• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HASHSamsung Mobile
    S vice nez 1.000.000 prodanych zarizeni denne je Samsung nejvetsim vyrobcem mobilnich telefonu soucasnosti.
    Klub pro vsechny majitele.

    Friends: [ Android ] | [ Google Nexus ] | [ MOTOROLA ] | [ Sony Ericsson ] | [ Windows Phone ]
    Twitter: @SamsungMobile | @SamMobiles

    Pokud se otazka tyka zasadne a pouze pouziteho OS, zvazte jeji polozeni v prislusnem auditku.
    rozbalit záhlaví
    DWAY
    DWAY --- ---
    DRAGON: koukni do alzy kolik za ni chteji a dej 1000 dolu
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    poradite, za kolik mam nabidnout S9 32GB? je uplne nova, lezi mi doma od chvile, co mi ji vratili vymenenou z reklamace a nemam pro ni vyuziti, tak bych ji poslal dal, ale vubec netusim za kolik.
    dik za tip
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    LEDOFREDO: jo na fórech se to hodně řešilo,ale mne je to vlastně úplně šumák. Blackberry Q10 ,co jsem měl před tím blikalo v ruzných barvách a různým způsobem,že jsem stejně nikdy neviděl,co signalizuje :)
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    EXCITE: asi se ti to zaplo s tou aktualizací, taky jsem pár takových věcí v nastavení objevil
    LEDOFREDO
    LEDOFREDO --- ---
    Zvlastni ze s prechodem na s10(e) sem nejvic resil prave chybějící led diodu na zprávy.. po pul roce bych uz ani zpatky zadny vizuální notifikace nechtěl, ten klid ze ma me telefon furt neblika je celkem osvobozující :)
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    TEKKIT: Aha :) Tak to je možné,ale nezapínal jsem nic..
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    EXCITE: to tam podle mě bylo celou dobu ne?

    Nastavení - zobrazení - okraj obrazovky - osvětlení okraje

    Tam si můžeš nastavit styl osvětlení okraje a vybrat 2 aplikace u kterých to pojede
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    Jo a na S10e se mi po updatu objevila svetelná notifikace sms, svítí rámeček kolem celeho displaye.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    LISKNI_SI: nastaveni me stve, to jo, ale to se nejak da zalohovat take, jen si nemuzu vzpomenout jak se ta appka jmenovala...
    LISKNI_SI
    LISKNI_SI --- ---
    MCKIDNEY: Authenticator to má normálně v sqlitu, akorát tě k němu bez roota nepustí.

    Každopádně jestli se Dragon nepřipojuje ani k wifinám a má jen pár aplikací, tak to má úplně jinej usecase. Já jich tam mám fakt mega moc, v každý jiný heslo a často nějaký nastavení custom, povypínaný notifikace a tak, a dělat se s tím pokaždý znova je fakt pruda. Takže factory resetu se bojím jak čert kříže.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    MCKIDNEY: no mne je to fuk, uz sem se na zadnou wifi nepripojil tak sest let, krome domaci
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    DRAGON: Wifi je v pohode:
    What gets backed up with Android Backup Service
    Google Calendar settings
    Wi-Fi networks & passwords
    Home screen wallpapers
    Gmail settings
    Apps installed through Google Play (backed up on the Play Store app)
    Display settings (Brightness & Sleep)
    Language & Input settings
    Date & Time
    
    Third-party app settings & data (varies by app)
    Note: Not all apps use Android Backup Service. Some apps may not back up and restore all data."
    
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Pro zajimavost:
    Krome HW jako Trezor, taky muzete pouzivat Krypton co je postaveny na principu SSH-Agenta.
    Nicmene pozor - to je pro zabezpeceni jineho zarizeni - ale PC zabezpecene mobilem.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    LISKNI_SI: pouzivam samsung backup + sms backup appku. Hesla mam ulozeny v chromu, kterej mam synchronizovanej, pak v any password. Tech par aplikaci, ktery si hesluju, vyplnim jednou s fingerprintem (samsung pass je uklada) a pak hotovo. Wifi nikdy mimo domov nezapinam, takze to taky neresim.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Ja jinak na zalohu a obnovu pouzivam od Samsungu Smart Switch a krome toho ze neumi obnovovat spravne na kartu jsou bugy snesitelne.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    LISKNI_SI: To je bohuzel cena za bezpecnost. Nektere 2FA umozni zalohu (Jako dela google pro svoje ucely :)

    Vse co je ulozeno v chipu se snadno ven nedostane: (iOS Secure Enclave, Android Keystore)
    Ty co jsou postavene na stejnem principu jako Trezor jde zalohovat (a teoreticky naportovat i na Android). Ty ale neumi zase RSA :)

    Samsung nema SW emulaci chipu, takze ani z rootem by jsi to ven nemel dostat.
    LISKNI_SI
    LISKNI_SI --- ---
    DRAGON: Zálohuješ čím? Jsem měl za to, že třeba takový věci jako Google Authenticator bez roota zálohovat pořádně nejdou, a obnovovat po factory resetu těch 10 účtu, plus nastavení poloviny aplikací, který neumí to Googlí Androidí zálohování, je neuvěřitelnej oser. Pod den to nedávám ani náhodou. :-(
    VOJTASAN
    VOJTASAN --- ---
    EXCITE: Ja teď nic už nepřenastavuju a čekám a doufám v nejakou aktualizaci, co to zase všechno spraví. Ten Direct share je taky pořád špatnej.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    MCKIDNEY: toto ti nepomuze?

    How to disable the Edge screen on Galaxy Note 8 | Android Central
    https://www.androidcentral.com/how-disable-edge-screen-note-8
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    DRAGON: Display -> Edge Screen je to v mem telefonu.
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    VOJTASAN: jo ty uspaný notifikace se mi taky objevili na S10e..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam