Porozhlédnu se v těch našich Albertech, jestli to budou taky mít.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    MEANDER: ano - respektive je mají v sídlištním albertu na praze 15. Ale je to takový ten větší a slušněji zásobený, ale ještě ne hypermarket. A minimálně dva roky zatím nezvýšili cenu.
    MEANDER
    MEANDER --- ---
    ZUZKAOU: To tam vážně mají?! Mám o zábavu postaráno :-) Díky!
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Husí, milé děti, husí. Aneb v mražené německé husí skelety v alebertu za 25 kč/kg. Z kila skeletů se vypeče cca 0,2- 0,3 dcl sádla.

    Nehledě na to, že na kachny a husí v EU chovech tuším musí svítit sluníčko a musí mít přístup k vodě.
    TIMA
    TIMA --- ---
    AOTEAROA: Kosti a chrupavky jsou nejlepší :)
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    TUILE: já mám nejradši hovězí s masem, ale často kupujeme celé kuře, drahý ho vykostí a zužitkujeme úplně všechno. já jsem polívková, takže se nejvíc dycky těším na ty kosti :))
    TUILE
    TUILE --- ---
    AOTEAROA: preferuju prasatkovej.
    delala sem vcera :)
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    nedám dopustit na pořádně mastný a hutný domácí kuřecí vývar! a pro mě prosím pěkně i s pořádným množstvím kůžiček a chrupavek :)))

    NYX
    NYX --- ---
    KABIS: Na webu maji platnost katalogu.
    KABIS
    KABIS --- ---
    NYX: nevis dokdy? (vyplataaaaaaa :D )
    NYX
    NYX --- ---
    Kdyby nekoho zajimalo, v makru ted maji 1L za 50+dph pri koupi 3L a vic. Je to jen voda a kokos, zadna chemie navic.

    FITH
    FITH --- ---
    MAR_TINA: Já dělám ke svíčkové dýňové měsíčky, které pokapu olejem a peču v troubě. Jí to všichni a bez remcání :o)
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    kdyby někdo frčel LCHF a chtěl si přečíst zkušenosti jiných (nevim na kolik to bude paleo), tak tady je hodně velká fb skupina jedlíků: https://www.facebook.com/groups/304246766284187/
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    AOTEAROA: klik na odkaz a spoustu různých studií včetně upozrněním na to, s jakou závažností které je dobré brát.
    KABIS
    KABIS --- ---
    JINX: ja ti nevim, myslim ze multak by nemel byt potreba a ostatne ani ten proteinak (pokud nejedes neco profesionalne), kdyz budes dost spat a jist tak ani s regeneraci by nemel byt problem... Ale nevim, tohle prozkoumany nemam.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam