• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HASHSamsung Mobile
    S vice nez 1.000.000 prodanych zarizeni denne je Samsung nejvetsim vyrobcem mobilnich telefonu soucasnosti.
    Klub pro vsechny majitele.

    Friends: [ Android ] | [ Google Nexus ] | [ MOTOROLA ] | [ Sony Ericsson ] | [ Windows Phone ]
    Twitter: @SamsungMobile | @SamMobiles

    Pokud se otazka tyka zasadne a pouze pouziteho OS, zvazte jeji polozeni v prislusnem auditku.
    rozbalit záhlaví
    OODOOW
    OODOOW --- ---
    MCKIDNEY: O kolik to tak může snížit spotřebu? Není to jako u laptopu, kde prostě když máš hires display, tak snížením rozlišení si s baterkou moc nepomůžeš. Výkon chápu, aplikace nemusí počítat tolik bodů
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    KEVIN00: jedine, co to udela na S21, je max to, ze ti to zobrazi actual refresh rate frequency. Pri spusteni to haze chybovou hlasku o tom, ze je to vytvorene na starsi android verzi a ze to nebude fungovat korektne. Ale dik.

    MCKIDNEY: presne tak, vyssi rozliseni je uplne zbytecny, neexistuje lidsky oko, ktery na tak malym displayi pozna rozdil a vyssi rozliseni zere baterku.

    jinak baterka me fakt dostava :) nabijeno pred 25hodinami, porad jeste 53% zbyva :)

    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    OODOOW: Nevim proc dragon, ale snizuje to spotrebu a zlepsuje vykon v nekterych aplikacich
    OODOOW
    OODOOW --- ---
    DRAGON: k čemu snížení rozlišení?
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    DRAGON: Kterou verzi nakonec mas?
    TRAGIKOMIX
    TRAGIKOMIX --- ---
    DRAGON: Za mě to teda moc hřeje. Jsem zvědav teď u moře, to bude zlo..
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    S21 baterka super :) Charged 2d 1h ago, 15% available. Neni to jako ta pujcena Motorola G30, na ktery sem dal skoro cely pracovni tyden (pondeli - ctvrtek), ale i tak me gusta.
    A hodne se mi libi, ze uz nema dementne zaoblene sklo, konecne to vypada dobre! Trochu mi chybi snizeni rozliseni, ale budiz.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    SONIC: uz dobry, dekuju, koupil sem super vyhodne S21 :)

    jinak nekdo mi tu doporucoval, abych odnesl mobil sem: https://www.opravy-mobilu.cz/kontakt
    tak tam mobily opravdu nedoporucuji odnest, kdyz sem ho tam nesl, tak mel jen poskrabany ram, praskle sklo a displej 100% fungoval.
    Kdyz sem si tam pro nej prisel, tak typek ze jako sorry, ale ze oprava se nepodarila a vratil mi nechutne spinave, od lepidla ponicene, nefunkcni tezitko.
    Hm...
    SONIC
    SONIC --- ---
    DRAGON: bazarovka kolega rikal ze hezka..za 8K muzu ti ji nafotit dyztak..
    SONIC
    SONIC --- ---
    NEVILL: muze bejt kapsa nakej tlak krut..Nexusa 5x mam do ted pada mi furt a ne a ne se rozbit :) uz ho drtim sestym rokem..
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    SONIC: když jsem měl Nexus 5x, tak mi na něm taky prasklo sklíčko foťáku, tam bylo takový docela velký...a vůbec netuším jak se to stalo, nepamatuju že by mi tenkrát nějak spadnul...stane se, no...
    SONIC
    SONIC --- ---
    KARLOSK: jenom se divim protoze s tim k nam jeste nikdo neprisel na reklamaci..jinak to bude resitelny výměnou jenom toho sklíčka pokud bys nechtel davat tel nekam na mesic abys pak zjistil ze to neuznali..stoji okolo 80 czk...
    KARLOSK
    KARLOSK --- ---
    SONIC: u tohodle debilního sklíčka očividně ano. mrkni na net, nejsem očividně sám
    SONIC
    SONIC --- ---
    KARLOSK: bezduvodně? tak se veci nestavaj :)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    KARLOSK: imho no way. Sezen si nekoho kdo ma pojistku na blbost a protlac to pres nej..
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    KARLOSK: Za zkoušku to stojí, ale mám pocit že jsem někde četl že samotný Samsung se k tomuhle problému moc nehlásí a nechce to uznat, ale už na to běží nějaké soudní spory...
    KARLOSK
    KARLOSK --- ---
    čau,
    vidíte nějakou šanci lidí kterým bezdůvodně prasklo sklíčko na foťáku u S20 (v mém případě 20U) na nějakou možnost reklamace?
    Mám founa rok, teď to ruplo a pochybuju, že mě to někdo uzná, zvláště když mám telefon přes T-debile :/
    Telefon nošen v pouzdře
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    MATEJCIK: videl sem nekolik youtube videi a na ifixit maji taky celkem pekne podrobny navod. Nevidim duvod, proc by to nemelo jit. Nejakou tlakovou certifikaci nepotrebuju, vzdyt ty telefony nejsou vodotesny ani s tou certifikaci...
    proste to zkusim a uvidim. Kdyz se to nepovede, tak z toho udelam Hue smart controll
    MATEJCIK
    MATEJCIK --- ---
    ještě přidám jeden link: https://www.opravy-mobilu.cz/cenik-oprav/samsung-galaxy-s10-g973/1069.html
    nebyl jsem tam, ale dělají tam taky to lepení skla a je to takovej univerzálnější servis než jenom na skla, tak by to možná dokázali spravit za nějaký rozumný peníze sakum prásk
    MATEJCIK
    MATEJCIK --- ---
    DRAGON: for the record, já jsem dostal při té opravě novej rám zadarmo. Ten původní ani nebyl nějak poškozenej, někdy to teda spadlo na nějakej roh, ale žádná deformace. Ten starej rám mi poslali zpátky s baterií (protože jsem si požádal ať mi tu původní pošlou) a telefon byl s novým.

    jinak samozřejmě zadní sklo je mnohem levnější, pro S8 to bylo za ~800

    DRAGON: náhradní sklo samotný neseženeš, protože tam nejde nijak normálně namontovat, ale musí se to nalepit v nějaký peci nebo co, viz: https://mobilenet.cz/clanky/podivejte-se-jak-se-opravuje-rozbite-sklo-displeje-bez-jeho-vymeny-32912
    proto taky běžný servisy ti dají jenom novej celej displej za sedmičku, zatímco ta oprava co jsem linkoval je za tři a půl
    MATEJCIK
    MATEJCIK --- ---
    OODOOW: lepidlo dokonce mám, ale doopravdy jsem ho ani nepotřeboval. Záda jsem nahřál ohřívací lahví asi 15 min, pak přísavkou sundal, a to lepidlo co bylo na nich to zvládlo a pak se tam zase znova chytilo.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    Ja uz ho v ruce mel, takze vim. Vystupy jsou velmi kvalitni.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam